FANDOM


Courtney Love on stage crop

Jeden z występów Hole, główne atrakcje to wyginająca się wokalistka w skąpym stroju

Hole (ang. dziura) – amerykański znany ze śmierci Kombajna zespół grunge'owy pochodzący ze słonecznej, zaśmieconej Kalifornii.

Biografia

Pewnego pięknego dnia Courtney znudziła się już dołączaniem do kolejnych zespołów i byciem wyrzucaną po kilku dniach, czy tam godzinach. Postanowiła założyć własny zespół, żeby wreszcie stać się popularną, lubianą przez młodzież i najbardziej zaCenzura2stą na świecie[1]. Tylko był jeden problem – nie miała nazwy. Wymyśliła więc, że będzie to dziura, na cześć swojego mieszkania w dzieciństwie.

Courtney postanowiła zaangażować jakiegoś gitarzystę, bo sama dopiero uczyła się grać. Do dzisiejszego dnia się jeszcze nie nauczyła. Znalazła więc w magazynie niejakiego Erica Erlandssona. Ładnie wyglądał, więc szybko został zaakceptowany przez pijaną publiczność na dyskotekach i wiejskich festynach. Love nie była zbyt kreatywna, więc tak jak koleżanka po fachu, zatrudniła kilka gitarzystek, perkusistkę i zaczęła ubierać się w dziecięce sukienki i występować dla fetyszystów. Potem obie kłóciły się ze sobą przy fotoreporterach, a wszystko było tak naprawdę ustawione.

Popularność rosła, a Courtney wyszła za Kurta, żeby na występy przychodziło więcej osób. I tak się też stało. Na dłuższą metę nie był to zbyt dobry pomysł. Cobain miał huśtawki nastrojów, a na końcu strzelił sobie w łeb. Kiedy jego żona chciała zdobyć sympatię widzów smutnymi utworami, ci krzyczeli, że jest morderczynią. Wobec tego w 2002 Hole rozpadło się, bo nikt nie chciał być obrzucany różnymi substancjami półstałymi.

Jak bywa w tych przypadkach, nastąpiła reaktywacja. Ale tró fani Nirvany nie zapomnieli Teraz pod niemal każdym filmikiem z Courtney na YouTube widać ich komentarze, wszystkie mają jeden przekaz: „Ona jest gópia i zamordowała mojego menża”. Nikt jeszcze nie odkrył celu tych wyzwisk, ale niektórzy czasem próbują wytłumaczyć inteligentnym gimnazjalistom, że pisanie ich tylko zaśmieca YouTube i mogą się wyżyć w inny sposób. Mimo to jeszcze nie odnieśli skutku.

Dyskografia

  • Piękność wewnątrz – Courtney próbuje przekonać wszystkich i pokazać swoją głębię publiczności, bez skutku;
  • Życie przez to – tym razem wszyscy członkowie zespołu użalają się i opowiadają o swoim smutnym życiu i wychowywaniu się w biedzie;
  • Zapytaj o to – trudne pytania, między innymi o to, skąd się biorą dzieci[2];
  • Pierwsza sesja – Courtney nie była na studiach, ale opisuje wrażenia swoich przyjaciół z pierwszej sesji egzaminacyjnej;
  • Moje ciało, granat – Courtney próbuje przekonać wszystkich o swoim pięknie, bo dowiedziała się, że ludzie opowiadają sobie o jej brzydocie;
  • Skóra celebryty – główna tematyka to pieniądze i gorzkie żale, o tym jakie ciężkie życie mają celebryci;
  • Córka niczyja – Courtney żali się, że nie ma rodziców, ojciec ją zostawił, wino było za drogie i jest biedna. Innymi słowy życie jest bes sęsu i lepiej zostać emo.

Przypisy

  1. Przynajmniej według niej samej
  2. A z WDŻ to się uciekało