FANDOM


Przenosimy się na nonsa.pl!

Po ponad trzynastu latach na serwerach Wikii, otrzymaliśmy niespodziewaną wiadomość – Wikia/Fandom zdecydowała o całkowitym usunięciu Nonsensopedii.
Czas na wyniesienie się stąd mamy do 21 kwietnia. Tego dnia strona nonsensopedia.wikia.com przestanie działać. Administracji nie zostało w takiej sytuacji zbyt wiele opcji. Doszliśmy do wniosku, że jedynym sensownym wyjściem jest przeniesienie się na nowy, niezależny hosting.

Ten artykuł znajdziesz na nowej Nonsensopedii tutaj.
Przenosimy się na nonsa.pl!

Po ponad trzynastu latach na serwerach Wikii, otrzymaliśmy niespodziewaną wiadomość – Wikia/Fandom zdecydowała o całkowitym usunięciu Nonsensopedii.
Czas na wyniesienie się stąd mamy do 21 kwietnia. Tego dnia strona nonsensopedia.wikia.com przestanie działać. Administracji nie zostało w takiej sytuacji zbyt wiele opcji. Doszliśmy do wniosku, że jedynym sensownym wyjściem jest przeniesienie się na nowy, niezależny hosting.
Ten artykuł znajdziesz na nowej Nonsensopedii [[pl:Igrzyska olimpijskie|tutaj].


Disambug Ten artykuł dotyczy zawodów sportowych. Zobacz też hasła o tym samym skrócie.
Chariots of Fire

Dumny bieg na chwałę igrzysk

Tak to już jest, że Polska na Olimpiadę wysyła paraolimpijczyków, a na paraolimpiadę prawdziwych sportowców

Jedno z praw Olimpiad

Tylko Jamajczycy zdobywają medale w 20 sekund

Druga prawda olimpijska o nadludzkich sprinterach z Jamajki

A niech mi spróbują znowu 10 przynieść…

Polak o zdobywaniu przez polską reprezentacje medali

Igrzyska olimpijskie (olimpiada) – dumne zawody, na których sportowcy z największą ilością sterydów i EPO zdobywają kolejne medale. Dla przeciętnego człowieka okres wzmożonej ilości reklam, które zajmują więcej czasu na ekranie niż emitowane zawody. Olimpiada gwałtownie zwiększa wiedzę wszystkich mieszkańców Ziemi o każdą dowolną dyscyplinę sportową.

Letnie olimpiady w historii edytuj

Kolarstwo torowe

Jak widać, kolarstwo torowe na Olimpiadzie przynosi więcej ofiar niż zwycięzców

Mara Friton Handball

Tak wysoko skoczyła? Pewnie na środkach dopingujących!

 • 1896 w Atenach – pierwsza Olimpiada w historii. 14 ekip podzieliło się po równo medalami. Co ciekawe, Grecja była za biedna, i zamiast złotych medali były srebrne, a dzisiejsze srebrne zastąpiono brązowymi. Trzecie miejsce już było dla frajerów, więc olano dla nich medale.
 • 1900 w Paryżu – już więcej ekip. Podczas maratonu, pewien Szwed został zrobiony w chCenzura2 przez sędziego. Udało mu się zdobyć trzecie miejsce pomimo dobiegania sobie 4 kilometrów na zapas. Medale już były takie, jak teraz (czyli tombak, srebro i brąz).
 • 1904 w Saint Louis – było tylko 12 członków, ponieważ w Europie już wiedziano, co się święci
 • 1906 w Atenach – jako, że psuła cały układ, to MKOL olała ciepłym moczem całe zawody, przez co nie liczymy jej z resztą.
 • 1908 w Londynie – profesjonalne zawody. Miały być początkowo w Rzymie, ale Włosi uznali, że budowa nowego stadionu będzie konkurencją dla Koloseum, przez co Olimpiada odbyła się w Londynie. Troszkę zdenerwowani byli Szwedzi, Finowie i USA, bo zapomniano, że istnieją takie państwa.
 • 1912 w Sztokholmie – sprawnie przebiegały, już nie można było dać w łapę sędzi, bo pojawiła się elektronika.
 • 1920 w Antwerpii – po raz pierwszy powieszono sędzie za stronniczość flagę olimpijską. Mieli już jechać tam Polacy, ale bolszewiki musiały przeszkodzić. Zamiast tego mieliśmy własne zawody.
 • 1924 w Paryżu – znowu Paryż. W końcu pojawili się Polacy i zabrali dwa medale.
 • 1928 w Amsterdamie – pojawiła się nowa tradycja – pierwsi na pochodzie byli Grecy (na tyle biedne były drużyny, że zdecydowano o zasłanianiu ich przez leniwych Greków). Pochód zamykali gospodarze, którzy kontrolowali wszystkich sportowców z przodu, by ci nie uciekli i nie kradli.
 • 1932 w Los Angeles – pomimo wielu luksusów jak wioska olimpijska, tłumacze, darmowe treningi z pobliskimi paniami, to mało kto przybył. Kryzys był, a koszty samolotu do Los Angeles były większe niż budowa nowego domu.
 • 1936 w Berliniewujek Adolf dostał Olimpiadę! Po raz pierwszy transmisja przebiegała w telewizji (dla 19 widzów z najwyższego szczebla NSDAP). Zadebiutował nawet znicz olimpijski, ale przy szczycie technologii dopisujemy to jako ciekawostkę.
 • 1948 w Londynie – wszyscy mieszkali w luksusowych namiotach. Pewna Dunka podczas pływania prawie zginęła, ale dwóch frajerów, co zamiast medalu chciało ratować życie dwóch zawodników pomogło jej.
 • 1952 w Helsinkach – sportowy debiut Związku Radzieckiego. Atmosfera troszeczkę luźniejsza, ponieważ pozwolono NRD i RFN wystąpić razem w zawodach.
 • 1956 w Melbourne – po raz pierwszy zawodnicy ćwiczyli do góry nogami wraz z kangurami. Jako, że pory roku są zawsze spóźnione o pół roku na półkuli południowej, to wiele zawodów się nie odbyło.
 • 1960 w Rzymie – zawodnicy zrobili wielkie show, grając nago w Koloseum, odgrywając starożytne walki Spartakusa, tnąc w ten sam sposób siebie i koszta. Te wielkie show szeroko emitowano w Europie Zachodniej i w USA.
 • 1964 w Tokio – jak na Japonię przystało, olimpiada była tak nafaszerowana technologią, jak Gundam. W Tokio był jedyny w całej historii ban dla Korei Północnej.
 • 1968 w Meksyku – jako, że społeczeństwo biedne, to na budowę Stadionu Olimpijskiego poszło 250 trupów, które zastrzeliła armia podczas protestów rządowych. Pojawiły się pierwsze testy antydopingowe i odróżnianie płci. Z racji tego, tylko 94% zawodników zrezygnowało z zawodów.
 • 1972 w Monachium – wystrzałowa impreza głównie dla reprezentacji Izraela.
 • 1976 w Montrealu – aż do pewnej imprezy na Stadionie Narodowym w Warszawie, tegoroczne zawody uznawano za największy cyrk finansowy w historii.
 • 1980 w Moskwie – ulubione igrzyska dla Polaków, w którym Władysław Kozakiewicz pozdrowił cieplutko swoim gestem wschodnich braci.
 • 1984 w Los Angeles – tym razem Polacy nie pojechali, jak większość państw z baraku socjalistycznego.
 • 1988 w Seulu – zawody w Korei Południowej. Pomimo fajerwerków, wielkie show itd., zostały przyćmione przez wielką defiladę w Korei Północnej.
 • 1992 w Barcelonie – Hiszpanie pod szantażem zakazali robić szopki inne niż sportowe.
 • 1996 w Atlancie – zawody chyba z najmniejszą ilością show. Nie licząc zamachu bombowego, gdzie pewien fanatyk Coca-Coli dostał szału na zbezczeszczanie legendy Atlanty.
 • 2000 w Sydney – po raz kolejny zawody odbywały się do górami nogami, a organizatorzy stawali na głowach, by goście z Europy czuli się jak u siebie w domu.
 • 2004 w Atenach – koszty tych zawodów zostały jak na razie spłacone w 0,00000000035%. Ale co to ma wobec ogromu show olimpijskiego?
 • 2008 w Pekinie – jedna wielka tandeta. Co ciekawe, wszystko musiało się odbywać według liczby „8”.
 • 2012 w Londynie – zamiast zawodów mieliśmy na otwarciu czarnego kapitalistę z XIX wieku, Jamesa Bonda i Atkinsona. Zawody w ping-pongu odbyły się, wśród samych Chińczyków, którzy grali w każdej możliwej barwie narodowej (tak, w polskich też).
 • 2016 w Rio de Janeiro – pozytywne (szczególnie dla braci Zielińskich) igrzyska w Ameryce Południowej.

Były także odwołane zawody z racji I wojny światowej i masowemu programowi eliminacji słabszych jednostek, które za dużo na zasiłkach siedziały, ale z racji tego, że nic się na nich nie działo, to postanowiliśmy odpuścić sobie dalsze pisanie o nich.

Nagrody dla najlepszych edytuj

Teoretycznie jedynie, co możesz zabrać z zawodów, to kupę frajdy, że uczestniczyłeś w nich oraz ewentualnie medale (z tombaku, aluminium i z miedzi, która po chwili pokrywa się patyną. Polscy sportowcy dostają także nagrody za medale (z czego paraolimpijczycy 1/10 tego). Przy Audi A8 w Rosji, to nasze nagrody się chowają.

Ciekawostki edytuj

Zobacz też edytuj

Przypisy

 1. Już byście dzieci poszły na trening, a nie tylko w tego Minecrafta…