FANDOM


Przenosimy się na nonsa.pl!

Po ponad trzynastu latach na serwerach Wikii, otrzymaliśmy niespodziewaną wiadomość – Wikia/Fandom zdecydowała o całkowitym usunięciu Nonsensopedii.
Czas na wyniesienie się stąd mamy do 21 kwietnia. Tego dnia strona nonsensopedia.wikia.com przestanie działać. Administracji nie zostało w takiej sytuacji zbyt wiele opcji. Doszliśmy do wniosku, że jedynym sensownym wyjściem jest przeniesienie się na nowy, niezależny hosting.

Ten artykuł znajdziesz na nowej Nonsensopedii tutaj.
Przenosimy się na nonsa.pl!

Po ponad trzynastu latach na serwerach Wikii, otrzymaliśmy niespodziewaną wiadomość – Wikia/Fandom zdecydowała o całkowitym usunięciu Nonsensopedii.
Czas na wyniesienie się stąd mamy do 21 kwietnia. Tego dnia strona nonsensopedia.wikia.com przestanie działać. Administracji nie zostało w takiej sytuacji zbyt wiele opcji. Doszliśmy do wniosku, że jedynym sensownym wyjściem jest przeniesienie się na nowy, niezależny hosting.
Ten artykuł znajdziesz na nowej Nonsensopedii tutaj.


Grecja
Grecja Sexual scene on a red-figure tondo of a kylix by the Wedding Painter
Flaga Grecji, zdaniem polskiej prawicy Nieoficjalne godło
Stolica siedlisko z antenami
Ludność W 100% nieroby. Różnej maści.
Język urzędowy grecki
Ustrój demokracja socjalistyczna
Religia prawosławie
Waluta euro (jeszcze)
 
Grecka flaga swastyka 2440406

Flaga Grecji na billboardzie, w Republice Macedonii

W Grecji mieszkają Grecjanie…

George Bush o mieszkańcach Grecji

Nie udawaj Polaka.

Popularne greckie powiedzenie używane w momencie, gdy ktoś chce zaśpiewać słynną pieśń „Góralu, czy Ci nie żal?”

Zrobię cię na Polskę (tha se kano Polonija).

Groźba w stylu: „Rozniosę cię! Nogi z pupy powyrywam”, popularne w Grecji w latach 80-tych i 90-tych, od czasu strajków i stanu wojennego w PRL

Grecja – kraj położony na południu Półwyspu Bałkańskiego (to w Europie, jakby ktoś nie wiedział) i na tych kawałkach, które się od niego oderwały. Kraj, bez którego duchowo bylibyśmy nadal na poziomie ludów z lasu. Według Bushmena Królem Grecji jest Grecjan Gracjan Roztocki.

Położenie edytuj

Na północy graniczy zasadniczo z Albanią (i tak nas na to nie nabiorą, przecież wszyscy doskonale wiedzą, że Albania nie istnieje), Republiką Macedonii, Bułgarią oraz swym wypróbowanym przyjacielem, a w NATO bliskim sojusznikiem – Turcją. Gdyby nie ta Republika Macedonii, to byłoby całkiem spoko. Turcja pozwala na swobodny przepływ do Grecji setek tysięcy emigrantów, ale w jedną stronę. Zmierzają oni do Niemiec, płacą Turkom za przewóz i myślą, że oto znaleźli się już w Unii i strefie Schengen. Jednak, że kiepsko znali geografię, utkną w Grecji. Dookoła Grecji jest całkiem sporo Morza Śródziemnego, które nie wiedzieć czemu, po obu stronach kraju nazywa się zupełnie inaczej – Morze Egejskie na wschodzie i Morze Jońskie na zachodzie.

Historia edytuj

Główny artykuł: historia Grecji

W historii państwa greckiego wyróżnia się okresy:

 • Czasy starożytnie, greckie i rzymskie.
 • Czasy bizantyńskożytne.
 • Czasy turkożytne.
 • Czasy nowożytnie.
 • Czasy popołudniowych przerw na ciszę i drzemkę, tzw. messimeri.
 • 2011–2015 ostateczna likwidacji Grecji, za jej długi.

Stolica edytuj

Stolicą Grecji są Anteny Ateny, ale jej nazwa, zapisana w liczbie mnogiej, jest myląca, gdyż w rzeczywistości jest to tylko jedno miasto. Być może wynika to ze sprytu starożytnych Ateńczyków, którzy chcieli stworzyć wrażenie, że jest ich więcej niż w rzeczywistości. Aktualnie Ateny liczą 4,5 mln mieszkańców, jednak statystyki mówią przy tym haśle tylko o 800 tysiącach. Zapewne wynika to ze sprytu nowożytnych Ateńczyków, którzy sugerują, jakoby ich miasto było mniej zatłoczone, niż jest w rzeczywistości. Każda dzielnica Aten, administracyjnie stanowi oddzielne miasto. Wynika to ze sprytu Greków, którzy chcą, by wydawało się, że w ich kraju jest więcej miast, niż jest.

Religia edytuj

Grecja jest Rajem, w jej morzu jest bosko, a na lądzie nawet pomarańcze leżą na ziemi. Jednak greckie urzędy to w najlepszym wypadku czyściec. Greckim latem, gdy na niebie świeci bóg Helios, a grecka tragedia rozgrywa się z dala od morskich brzegów, wtedy Ziemia przekształca się w piekło. W myśl greckich wierzeń, Grecy są aniołami, a Turcy zaś – diabłami.

Kultura edytuj

Grecy są wynalazcami komedii i tragedii i tak im już zostało. Ekonomia i nauki ścisłe też pochodzą w Grecji. Ale gdy inne nauki emigrowały z rozpaczy, teatr zawołał: Ja zostaję!

Turystyka edytuj

Grecja to kraj opierający się na turystach z Niemiec, Polski i Rosji. W Normalnym Kraju, żeby miasto stało się miastem, musi posiadać ratusz, kościół, supermarket i budkę z kebabem. W Grecji, żeby miasto dostało tytuł miasta musi mieć co najmniej 4 hotele, 15 tawern i więcej niż 80 kafenijo Mnogie narody zmierzają do Hellady. Aczkolwiek w różnych celach, a także można ich łatwo rozróżnić:

 • Amerykanie – to tu jest Grecja? Jest McDonald's! Jednak jest tu jakaś cywilizacja! Dzieci, nie patrzymy na te stare kamienie, tylko idziemy na burgera.
 • Niemcy – tak, tutaj dziadek był. Tutaj okupował. Tutaj zarekwirował osiołka. Tutaj udławił się oliwką, bo myślał, że to śliwka. A teraz zwiedzamy ich kraj i pozwalamy żyć ich hotelarzom. Buahaha, das ist wunderbar.
 • Brytyjczycy – musiałem mieć na sobie w samolocie 15 koszulek, bo w Ryanairze można mieć tylko 5 kg bagażu. Zabytki w Grecji? Są tu jakieś zabytki? Nie panie redaktorze, my tu przyjechaliśmy tańczyć przy brytyjskim łomocie, oglądać brytyjski futbol, pić brytyjskie piwo i wyrywać brytyjskie lachony. God save the Queen i greckie wyspy!
 • Rosjanie – tutaj nasi byli już z armią 184 lata temu, 125 lat temu i 96 lat temu. Już prawie dotarł tu wasz dziadek 67 lat temu. Dlatego sfotografujcie dzieci tę plażę i zapamiętajcie. Zbudujecie tu potem bazę wojskową. A w międzyczasie nie zwracajmy uwagi na Niemców, Francuzów, Brytyjczyków, oni też byli tu już parę razy i pokąpmy się.
 • Polacy – kuCenzura2a, ten jCenzura2ny brudas kazał mi nie rzygać więcej do basenu. A to ch… (członek).
 • Japończycy – obwieszeni kilkudziesięcioma aparatami, nic nie mówią tylko słychać pstryk pstryk ich Olympusów i innych Sony.
 • Turcy – tu też jest całkiem spoko, zostajemy!
 • kilka milionów imigrantów z Azji Środkowej – Grecja jest mała, a Allah wielki!

System podatkowy edytuj

Zbiorem podatków zajmują się w Grecji urzędy skarbowe. Według informacji Ministra Finansów 80 procent z nich jest deficytowych, toteż do ich kosztów utrzymania dokłada się Unia Europejska. Latem 2011 r. U.E. przedstawiła projekt nowego systemu poboru podatków. Przewiduje się likwidację deficytowych 80% urzędów, z zastąpieniem ich poborem podatku przez koncesjonowane biura prywatne. Rozbieżne opinie dotyczą nazwy nowego systemu. Niemcy są za „rozwiązaniem opartym o kryterium skuteczności”, Włosi chcą je nazwać „kryterium sycylijskim dla Grecji”, Grecy mówią, że byłby to model „sułtański”, gdy młodzież jest zdania, że powinno chodzić o gości typu „Rambo”. A ponieważ 42% młodzieży pozostaje bezrobotnej, część z nich skłonna byłaby podjąć się tego zadania od zaraz.

Stosunki Greków z turystami edytuj

 • Niemcy – dużo pieniędzy, starsze brzydkie kobiety opalające się topless oraz dziani staruszkowie, chodzący na prostytutki;
 • Polacy – pomylisz jakiegoś z Ruskiem, to da ci w mordę. Niektórzy mają kasę, ale i tak muszą się potargować;
 • Ruscy – chować wszystko, wódka na stoły! Ruscy idą;
 • Brytole – Jest kasa, znajdzie się i herbata.

Olewanie autorytetów, upór, trudny charakter i wielka niegościnność Greków edytuj

Udający się do Tessalii król perski, próżno prosił grzecznie greckich gospodarzy o przepuszczenie go przez Termopile: „Mam tylu łuczników, że od naszych strzał zaćmi się niebo !”
– „To dobrze, będziemy walczyli w cieniu”. Niezrażony, spróbował następnie zwiedzać Attykę. Inni Grecy (wtedy byli to Spartanie, a teraz Ateńczycy) powitali go z taką arogancją, że zawrócił wkrótce po swym uprzednim lądowaniu, pod Maratonem. Kolejny z Persów postanowił złożyć Grekom wizytę morską, przez Zatokę Salamińską. I znów go nie wpuszczono, a nawet źle potraktowano. W czasach całkiem niedawnych, spaceru przez Grecję pragnął niejaki Benito Mussolini. Z właściwą Włochom elegancją, zwrócił się przez swego ambasadora, z kulturalną propozycją, nawet napisaną po francusku. Grecy odpowiedzieli mu jednak tylko po grecku: „OXI!” czyli „nie!”. A teraz nawet dzieci szkolne obchodzą ten dzień jako narodowy Dzień OXI, – dzień krnąbrności. Bardzo niezadowoleni z poziomu serwisu, ewakuowali się jeszcze potem z Hellady Niemcy w 1944 i Brytyjczycy w 1947. Amerykanie lądujący po nich, trwają jeszcze na posterunkach, jednak już tylko w dwóch bazach, prawie już wypchnięci z Grecji na Bliski Wschód. Podobno do Grecji wybierają się teraz bankierzy, o jakieś pieniądze, jakieś odsetki ? Grecy szykują już swym gościom poczęstunek – pyszne koktajle Mołotowa.

Ciekawostki edytuj

 • Nigdy na pewno nie wiesz, czy dobrze odczytałeś dane słowo w alfabecie greckim. Jakkolwiek byś go nie wymówił, możesz być pewien, że mówisz źle. Jest to ewenement, nad którym już od ponad 20 lat pracują amerykańscy naukowcy.
 • Na uwagę także zasługuje fakt, że Grecy wszystko robią wolno. Nawet z pożarami się nie spieszą.
 • Ale w miejscu spalonego lasu bardzo szybko budują potem domy, legalizowane przy okazji kolejnych wyborów do parlamentu.
 • Wikipedia twierdzi, że wiele znaków greckich już dawno przestało być używanych, co nie przeszkadza Grekom ich używać.
 • Lesbijki pochodzą od Grecji, a konkretnie od mikro-kontynentu o nazwie Lesbos.
 • Jeśli jakiś Grek będzie chciał cię czymś poczęstować to zrobi to własnoręcznie.
 • Rodowity Grek nie może się mylić. Gdy Grek myli się, patrz punkt pierwszy. Ale Grek umie nie zaprzeczać…
 • Grecy nie muszą się spowiadać. Gdy tylko zostają ochrzczeni dostają przepustkę do nieba.
 • Światła dla pieszych istnieją tylko i wyłącznie dla turystów. Rodowity Grek przejdzie na czerwonym lub po prostu będzie szedł po jezdni, zamiast po chodniku, nawet w obecności policji.
 • A jeśli ulicą, wzdłuż jezdni i sznura samochodów, zamiast po chodniku, idzie młoda Greczynka, zapewne będzie też zajęta rozmową przez telefon komórkowy i to z pomocą obu rąk.
 • Prowadząca auto Greczynka, jedną rękę ma spokojną, gdyż trzyma w niej telefon komórkowy, natomiast drugą ręką zamaszyście gestykuluje, gdyż trzyma w niej tylko papierosa.
 • Hymn Grecji jest tak długi, ze nikt nie wie, o co w nim chodzi po 20. zwrotce, nie spamięta nawet słoń. Nie wierzysz? Spróbuj się nauczyć 138 zwrotek!

Polonia grecka edytuj

Grecję zamieszkuje, wg różnych ocen, kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Pomimo kryzysu, a konkretnie braku pracy, ludzie ci nie chcą wyjeżdżać na emigrację, ze swej Grecji do Polski.