FANDOM


JKRUK 20130216 GIENEK LOSKA IMG 8160

Gienek Loska czyli hybryda żula i Pawła Kukiza

Kto najlepiej gra na wieśle? Otóż on gra całkiem nieźle!

Kazik Staszewski o Gienku Losce

Gienek vel Genek Loska (ur. 8 stycznia 1975 roku w Biełooziersku na Białorusi) – były menel, 100% naturales streetowy muzyk, znany z tournee po stacjach warszawskiego metra, który wygrał tiwiszoł X Factor. Wygrał go pomimo faktu, że – jak rzekł Kuba Wojewódzki – już w pierwszym odcinku „wypalił się i zaczął się powtarzać”.

Wykształcenie

Gienek z wykształcenia jest spawaczem, absolwentem Mińskiej Wyższej Szkoły Spawania w Argonie ku Czci Prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Z tym znamienitym wykształceniem miał propozycję przystąpienia do squadu „Nagły Atak Spawacza”, ale mimo wszystko wybrał granie bluesa na streecie.

Udział w X-Factor

Gienek Loska, biorąc udział w programie nie wiedzieć czemu nie założył mini, nie pomalował paznokci jak Michał Szpak, włosów i nie nosił stringów jak Czesław Mozil. Występując w fatalnym anturażu udało mu się porwać serca widzów i wygrać program. Z radości olał Jarka Kuźniara.

Wygląd zewnętrzny

Gienek Loska jest smutny, ale dobrze mu z oczu patrzy.


P vip To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.

Crystal Clear app knotify To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.