Herosi

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Herosi (ang. Heroes), znani też jako Zerosi (ang. Zeroes) – amerykański serial science-fiction, opowiadający o ludziach, którzy „sądzili, że są tacy, jak inni... do czasu, gdy odkryli swoje ponadludzkie zdolności”. Pochodzili z różnych miejsc świata (właściwie to jeden z Japonii, a reszta z USA, no dobrze, jeszcze jeden, który się przyśnił Mohinderowi Sureshowi, z Indii). Oczywiście, jak to w komiksach bywa, dowiedzieli się, że muszą uratować świat. Tylko dlaczego, żeby móc uratować ten nasz cały, kochany, piękny i ogromny świat, muszą uratować jeden, malutki Nowy Jork przed wybuchem? Naukowcy podejrzewają, że być może miasto to jest jak Minas Tirith z Władcy Pierścieni, w którym wiadomo co może stać się ze Śródziemiem po podbiciu tego grodu przez wesołego i sympatycznego ziomka.

[edytuj] Bohaterowie

 • Peter Petrelli – pielęgniarz z Nowego Jorku, który może absorbować moce innych herosów. I z tego powodu zamiast ratować świat może go zniszczyć. Ale spokojnie, jeśli już go zniszczy to może pójść do swego brata. On wtedy zwali całą winę na inną osobę. Otrzymał przydomek Wybuchający człowiek lub Człowiek-bomba. Trwa debata, czy jest on pozytywną, czy negatywną postacią.
 • Nathan Petrelli – brat Petera, kandydat na prezydenta Nowego Jorku. Potrafi latać z taką szybkością, że kto wie, czy może dojdzie do prędkości światła i w ten sposób cofnie się w czasie, że nawet Hiro Nakamura mu pozazdrości. Bardzo kocha swego brata i zrobi dla niego wszystko. No, prawie wszystko. Dzięki Hiro Nakamurze otrzymał pseudonim Człowiek-ptak lub Latający człowiek. Naukowcy długo zastanawiali się, czy jest on pozytywną, czy negatywną postacią. Ich badania zostały przerwane, gdyż obiekt badań został zabity. Jego kochająca matka nie ożywiła go krwią Claire, lecz kazała Parkmanowi wrzucić jego wspomnienia do umysłu Sylara, aby zapewnić serialowi fabułę na czwarty sezon.
 • Isaac Mendez – malarz z Nowego Jorku, który potrafi przepowiadać przyszłość, ale tylko wtedy, gdy jest na haju, ale potem także wtedy, gdy nie jest na haju, ale krótko, bo potem nie żyje. Przed śmiercią zdążył narysować komiksy zawierające fabułę czterech sezonów. Niektórzy podejrzewają go, że jest prorokiem, jednak wciąż nie jest to udowodnione naukowo. To właśnie on przewidział wybuch Nowego Jorku i niebezpieczeństwo grożące pewnej cheerleaderce. Został zabity przez Sylara, przez co przypuszczenia, że jest bogiem, zostały odrzucone[1]. Pozytywna postać. Nie ma ksywy.
 • Claire Bennet – cheerleaderka z Odessy w Teksasie. Jest niezniszczalna. Biedny Peter musiał ją ratować przed Sylarem, żeby ocalić świat. W końcu to się udało, ale i tak cztery litery to dało i Claire musiała ratować świat razem z nim raz jeszcze. Miała dwóch chłopaków i jedną dziewczynę. Pozytywna postać. Jak przystało na nieśmiertelną dzielną bohaterkę nosi ksywę Claire-bear. Aktorka grająca ją powinna dostać Oskara za poważne wypowiedzenie kwestii „I am the catalyst”.
 • Noah Bennet – ojciec Claire. Z pozoru wygląda na słabeusza i mola książkowego w okularach, jednak prawda jest inna. Najbardziej tajemniczy kolo. Pod przykrywką fabryki papierów zajmuje się wyłapywaniem herosów i wbijania im igieł do szyi. W tym trudnym zadaniu pomaga mu Haitańczyk. Brak mocy i pseuda. Trwają obecnie badania, czy jest on pozytywną, czy negatywną postacią.
 • Haitańczyk – murzyn Noaha Benneta. Potrafi blokować moce innych herosów i wymazywać pamięć. Bardzo tajemnicza postać. Niektórzy sądzą, że jest on facetem w czerni, jednak dowody na to nie istnieją, bo nosi jasno-brązowy, a nie czarny, garnitur. Później zaczęto go widywać z Claire, podejrzewając, że ma z nią romans. Obecnie trwają badania jego mózgu, czy jest pozytywną, czy negatywną postacią. Wszyscy myślą, że nie umie mówić, ale on umie, tylko nie lubi. Ma nieśmiertelnego brata, więc go zabija. W piątym sezonie okazuje się, że nie ma na imię Haitańczyk, tylko René.
 • Hiro Nakamura – Pan Czasoprzestrzeni. Dziecko uwięzione w ciele dorosłego, które myśli, że jest śmieszne. Pochodzi z Japonii. Jego wiernym sługą, który podąża za nim krok w krok, jest Ando Masahashi. Bardzo pozytywna postać. Brak nicka. Ostatnio jednak został odkryty jeszcze jeden gatunek Hira – Hiro z przyszłości. Jednak ten gatunek jest już na wymarciu i trwają obecnie badania, czy jest pozytywną, czy negatywną postacią.
 • Ando Masahashi – sługa Hiro Nakamury Pana Czasoprzestrzeni. Początkowo nie wierzył w bzdury Hira, że potrafi władać kontinuum czasoprzestrzennym. Taaa, prędzej potrafisz władać swym kretyńskim uśmiechem, niż kontinuum czasoprzestrzennym – mawiał. Jednak kiedy odkrył, do czego zdolny jest Hiro, zmienił zdanie i postanowił służyć mu w jego misji. Często Ando jest porównywany do Samwise`a Gamgee z Władcy Pierścieni. Jednak czasami zdarzały się też bunty wiernego sługi. Będziesz mi rozkazywać, co mam robić? Ja też chcę pomagać innym, a nie tylko tobie! – mówił. I później wychodziło na to, że jego pan musiał ratować jego tyłek. I co, a nie mówiłem, że tylko ja jestem twoim panem i nikt inny? – mówił do niego Hiro. Ando jest też wielkim fanem Niki Sanders, bądź Jessici Sanders, albo i obu naraz. Postać pozytywna. Nick to może ma w komputerze, kiedy mu się podnosi, oglądając swoje/ą idolki/kę w necie, ale jaki, tego nikt nie wie. Ando najpierw nie ma mocy, a potem już ma moc, ale i tak g... może. Wystarcza mu to jednak do zabicia Hiro, który i tak żyje, bo zabity był w przyszłości, która się zmieniła.
 • Mohinder Suresh – genetyk z Indii, syn zabitego przez Sylara Chandry Suresha. Początkowo nie wierzył w teorie swego ojca, kiedy jednak któregoś dnia na ekranie jego komputera pojawił się napis Mohinder! Obudź się! Matrix Cię więzi!, uznał, że wszystko jest możliwe. Postanowił odszukać wszystkich herosów. Pozytywna postać. Brak komputerowego pseudonimu. Co do genetyków z komiksów, ten jednak nie robił na sobie żadnych eksperymentów i nie przemienił się w żadnego mutanta. Jako fanatyk Spider-Mana postanawia zmienić się w człowieka-jaszczurkę o nadludzkiej sile.
 • Matt Parkman – gliniarz z Los Angeles, który nie potrafi czytać, chyba, że w myślach. Jest jedynym człowiekiem, któremu udało się uciec Chuckowi Norrisowi, zanim ten chciał go kopnąć z półobrotu, gdyż ten zdążył przeczytać jego myśli. A więc uważaj, jeżeli spotkasz Parkmana po drodze, a masz coś na sumieniu, to musisz oczywiście spierdalać. Potrafi również zmuszać innych do robienia różnych rzeczy, więc lepiej wcale go nie spotkać. Pozytywna postać. Brak pseuda.
 • Theodore „Ted” Sprague – miły, brodaty pan, który jest radioaktywny. No, aż za miły to może nie jest, bo myślał, że tą radioaktywność ktoś mu wszczepił. No i znalazł kozła ofiarnego, którym okazał się Noah Bennet. Biedny Bennet musiał przeżyć szturm, który zrobił Ted z Parkmanem w jego domu. Teddy jest ponoć wg policji terrorystą. Cóż, jak takim miłym naprawdę się nie jest i ma się tą radioaktywność, to trudno się dziwić. No i raz omal nie wysadził Odessy w Teksasie. Obecnie trwają badania, czy jest pozytywną, czy negatywną postacią. Został zabity przez Sylara, a więc Człowiekiem-bombą nie został.
 • Niki/Jessica Sanders – kobieta z Las Vegas. Jest żoną D.L.'a i matką Micah. Cierpi na rozdwojenie jaźni, a właściwie to roztrojenie, ale ta trzecia jest tylko w jednym odcinku. W jej ciele mieszka demon o imieniu Jessica, kiedyś jej siostra bliźniaczka. Dzięki niej posiada nadludzką siłę i może nabić komuś zęby, a później rzucić go na księżyc. Dzięki tej zdolności obie postanowiły wstąpić do FBI i pobawić się z pistolecikami. Właśnie przez nie nawet James Bond mógł stracić pracę, ale na szczęście 2 w 1 ulitowały się nad nim i dzięki temu Bond może grać w kolejnych filmach i ratować świat raz jeszcze. Czasami to można się pogubić, która dusza aktualnie góruje nad ciałem Niki. Nawet John F. Kennedy próbował i proszę, jak to się skończyło. Obecnie trwają badania, czy postać ta jest pozytywna, czy negatywna. O przepraszam, nie postać, bo to postacią nie można nazwać tylko rozdwojoną postacią, a nawet nie, a zresztą sam już nie wiem. Początkowo Jessica chciała dać sobie przydomek Niebezpieczna kocica, ale Niki chciała po prostu Kocica. Nic z tego nie wyszło, gdyż obie się pokłóciły.
 • D.L. Hawkins – mąż Niki Sanders, ojciec Micah. Jest zbiegłym więźniem. Posądzano go o zabójstwo brata wiceprezydenta USA Caroline Reynols, ale ostatecznie zarzuty zostały postawione Lincolnowi Burrowsowi. Za to D.L.-owi postawiono inne zarzuty. Jakie to zarzuty, tego nie wie nawet sam George Bush. W końcu został uznany winnym i trafił do odsiadki, ale dzięki swej mocy, którą jest przenikanie przez przedmioty, udało mu się uciec i trafił do swej kochanej, stęsknionej i czekającej rodziny. I tak oto cała rodzina była już w komplecie. Teraz tylko należało ukryć gdzieś biednego i niewinnego D.L.-a. No już spokojnie, mój D.L-ku kochany – uspokajała go Niki – Mamusia zrobi wszystko, co w jej mocy. Wkrótce D.L. odkrył zdradę swojej dotychczasowo wiernej żony i porwał Micaha, popełniając kolejną zbrodnię (tak, tak, D.L. tylko udawał, że jest niewinny, Linderman miał rację, to co z tego, że wraz z napotkanym Hirem Nakamurą Panem Czasoprzestrzeni uratował jedną babkę przed śmiercią, on chciał tym swoim postępkiem tylko pokazać, że jest biednym i niewinnym człowiekiem, Ojojoj). W ostatnim odcinku popełnia kolejną zbrodnię – morduje Lindermana, bardzo dobrego człowieka. A więc udowodniliśmy, że jest negatywną postacią, ale niektórzy wciąż się upierają, że pozytywną, i tak debata trwa bez końca. Pseuda nie ma, jednak zastanawiano się, nad takimi, jak C-Note, bądź, po ostatniej zbrodni, T-Bag.
 • Micah Sanders – 10-letni syn Niki i D.L.'a, który potrafi oddziaływać na przedmioty elektryczne. Może nawet im rozkazać Zadzwońcie pod 0-700 bez nabijania większego rachunku. Obecnie chodzą plotki, że może nas uwolnić z Matrixa rozkazując maszynom i przy okazji Agentowi Smithowi, żeby w końcu przestał się mnożyć.
 • Linderman – człowiek, który został gangsterem i gangster, który pozostał człowiekiem. Robi kampanię dla swojego zioma Nathana Petrelliego. Mówi prawdę i ją zna. Po prostu Linderman – Człowiek z charakterem! Pojmuje całą historię życia pozornie szczęśliwej rodziny Sandersów-Hawkinsów, czy może Hawkinsów-Sandersów. Posiada moc uzdrawiania. Chodzą pogłoski, że może ożywić nawet zmarłych. Zostaje zamordowany przez pewnego murzyna. Obecnie jednak nie wiadomo, kto nim jest. Może chodzi o Murzynka Bambo? Obecnie trwają badania, czy postać ta jest pozytywna, czy negatywna, ale większość uważa, że tętnił prawdą, a jak wiadomo tacy ludzie to pewne pozytywy. Pseudo? Człowiek, który został....
 • Sylar – pierwsza negatywna postać w tym serialu walcząca przeciwko reszcie herosów. Już sam Spider-Man miał miliony wrogów. A tutaj to aż się dziwować, że tylu herosów nie zdołało pokonać jednego wspólnego wroga. Tylko Hiro Nakamurze Panu Czasoprzestrzeni jak na razie to się udało, ale znów chodzą pogłoski, że Gabriel Gray (bo tak naprawdę się nazywa) wciąż tuła się po tym świecie. Sylar posiada wiele mocy, lecz jego pierwotnymi są: wybitna kobieca intuicja i rozumienie skomplikowanych systemów. Dzięki tej ostatniej może zaabsorbować moce innych herosów, zaglądając do ich mózgów, tym samym ich mordując. Później okazuje się, że może to zrobić i bez tego, ale on i tak woli mordować. Wiemy już, iż to negatywna postać, a jeżeli chodzi o pseudo, to był jednym z trzech osób, którzy prosili się, żeby zwano ich Człowiekiem-bombą, ale ostatecznie prawa autorskie przyznano Peterowi Petrelliemu. W dalszych sezonach mniej zabija, bo albo nie ma siły, albo nie ma ciała, albo szuka ojca, albo morduje ktoś inny.
 • Arthur Petrelli – ojciec Petera i Nathana, który kradnie moce innych, dzięki czemu staje się nieśmiertelny i potężniejszy od wszystkich, aby w końcu zginąć od zwykłej kuli. Wcześniej tworzy wielką armię uzbrojonych herosów, która w całości ginie w tym samym odcinku.
 • Samuel – ksywa T-Bag, więzień z Fox River, który po udanej ucieczce z więzienia siedzi w wesołym miasteczku i otacza się herosami. W wolnych chwilach mąci innym w głowach i opłakuje zabitego przez siebie brata.

Przypisy

 1. Można się kłócić, że jest, w końcu został ukrzyżowany...


Nasze strony
Przyjaciele