Gołąb

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Gołąb
Bosss
Najpopularniejsza zabawa gołębia

Gołąb – szkodnik, którego wydaliny przysparzają cywilizacji ludzkiej wielu kłopotów. Głównym celem gołębi są parapety, dachy, ludzkie głowy itd. Gołąb ma dwie funkcje życiowe – jeść i srać. Znane są przypadki śmierci ludzi z powodu ataku przez mięsożerne gołębie – bezlitosnych morderców, naturalnych wrogów ludzkości.

[edytuj] Rodzaje gołębi

  • Obsranus dachus – najczęściej występujący rodzaj gołębi. Charakteryzuje go, że jego przedstawiciele robią na dach.
  • Obsranus parapetus – charakteryzuje go, że jego przedstawiciele robią na parapet.
  • Obsranus fioletus – charakteryzuje go, że jego przedstawiciele jedzą jagody i robią fioletowe wydaliny.
  • Gołąb pocztowy – gdy chcesz z kimś pogadać, a zabrakło prądu i nie możesz wysłać e-maila, telefon się zepsuł i nie chce ci się iść na pocztę, nie musisz się martwić. Wszak jest na to sposób – piszesz wiadomość, przywiązujesz ją do gołębia pocztowego, wysyłasz go i czekasz na odpowiedź. Musisz jednak z nim uważać, bo gołębie pocztowe są jednymi z głównych celi bohaterów kreskówek, ale i tak nigdy nie udaje się im go złapać.
  • Obsranus samochodus – bardzo popularna odmiana gołębia, który wybitnie lubi atakować wszelkie samochody, będące w ruchu, lub bezruchu. Dzięki nim gołębie mają rozrywkę, ponieważ samochody poruszają się z większą prędkością niż ludzie, co daje zastrzyk adrenaliny. Ta odmiana gołębi często usadza się na elementach infrastruktury drogowej,(np. mosty pod którymi przejeżdżają samochody) a następnie czyha na zbliżające się pojazdy i bombarduje je setkami rzadkich pocisków.

[edytuj] Słowo „gołąb” w różnych językach

Nasze strony
Przyjaciele