FANDOM


Gollum

Gollum ze zdobyczą

Gollum-yoda2

Legendarna walka

Gollum jest przystojny!

Mądrość (?) ludowa (?)

My precious...

Tak, to właśnie powtarzałeś po wyjściu z kina

Gollum – małe, chude, wnerwiające niby nic. Jest przedstawicielem larwy jakiegoś nieznanego gatunku zwierzęcia.

Nazwa edytuj

Gollum wielokrotnie zmieniał imiona. Pierwsze z nich nie dawało się napisać nawet po chińsku, więc je zmienił i zaczął mianować się jako Googlum. Jednak i to imię musiał zmienić, ze względu na prawa autorskie firmy Google. Choruje na rozdwojenie jaźni. Znany jest w kulturze Słowiańskiej (Słowianie to my) jako mara lub strzyga.

Młodość edytuj

Za młodu Gollum był wrestlerem, a jego zapaśniczym przydomkiem był „Smeagol”. Nikt nie wie co oznacza ta nazwa, ale w końcu Gollum miał już tysiące, a nawet setki imion, więc nikogo to już nie dziwi. Walczył z tak wielkimi ludźmi jak Hulk Hogan, jednak jego największym wrogiem był Mistrz Yoda, z którym stoczył swoją ostatnią walkę. Rzucił wrestling kiedy po walce z Yodą złamał sobie paznokieć.

Odżywianie edytuj

Gatunek larwy, do jakiego należy Gollum nienawidzi niczego innego, oprócz ziemniaków. Akurat tak się złożyło, że teren, który zamieszkuje Gollum, nie obfituje w te bulwy, więc Gollum jest niezwykle wychudzony, do kości. Można powiedzieć, że choruje na anorektyzm i zaawansowane rozdwojenie jaźni. Zgodnie z pewną anegdotą Gollum, będąc na skraju wycieńczenia, odgryzł palec pewnemu niziołkowi zwanemu Fred biorąc go za swoją ulubioną bulwę.


Krecik To jest tylko zalążek artykułu związanego z postaciami fikcyjnymi. Jeśli rozpoznajesz Rumcajsa i Pszczółkę Maję – rozbuduj go.