Gabon

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Gabon
Stolica muzeum
Ludność młoda
Język urzędowy francuski
Ustrój demokracja
Religia wiara w cuda
Waluta orzeszki
 

Gabon – niezbyt wielkie państwo afrykańskie, gdzie poważną rolę odgrywają orzeszki ziemne. Istnieje również hipoteza od Angoli, że Gabon znajduje się w Ameryce Północnej, w muzeum. Słynie z masowej produkcji przez wszystkich tubylców gablot muzealnych.

[edytuj] Edukacja

Gabońskie dzikuski dzieciaczki męczą się w szkole od klasy pierwszej do trzynastej. Afrykańska technologia nie pozwoliła Gabończykanom stworzyć czegoś takiego jak gimnazjum, czy chociażby liceum. Jedynym przedmiotem wykładanym w gabońskiej szkole jest zbieranie orzeszków. Aby rozpocząć studia w (jedynym) kierunku, jakim jest wytwarzanie gablot, trzeba zdać egzamin końcowy, w którym kandydat musi odpowiedzieć, jaki jest wynik działania 2+2. Niestety, zaledwie 3% uczniów potrafi znaleźć poprawną odpowiedź.

[edytuj] Historia

Pewien nieznany Francuz odkrył takie tubylcze zadupie zbudowane z gabloty. Pomyślał, że tutejsi się przydadzą i będą robić mu gabloty i zbudował jakieś miasteczko i muzeum.

[edytuj] Ciekawostki

  • Budżet wojska gabońskiego wynosi tyle samo, co wydatki Wojska Polskiego na opiekę stomatologiczną.
  • Zadano kiedyś bardzo mądre pytanie: dlaczego rząd w Gabonie upadł? Odpowiedź na nie niedawno odkryli białoruscy naukowcy, po prostu gałąź się złamała!
  • Gabon prawdopodobnie jest wyżej w rankingu FIFA niż Polska. Gabończycy jednak, w odróżnieniu od Polaków, potrafią pokonać Kamerun.
  • Orzeszki, pomimo afrykańskiego pochodzenia, wciąż mają większą wartość od rubla.
Nasze strony
Przyjaciele