Gwiezdne wojny

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Stormtrooper Secrets Hip Hop Twerk - 4K02:13

Stormtrooper Secrets Hip Hop Twerk - 4K

Klony podczas przerwy na kawę.

Star

Jakość filmu jest powalająca

Fani

Uroczysta premiera filmowa

Atak glonow

Klony Glony atakują

Firma chłodnicza TibannaGas? …Dzień dobry, tu egzekutor Darth Vader. Mam takie pytanie: czy można u państwa zamrozić człowieka?…

Ten Zły o Hanie Solo

Niech Koc będzie z Tobą

Pozdrowienie tró dżedaja

Wojny gwiezdne filmem dobrym są.

Yoda mistrz o filmie tym
long long ago; //in a galaxy far far away
C++ o Gwiezdnych wojnach

Gwiezdne Wojny (ang. Star Whores) – saga opowiadająca o losach dzielnych wojowników Jedi, którzy wojują za pomocą mieczy świet(l)nych przeciwko zakonowi Sithów mających prąd i szubienicę w łapie, a statki kosmiczne robią 18 parseków w 12 parseków. Produkcja filmowa (6 części) zajęła producentom, bagatela, 28 lat, co daje 9 lat kręcenia i 19 picia gorzały. Autor scenariusza zaczął pić 2 lata przed rozpoczęciem produkcji. Z tego powodu łapy mu strasznie latały i poprzekręcał kolejność odcinków sagi.

[edytuj] Filmy

Przez wiele lat George Lucas pytany, czy powstaną kolejne części, odpowiadał tylko Panie, daj pan spokój. Jednakże kiedy w roku 2012 jego organizacja mafijna studio filmowe zostało kupione przez Disnej Entertejment, ogłoszono wszem i wobec, że i owszem, powstanie 7, 8, a nawet 9 część gwiezdnej sagi. Reżyserem będzie koleś od ZagubionychDżej Dżej Abrams. Jako, że produkcją kieruje Disney, prawdopodobnie w nowych epizodach wystąpią takie asteroidy gwiazdy jak Miley Cyrus czy Demi Lovato.

Na chwilę obecną seria wygląda następująco:

 1. Mrocznie, a widno
 2. Atak glonów
 3. Zemsta Shitów
 4. Stara Nadzieja
 5. Imperium kontroluje
 6. Powrót Yeti
 7. Pobudka w nocy

Plus nikomu niepotrzebne dodatki, czyli:

 1. Serial Wojny klonów, albo co działo się między częścią 2. a 3.
 2. Film Wojny klonów, czyli historia pewnego przekrętu zaraz po 2. części.
 3. Drugi serial Wojny klonów, kontynuacja powyższego filmu, dużo nowych durnych postaci, dużo nowych durnych planet i ras… Bomba!
Jedibaseball

Windu i jego baseball

[edytuj] Jasna strona nocy

 • Yoda – choć w radzie najwyższy, to najniższy swym wzrostem był. Na Dagobah zamieszkał, gdzie jego mieszanie zdania składni, końca nie miało. Słynne potrawy gotował opisane w programie „Gotuj z mistrzem Dżedaj”, czasem też Luke'owi kiełbasę zabierał.
 • Qui-Gon Jinn – mistrz tego niżej. Jedi, który chrzanił radę Jedi. Zniszczenie Zakonu Jedi można zwalić na niego. Chciał uczyć małego Vadera, jak korzystać z mocy i choć mędrcy się sprzeciwiali to po jego śmierci, mały Vader odbył szkolenie. Oczywiście nikt się tego nie spodziewał. Jako jedyny wśród Jedi nie umie hipnotyzować ludzi.
 • Obi-Tak To Robi – jeden z niewielu Jedi, którzy przeżyli. Raz miał okazję zabić Dartha Vadera, ale tego nie zrobił, czego skutki pojawiły się w postaci trzech kolejnych części sagi. Po bohaterskiej śmierci łączył się z Ziemią za pomocą hologramu.
 • Mace Windu – czarny brat, mistrz Rady, który miał fioletowy ultra-mega świecący baseball. Zginął porażony przez Palpatine'a , który najpierw sfagocytował baterię do miecza, po czym poraził Windu prądem.
 • Luke Skywalker – niezbyt rozgarnięte emo z Tatooine. Miał problemy ze znalezieniem genetycznego ojca, nawet test DNA zawiódł. Niedowiarek, nie umiał wyginać łyżek i wyciągać X-Wingów z bagien Dagobah.
 • Anakin Skywalker – chłopiec, który wziął się ze związku Shmi Skywalker i midichlorianów, adoptowany przez Jedi. W wieku 9 lat startował do trzynastolatki. Potem odciął Murzynowi rękę i został rasistą. Ostatecznie zdecydował się na czarne ciuchy, na skutek utraty dwóch nóg, ręki i poparzenia piątego stopnia, podczas kręcenia biograficznego filmu o sobie samym.
 • Quinlan Vos – tajemniczy i prawie przez nikogo nie znany Jedi, pierwszy raz widzimy go w Mrocznym Widmie, następnie są o nim tylko wzmianki, ginie na nieznanej planecie poświęcając się dla swoich ziomków

[edytuj] Ciemna strona kocy

 • Darth Maul – czerwono-czarny brat. Miał podwójną latarkę, ale niewiele mu to pomogło. Jako, że głupio umarł w pierwszej części, w drugiej już nie zagrał. Z niemieckiego maul oznacza ryj, co świetnie odpowiada jego specyficznej urodzie. Niemniej jednak ciekawie musiało to zabrzmieć na niemieckiej premierze kinowej „das ist mein Schüler Darth Maul”
 • Darth Vader – czyli inaczej Anakin Skywalker z astmą i plastikowym nocnikiem na głowie, który okazał się być genetycznym ojcem Luke'a, który szukał go przez całą IV część.
 • Imperator Palpatine (alias Miszczu) – mistrz mhrocznej strony mocy, kanclerz, lewy elektryk, porażony prądem, przez co doznał stałego uszczerbku na zdrowiu (białaczka, żółtaczka i ogólna brzydota). Popełnił samobójstwo skacząc z parteru podobnie jak Dart Mol.
 • Hrabia Dooku – został uczniem (w młodym wieku 76 lat – jak widać na naukę nigdy nie jest za późno) Palpatine'a, chociaż nie był mu specjalnie wierny, gdyż w swoim czasie wygadał się ze wszystkiego Obi-Wanowi. Na szczęście Obi-Wan nie uwierzył, mimo że Dooku mówił prawdę. Traci głowę dla Anakina.
 • Darth Plagueis – shit niepojawiający się żadnej części, aczkolwiek został wspomniany przez Palaptine'a. Ponoć szkolił Sidiousa, ale został przez niego zabity i prawdopodobnie potrafił ratować od śmierci, ale w rzeczywistości to nie mamy takiej pewności, gdyż to tylko legenda, a skoro to tylko legenda to nawet nie wiemy czy rzeczywiście istniał, bo Palpatine mógł zmyślać.

[edytuj] Inni bohaterowie

 • Han Solo (czyt. Chrzan z Solą) – człowiek pochodzący z Koralii, o uśmieszku tak krzywym i wkurwiającym, że aż zniewalającym. Nie dość że zoofil to jeszcze homo. Pilotuje statek zwany Sokołem Millenium, który wygrał z ziomem zwanym Lando Carlissianem w grze Sabak.
 • Leia Organa Solo (czyt. Leje Orgazm Solony lub Lewe Organy Solone albo Fleja Organizm Solny) – pochodząca z planety o nazwie Alderaan. Tak czy inaczej, jej planeta została rozpirzona w pył przez laser wystrzelony z latającej kulki o nazwie „Gwiazda śmierdzi, śmieci Śmierci” z głośnikiem przy północnym biegunie. Później żona Hana Solonego, który i tak ożenił się z nią tylko po to by zapewnić przykrywkę swoim homoseksualnym zapędom. Ma super pamięć. Pamięta swoją matkę (tę niżej), choć umarła, gdy ją rodziła.
 • Padmé Amidala (czyt. Padmé A mi dała) – królowa, a potem senator planety Naboo uwielbiająca ubierać się jak gejsza, choć z czasem swój styl zmieniła na obcisłe ubranka sado-maso. Starsza o cztery lata oblubienica Anakina Skywalkera. Współwinna przejścia Anakina na ciemną stronę mocy, choć pewnie nie była tego nawet świadoma. Urodziła bliźniaki, Luke'a i Leię, którzy zamierzali wyprostować ojca, gdyż podobno jeszcze był dobry.
 • Chewbacca – jakiś futrzak do niczego niepodobny pochodzący z planety Kaszy. Jego siła jest odwrotnie proporcjonalna do intelektu. Zawsze, kiedy się denerwuje wyrywa ręce wydając okrzyki a'la stado orangutanów.
 • Generał Grievous – przerośnięta puszka po coli. Osoba ta machała pięcioma mieczami świetlnymi, ale nie była ani Sithem ani Jedi'em. Dał się zabić Kenobiemu, choć wcześniej zamordował wiele innych rycerzy Jedi. Przydupas Dooku. Prototyp Dartha Vadera.
 • Lando Carlissian – jeden z nielicznych czarnych w tej galaktyce. Karciarz i hazardzista. Zdrajca, potem przyjaciel.
 • Shmi Skywalker – matka Anakina "Vadera" Skywalkera. Matka Boska z kosmosu. Będąc dziewicą urodziła dziecko poprzez Ducha Świętego, eee, znaczy Moc.
 • Boba Fett – łowca głów i innych części ciała. Osoba, która ma w dupie całą tą opowieść – ważne żeby dobrze zarobił. Nigdy nie rozstaje się ze swoją zbroją, przez co tak śmierdzi bigosem, że wszyscy wolą go unikać. Został pokonany przez ślepego Hana Solonego, wydając przy tym takie śmieszne dźwięki. Lata statkiem o nazwie Niewolnik I. Klon i syn tego niżej.
 • Jango Fett – łowca głów i innych części ciała. Osoba, która ma w dupie całą tą opowieść – ważne żeby dobrze zarobił. Nigdy nie rozstaje się ze swoją zbroją, przez co tak śmierdzi bigosem, że wszyscy wolą go unikać. Został pokonany przez niezbyt rozgarniętego Mace'a Windows. Lata statkiem o nazwie Niewolnik I. Stworzył sobie armię klonów. Jest ojcem Boby.
 • Jabba the Hutt – przerośnięty ślimak o tak zasmarkanym nosie, że nie można zrozumieć co mówi. Gangster, który z Lei, chwilowo zrobił prostytutkę. Leia z zemsty za zszarganą w społeczeństwie opinię udusiła go.
 • Jar Jar Binks – najbardziej wkurwiająca postać z całej serii. Przyczynił się do powstania Imperium.
 • Armia Klonów – kolesie w białych zbrojach, którzy służyli Republice ale potem otrzymali rozkaz 666 i wymordowali połowę Jedi (drugą połowę zabił Darth Vader). Później jako Szturmowcy walczyli z Rebelią. Byli tacy tępi, że pokonali ich misie na śmierdzącej planecie.

[edytuj] Statki

Wiadomo, że jak są kosmiczne opowieści, to muszą też na czymś latać. Statki można podzielić na:

 • Myśliwce – mała kupka złomu, która atakuje duży złom zgodnie z zasadą „W Kupie siła”. Separatyści sterowali tymi złomami za pomocą jeszcze mniejszych złomów, imperium miało jeszcze mniejsze lub większe (w zależności od punktu widzenia) złomy, za to w tak dużej ilości, że mogą się same o siebie w locie rozwalać, a rebelia miała złomy robione u polskich mechaników, co widać na filmie (dobra odporność i skuteczność).
  • N1 – żółto-srebrne (niczym zęby) złomki zrobione, żeby mieszkańcy Nabuta mogli się pochwalić, jakie słabe, ładne złomy odzyskują z recyklingu. Jakimś cudem jeden z nich rozwalił cały okręt, co się nie udało całemu szwadronowi. Nazwane na cześć niezawodnej, Rosyjskiej (hmm... powstał nam tu oksymoron) rakiety...
  • Droid-sęp – złom kierowany przez złoma – słaby, ale nieziemsko szybki.
  • Delta-7 – jeszcze szybszy i słabszy złom dla Jedi, żeby mogli poszpanować refleksem, potem zastąpiony przez Eta-2, bo był jeszcze szybszy.
  • TIE Fighter – złom w pełnej postaci – kula do kręgli z kijami od szczotki, na którego końcach zamontowano po desce klozetowej. Są tanie, szybkie, tanie, zwrotne i co ważne - tanie.
  • TIE Interceptor – jeszcze szybszy, zwrotniejszy, droższy tańszy, ale i tak złom.
  • TIE Bomber – wolny – zamiast kuli do kręgli zamontowano dwie rury kanalizacyjne, żeby mogło to atakować i złomować większe złomy.
  • X-wing – myśliwiec wyjCenzuray w kosmos. Szybki, zwrotny, odporny. Jeden może zezłomować Największy W Filmie Złom. W ataku skrzydła rozwalają się w przekroju i dzielą na dwie pary skrzydeł.
  • Y-wing – złomek, który może zezłomować efektywnie większy złom, ale z tym małym już sobie nie radzi.
  • A-wing – złom bardzo szybki, bardzo zwrotny, bardzo mocny (jak na myśliwiec), bardzo trudny w naprawach i jeszcze droższy. Kilka krążowników nie może zniszczyć superniszczyciela, a jeden myśliwiec wbija się w mostek i powoduje podwyżki wśród złomiarzy.
  • B-wing – następca Y-winga, złom nad złomy, w dodatku asymetryczny. Atakuje, lecąc bokiem, ląduje też na boku.
  • Alpha 3 (V-wing) – słaby złom używany przez klony. Nie ma się co równać z zajefajnymi złomami Jedi.
  • ARC 170 – starsza wersja X-winga, szybka, zwrotna, tania, ale jeszcze nie tak szpanerska.
 • Sokół Millenium – na smukłego sokoła nie wygląda, ale jest "najszybszą kupą złomu w galaktyce". Potrafi prześcignąć wszystko, ale proces naprawy jest niesamowicie żmudny i trudny (apropos polskich mechaników)
 • Lucrehulk – bardzo duża kula do kręgli z dyskiem wokół. Ma ukrytą broń i sporo złomków.
 • Venator – trójkątny złom stosowany w misjach dyplomatycznych. Przenosi dużo małych złomków.
 • Star Destroyer – po Venatorze pozostał kształt i funkcja. Potrafi niszczyć wszystko (ale i tak potrzebne mu myśliwce).
 • Executor – większy kolega tego wyżej. Był niezniszczalny, dopóki jakiś pijany pilot A-winga nie wpierniczył się w jego mostek.
 • Gwiazda śmieci śmierdzi Śmierci – dyplomacja w szczepionce, która złomuje wszystko tak, że złomiarze nawet nie zdążą się ucieszyć. Poradzi sobie z supermegahiperpotężnymi flotami i planetami, ale kilka myśliwców to dla niej aż nadto.
 • II Gwiazda śmieci śmierdzi Śmierci - klon tego wyżej, ma o wiele silniejszą siłę rażenia niż jedynka, ale co z tego, skoro architekci tej o to gwiazdy nie nauczyli się na błędach z jedynki. Tym razem towarzyszył jej jeszcze większy szyb prowadzący do głównego reaktora, co ułatwiło myśliwcom jej zniszczenie. Ach... te imperialne tępaki...

[edytuj] Planety

Jako, że rzecz dzieję się dawno, dawno temu w odległej galaktyce, jest jasne, że akcja dzieje się na paru planetach. Oto one:

 • Coruscant – stolica galaktyki. Metalowa duża kulka w kosmosie. Być może tak będzie wyglądać nasza Ziemia w przyszłości.
 • Tatooine – kulka z piasku. Najodleglejsza planeta w galaktyce. Zadupie i kryjówka dla przestępców. Planeta rodu Skywalkerów oraz Arabów, którzy lubią porywać ludzi...
 • Alderaan – rodzima planeta Lei. Rozpierniczona przez jakąś tam gwiazdę śmieci, czy coś takiego…
 • Naboo – malutka planetka. Pochodzili z niej takie osobistości jak: Palpatine, Padmé Amidala i Jar Jar Binks, którzy o dziwo mieli swój większy lub mniejszy wkład w powstaniu Imperium. Atakowały ją ropuchy z Federacji.
 • Endor – miejsce lasów, smrodu i misiów ubranych jak Indianie. Wokół niej krążyła druga Gwiazda Śmieci.
 • Yavin – tajna baza Rebeliantów.
 • Hoth – druga kryjówka Rebelii. Nie daj zwieść się nazwie, na planecie zwanej Gorąco jest zimniej niż na Antarktydzie. Można spotkać tam Yeti.
 • Kamino – planeta, w której robiono eksperymenty i klonowano ludzi. Kryjówka Jango Fetta.
 • Dagobah – Dolina Rozpundy i kryjówka Zgredka.
 • Utapau – kryjówka generała Śmieciousa.
 • Mustafar – kryjówka, kurcze ile tych kryjówek! Schowali się tam Separatyści, oraz spalił się tam Darth Vader.
 • Bespin – miasteczko w chmurkach, wbrew pozorom nie takie przyjazne.
 • Geonosis – taki Saturn z wyglądu.
 • Kashyyyk – planeta Chewbaccy i podobnych stworzeń.
 • Pandora eeee, pomyliły mi się filmy...

[edytuj] Rasy

Jako, że rzecz dzieję się dawno, dawno temu w odległej galaktyce, jest jasne, że bohaterowie będą składać się z różnych ras. Oto niektóre z nich:

 • Ludzie – rasa pochodząca nie wiadomo skąd, ale jest najliczniejsza w galaktyce. Połowa głównych bohaterów sagi składa się z człowieków. Oczywiście posługują się językiem angielskim (ach ci brytyjscy kapitaliści, nie mogli oszczędzić odległej galaktyki), najczęściej mają jasny kolor skóry, choć zdarzają się też niedobitki czarnoskórych...
 • Twi'lekowie – wyglądają jak ludzie posmarowani niebieską, bądź zieloną farbą. Na głowach mają śmieszne i bardzo długie czułki, które utrudniają walkę z przeciwnikiem. Tak czy inaczej nie powinniśmy narzekać na ich oglądanie. Kobiety z tej rasy są na tyle seksowne, że albo zostają zakonnicami, albo prostytutkami Huttów.
 • Huttowie – są najczęściej gangsterami. Posługują się przedziwną mową, przy której aż bolą uszy. Są obrzydliwie bogaci, często zakładają haremy i domy publiczne, do którego przez chwilę należała Leia. Ich hobby to balangi, wyścigi, zakłady i szantażowanie istot, które są im dłużne. Nikt nie zazdrości im urody. Zamieszkują Tatooine.
 • Jawowie – malutkie ludziki o głosach wiewiórek. Uwielbiające ubierać się w kaptury, ale nie tak zajebistymi jak Jedi. Nielegalni handlarze koksu i robotów. Zamieszkują Tatooine.
 • Tuskeni – ludzie, tyle że lubiący porywać, gwałcić i mordować co popadnie, kochają też przeszkadzać w wyścigu Dakar. Tak jak Araby, tyle, że nie potrzebują Koranu do bycia dzikimi. I owszem, oni również zamieszkują Tatooine.
 • Wookiee – dwumetrowe chodzące dywany przypominające małpy i morsy, uwielbiające się wydzierać i wyrywać kończyny. Pamiętaj, gdy cokolwiek z nimi grasz, daj im zwyciężyć! Chyba, że nie chcesz mieć ręki...
 • Ewoki – najbardziej znienawidzona przez fanów rasa, słodkie pluszaki zamieszkujące Endor. Indianie, którzy pokonali legion toporowych żołnierzy Imperium, przy pomocy łuków i strzałów. Ta jasne...
 • Gunganie – druga rasa, której fani nie lubią, ze względu takiego osobnika jak Dżar Dżar (Słoik Słoik). Mimo zacofania gospodarczego i ciemnoty posiadają dość dużą armię. Pierwotna ludność Nabu.
 • Neimoidianie – wyglądające jak przerośnięte ropuchy istoty. Wredne istoty...Chciwe istoty... Ale i niebywale tchórzliwe istoty... Dokonali aneksji Krymu, yyy znaczy Naboo.

[edytuj] Prawdy o życiu i świecie według Gwiezdnych Wojen

 • Trafienie w coś wiązką laserową sprawia, że to coś eksploduje.
 • W próżni kosmicznej słychać wybuchy.
 • Cała planeta musi mieć jednolity, identyczny klimat na całej powierzchni, i musi mieć jednego władcę, nie może składać się z wielu państw. Jeśli na jakiejś planecie istnieje pustynia, to musi pokrywać całą powierzchnię. Jeśli na planecie jest mróz i śnieg, to musi być na całej jej powierzchni.
 • Jeśli dasz się ponieść gniewowi, to przejdziesz na Ciemną Stronę Mocy i wszyscy twoi dotychczasowi przyjaciele automatycznie staną się twoimi wrogami, a wrogowie przyjaciółmi.
 • Jeśli korzystasz z Mocy poprzez gniew i nienawiść, to musisz wielbić Imperium i Sithów i nienawidzić Jedi oraz Republiki lub Rebelii.
 • Jeśli widzisz, że dzieje się coś wbrew twoim zamiarom lub słyszysz coś, w co nie możesz uwierzyć, musisz krzyknąć Nieeeeeeeeeeeeee!.
 • Demoniczne postacie uwielbiają się śmiać bez powodu.
 • Imperator Palpatine jest wyjątkowo potężny, ale nie potrafi lewitować i nie może nic poradzić, gdy ktoś zrzucił go w przepaść.
 • Każda potężna stacja bojowa Imperium ma zewnętrzny kanał prowadzący prosto do głównego reaktora, który dzięki temu można wraz z całą stacją zniszczyć jedną torpedą.
 • Nie ma Boga i Szatana... Jest Moc, która dzieli się na dobrą Jasną Stronę i złą Ciemną Stronę.

[edytuj] Fani

Gwiezdne Wojny stały się fenomenem w Stanach Zjednoczonych. Istnieją fankluby i tajne organizacje wyznające praktyki ciemnej strony mocy. Istnieją też maniacy, którzy wierzą, że wszystko „dawno, dawno temu w odległej galaktyce” działo się naprawdę i systematycznie uczęszczają na nauki walki mieczem świetlnym, czy też przebierają się za filmowych bohaterów.

[edytuj] Jesteś uzależniony, jeśli…

4249

…widzisz jak twoje dzieci tak robią.

 • zamiast latarki w sklepie, prosisz o miecz świetlny.
 • w krytycznych momentach rozmowy mówisz do syna: Nie [imię], to ja jestem twoim ojcem.
 • potrafisz zabić nauczyciela słynną mocą duszenia Sithów.
 • potrafisz przyciągnąć do siebie butelkę piwa, za pomocą swojej Mocy.
 • planujesz budowę ścigacza.
 • zawsze odpowiadasz tak, mistrzu.
 • gdy jesteś zdenerwowany, dusisz swoją żonę Mocą.
 • próbujesz urodzić syna z Mocy.
 • przed kartkówką mówisz „mam co do tego złe przeczucia”.
 • biorąc dowolny kij lub patyk i przejeżdżając komuś po ręce, mówisz: HA! WŁAŚNIE OBCIĄŁEM CI RĘKĘ! HA, HA! NIE MASZ JEJ! I CO?! HA HA!
 • wydajesz roczną pensję na filmowe gadżety i inne pierdoły.
 • myślisz, że bliźniaki z klatki obok to klony.
 • na dworcu pytasz, o której odlatuje transport na Coruscant.
 • podpalasz się z myślą, że ktoś cię uratuje i zakuje w czarną zbroję.
 • myślisz, że jak wchodzisz do wanny z wodą, z podłączonym do prądu tosterem, to używasz piorunów mocy.
 • gdy ojciec wraca do domu po wywiadówce, to twierdzisz, że wyczuwasz silne zaburzenia mocy.
 • wydajesz pieniądze na podróż dookoła świata w poszukiwaniu Świątyni Jedi.
 • w sklepie zamiast płacić ziemską walutą, dajesz sprzedawcy kredyty twierdząc, że ta waluta może być.
 • machasz komuś palcami przed oczami i myślisz że rzuciłeś na niego urok.
 • przed sprawdzianem mówisz koledze Niech moc będzie z tobą.
 • lecąc samolotem czekasz aż pilot wykona skok w nadprzestrzeń.
 • lecisz w kosmos, żeby znaleźć Coruscant.
 • gdy ktoś się z tobą nie zgadza, mówisz Niepokoi mnie ta niewiara… i dusisz go Mocą,
 • rozkręcasz latarkę i próbujesz ją naprawić Mocą.


Nasze strony
Przyjaciele