FANDOM


Przenosimy się na nonsa.pl!

Po ponad trzynastu latach na serwerach Wikii, otrzymaliśmy niespodziewaną wiadomość – Wikia/Fandom zdecydowała o całkowitym usunięciu Nonsensopedii.
Czas na wyniesienie się stąd mamy do 21 kwietnia. Tego dnia strona nonsensopedia.wikia.com przestanie działać. Administracji nie zostało w takiej sytuacji zbyt wiele opcji. Doszliśmy do wniosku, że jedynym sensownym wyjściem jest przeniesienie się na nowy, niezależny hosting.

Ten artykuł znajdziesz na nowej Nonsensopedii tutaj.
Przenosimy się na nonsa.pl!

Po ponad trzynastu latach na serwerach Wikii, otrzymaliśmy niespodziewaną wiadomość – Wikia/Fandom zdecydowała o całkowitym usunięciu Nonsensopedii.
Czas na wyniesienie się stąd mamy do 21 kwietnia. Tego dnia strona nonsensopedia.wikia.com przestanie działać. Administracji nie zostało w takiej sytuacji zbyt wiele opcji. Doszliśmy do wniosku, że jedynym sensownym wyjściem jest przeniesienie się na nowy, niezależny hosting.
Ten artykuł znajdziesz na nowej Nonsensopedii [[pl:Inżynier|tutaj].


Hansen

Inżynier importowany z zachodu[1]

Te inżyniery to sprytne bestie som!

Bardzo mądra myśl

Zaufaj mi… jestem inżynierem!

Inżynier o samym sobie

Inżynier – osoba, która ukończyła studia inżynierskie[2]. Najczęściej nabawiła się od tego szeregu uzależnień takich jak alkoholizm, nerwica, hobbystyczne całkowanie czy niekontrolowane omamy w postaci schematów statycznych.

Rodzaje inżynierów edytuj

Karoseria z taśmy

Inżynier jest w stanie rozwiązać każdy problem odpowiednią ilością taśmy

Istnieje wiele dziedzin tak w naukach ścisłych jak i społecznych posiadających swoje odpowiedniki inżynierskie. Inżynierowie ci mają tendencje do przejmowania umiejętności swoich pierwowzorów, ale zawsze robią to na swój sposób.

Super glue

Jedno z narzędzi inżyniera mechaniki

 • Inżynierowie związani z mechaniką – do tego gatunku zaliczamy przede wszystkim różnego rodzaju konstruktorów takich jak inżynierowie budowlani czy mechanicy. Tacy inżynierowie widzą siły, a także potrafią wyliczyć ugięcie belki kompozytowej. Mało tego potrafią to nawet narysować[3]. Z drugiej strony urządzenia elektroniczne psują się na sam ich widok, a z powodu stresującej pracy przy projektowaniu[4] prawdopodobieństwo wpadnięcia w alkoholizm jest o połowę wyższe niż u innych inżynierów. Podobnie jest z nerwicą. Tacy inżynierowie potrafią naprawić wszystko korzystając z Super Glue i WD40.
 • Inżynierowie związani z elektrotechniką – spece od ciągnięcia druta. Pierwszy zawód na świecie – na początku Bóg powiedział: „niech się stanie światłość”, a kable już były pociągnięte. Spece od projektowania i zakładania zabezpieczeń w celu późniejszego ich zmostkowania. Prawdziwy inżynier elektryk potrafi tak zmostkować silnik, że bez prądu pojedzie.
 • Inżynierowie związani z chemią – tutaj zalicza się wszelkiego rodzaju inżynierów chemicznych, materiałowych czy innego rodzaju niespełnionych szalonych naukowców. Najczęściej, gdy tylko mają okazję, dążą do wysadzenia czegoś. Jako jedyni potrafią stworzyć kamień filozoficzny, ale o tym nie wolno mówić, bo chemicy się załamią. Chemicy, podobnie jak mechanicy mają tendencje do częstszego popadania w alkoholizm, głównie przez częsty kontakt z napojem bogów.
 • Inżynierowie związani z elektroniką – straszne bestie czające się najczęściej w najciemniejszych zakamarkach serwerowni. Czasem jednak je opuszczają, są to jednak zjawiska tak rzadko spotykane, że nie udokumentowane w żaden sposób. Mają tendencje do mówienia niezrozumiałym językiem, dlatego jeśli poprosisz takiego o naprawę komputera najlepiej od razu pozwól mu pracować. Często inżynierowie-elektronicy mają tendencje do nazywania siebie matematykami, przez to, że często cierpią na wyjątkowo uporczywą postać hobbystycznego całkowania. Częstym schorzeniem jest też socjopatia.
 • Inżynierowie-geodeci – osobnicy często z wyglądu nie przypominający inżynierów, a raczej podstarzałych harcerzy. Bierze się to z dużej ilości godzin poświęconych na wędrowne prace w terenie. Geodeci mają tendencje do niekontrolowanych napadów szału. Innym poważnym schorzeniem jest też ślepota, której nabawiają się podczas tzw. prac kameralnych.
 • Inżynierowie medyczni – specjalna grupa inżynierów, stworzona w celu obsługi i projektowania tak skomplikowanych urządzeń jak elektro-tomograf czy komory kriogeniczne[5]. Do tej dziedziny zaliczamy też ludzi zajmujących się inżynierią genetyczną. Wszystkie te specjalizacje są jednak mało popularne w Polsce[6], przez co nie można wyrokować o typowych schorzeniach.
 • Inżynierowie z Team Fortress 2 – szczególny rodzaj inżynierów, którzy umieją zbudować tylko cztery budowle w całym swoim życiu, poza tym mają strzelby, mechaniczne ręce, 11 doktoratów z nauk ścisłych i, co ważniejsze, nie muszą sobie dorabiać.

Przypisy

 1. Bo na budowie za mało płacą i trzeba sobie dorabiać...
 2. No kto by pomyślał
 3. Ale i tak nikt tego nie rozumie...
 4. Cholera, zawali się czy nie?
 5. Ale to w przyszłości
 6. Widział ktoś ultraencefalograf zakupiony przez NFZ?