Helga Hitler

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Helga Hitler

Jakiś oficer tłumaczy Heldze coś tam. Helga to pojmuje na swój chłopski rozum.

Helga Hitler (urodzona 4 czerwca 1858 roku w Wiedniu, zmarła 1 września 1939 roku w polskim lesie na granicy z Niemcami) – austryjacka kura domowa, prywatnie ciotka Adolfa Hitlera.

Dzieciństwo Helgi było trudne, już od małego musiała się opiekować siostrami (miała ich aż 8). Cały czas spędzała przy garach. Nie zdobyła wykształcenia. Nie umiała za dobrze pisać i czytać, podpisywała się wszystko znaczącym krzyżykiem. Umiała liczyć do 8, żeby umieć policzyć siostry.

Gdy siostry dorosły, wyjechały z rodzinnego domu, jedna z nich dała Heldze swojego malutkiego syneczka – Adolfa i poszła w siną dal. Helga zaczęła wychowywać chłopczyka, prała mu pieluszki, biła go jak chciał jeść, czasami dawała mu łyknąć piwa. Od małego wpajała mu swoje nacjonalistyczne poglądy, gdy Adolf został Führerem mianował Helgę swoim doradcą do spraw ideologii i tępienia nieczystości stałych. Praca przypadła jej do gustu (lubowała się w tępieniu i czyszczeniu), w wolnych chwilach popijała Heinekena. Jej zamiłowanie do piwa było tak znaczące, że w 1935 została honorowym gościem Oktoberfest.

1 września 1939, gdy Niemcy zaatakowali Polskę, Helga myślała, że to grzybobranie i wybrała się raz z żołnierzami. Gdy doszli do lasu, Helga odłączyła się od nich i zaczęła zbierać muchomory, ale niespodziewanie do lasu wjechał polski czołg i widząc Helgę przyodzianą w nazistowskie nalepki wypalił prosto w nią. Dzielnie przyjęła pocisk na głowę, lecz rana okazała się zbyt głęboka (20 metrów w głąb lasu) i zmarła na miejscu. Pośmiertnie odznaczona Krzyżem Żelaznym z Grzybami.

Nasze strony
Przyjaciele