FANDOM


Commodore

GTA w wersji na Commodore...

Gta IV

...na nikomu niepotrzebnym systemie...

Pegazusgta4ks1

...i na Pegasusa

Jarek gta4

Prezes poleca!

GTA IV (Grand Theft Auto IV, GTA IV, GTA 4, GieTeA cztery, Gram Tam w Auto IV) – dziewiąta część serii brutalnych gier komputerowych od 3 lat, wyprodukowanej przez jednoosobową amerykańską firmę Rockstar Games. Jest to odsłona gry w której jest więcej błędów niż w Łindołsie.

Historia edytuj

Gra pierwotnie została wydana 29 kwietnia 2008 roku na konsole PlayStation 3 i Xbox 360, co wywołało protesty wśród użytkowników PC. Protestującymi były przede wszystkim dzieci neo, którym mama nie chciała kupić konsoli a także paru dorosłych którzy są lojalni Microsoftowi. Wśród protestujących wykształciła się również grupa domagająca się wersji na Pegasusa, do której należeli wyłącznie Polacy. Niestety nic nie wywalczyli. Rockstar, jako niekompetentna i niezdecydowana firma przez pewien czas wahała się, czy zrobić wersję na „peceta”. Na wieść o masowych pobiciach krzesłami, postanowili ustąpić i przystąpili do pracy nad wydaniem GTA IV na PC.

Fabuła edytuj

Dla wprawionych graczy edytuj

Ty jesteś ten, o tu! Nikiem Bieżnikiem, czy jakoś tak, a to jest ten twój wujek, czy kuzyn z Rosji czy innej Polski... O! O! Patrzaj tu kałachy i granaty kupujesz. Ogólnie to chodzi o to, że... no... Jak masz te literki na mapie, nie? To chodzi o to, że wjeżdżasz se tam, gdzie ta literka jest i to są, te no, misje, i tam chcą żebyś kogoś rozdupcył, albo coś takiego. No i jak takie misje będziesz se robił, to se przejdziesz, nie? A rozjedziesz policjanta czy tego, jak mu tam ukradniesz woza to jak na mapie masz se te... no... te migające kółka to Cię policja goni i se uciekać musisz, żeby cię nie złapali, kumasz nie?

Dla bardzo wprawionych graczy edytuj

Tymi chodzisz, tymi strzelasz! A tym wsiadasz do aut!

Dla początkujących/zainteresowanych edytuj

Głównym bohaterem gry jest Niko Bellic, serbski weteran wojenny, który przyjeżdża do Ameryki. Uwierzył swojemu kuzynowi Romanowi, który w listach pisał do niego o tym, jak w Ameryce jest fajnie! I w ogóle, że ma kasę, laski i sportowe samochody i żyje w willi z basenem. Niko uwierzył i przyjechał. Oczywiście w chwili spotkania z Romusiem jego „amerykański sen” prysnął. Od tamtej pory, wcielając się w postać Niko, musimy ratować dupę kuzynowi. Kuzyn Niko miał tylko jedną dziewczynę, której płacił za dotrzymanie sobie towarzystwa, nazywała się Mallorie. Gdy Niko ratował tyłek Romana i sam pakował się w inne kłopoty (np. wpadł pod pociąg, przejechał biednego policjanta itd.), przy wielkiej pomocy swojego kolegi Packiego (Patricka McReary'ego) spotkał niejaką Kate. Była ona brzydką i ohydną striptizerką w obleśnym klubie. Niko pokochał ją od pierwszego wejrzenia, byli dla siebie stworzeni.

Bohaterowie edytuj

  • Niko Bielik – g(ł)ówny bohater gry. Pochodzi z Serbii ale gada po rusku jak każdy Serb...Ma 3000 lat. Po przyjeździe do Liberti Siti w niedługim czasie zostaje gangsterem. Swe umiejętności wyskillował na wojnie w Jugosławii Rosji, dlatego potrafi posługiwać się każdą bronią, lepiej od wszystkich członków ruskiej armii razem wziętych. Przyznaje, że jego angielski jest słaby, ale mówi w tym języku lepiej od ciebie i mnie. Tylko on rozumie Little Jacoba i jego teksty typu „wha' gwan'?”.
  • Roman Bielik – kuzyn naszego głównego bohatera. Prowadzi bankrutującą firmę taksówkarską w Broker. Ma długi u Ruskich, jest uzależniony od hazardu i gry w kręgle.
  • Rodzina McReary – do rodziny McReary zaliczamy Packie'go, Derricka, Gerre'go, Kate, Francisa i ich matkę. Odgrywają oni znaczącą rolę w fabule gry, mimo że poznajesz ich na 20 misji przed końcem gry.
  • Jimmy Pegorino – „boss” rodziny Pedziorino Pegorino. Uwielbia wydzierać się na swoich badygardów oraz Nika. Podobnie jak Rascalova, i jego trzeba ubić (chociaż w jednym zakończeniu ginie z ręki Ruska).
  • Dimitri Rascalov – to jest ten zły. Masz go zabić, zdrajca i szuja – nie waha się przed sprzedaniem nawet swojego najlepszego ziomala, aby wyjść z kłopotów.
  • Little Jacob – Jamajczyk. Rasta, ma dredy i kozią bródkę, prawie nikt go nie rozumie poza Nikiem (mimo że jego angielski jest słaby) i jego kolegą Badmanem. Posiada skręta, który nigdy się nie wypala.
  • Brucie Kibbutz – amerykański pseudo-Pudzian, który myśli, że laski go lubią. Zazwyczaj od niego mamy dawać w heada jakiegoś Lyle Rywal, oraz jakiś wyścig. Prócz tego mamy te no... misje, które wysyła szczegóły ze swojego maila (zazwyczaj są tam wirusy), żeby dostarczyć mu tego malucha.
  • Cała reszta – oni dzwonią do ciebie i proszą, żebyś kogoś kropnął.