Io (księżyc)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Disambug Ten artykuł dotyczy księżyca. Zobacz też inne znaczenia tego wyrazu.
Io, moon of Jupiter, NASA

Taka jakby... brudna, co nie?

Io – księżyc Jowisza. Jest niedomyta i wulgarniczna wulkaniczna, nie umie się zdecydować na coś konkretnego.

[edytuj] Niedomyta...

Chcesz dowodu? Popatrz na te zdjęcia. Nie, nie chodzi mi o pornosy, które masz otwarte na drugiej karcie, tylko zdjęcia w artykule. Io śmierdzi siarką, barwi się siarką, a nawet oddycha siarką. Bo po co niby trzymałaby jej tyle w swojej atmosferze? Inni uważają też, że Io to poprostu ogromny kawał zgniłego, śmierdzącego sera.

[edytuj] ...wulkaniczna...

PIA01667-Io's Pele Hemisphere After Pillan Changes

Ano...

Io sama produkuje siarkę. Jak? Ano ma takie guzy, które znawcy nazwali wulkanami. Tak, takimi, jak te ziemskie. Z jedną, bardzo małą różnicą. Te wulkany odżywiają się sterydami, więc mają zajCenzura2cie dużo siły. I na co ją zużywają? No na przykład na to, żeby Io zdenerwować i wyrzucić jej siarkę na Jowisza. Sterydy nie dają im jednak wystarczająco dużo siły, aby odrzucić ukochany pierwiastek Io poza pole grawitacyjne. Kończy się tylko na 300 kilometrach. A jako, że zdradzona już dawno odkryła, co się święci, nie daje wulkanom więcej sterydów, niż dotychczas.

[edytuj] ...nie umie się zdecydować na coś konkretnego

Wyobraź sobie, że jedziesz po Io rowerem. Co poczujesz? Tak, wiem, że siarkę. Chodzi mi o coś innego. Nie wiesz? To cipo wiem ci powiem. Pomyśl, że po lewej stronie masz wulkan, a po prawej – nie. Od lewej strony będziesz się gotował, a od prawej – zamarzał. Czemu tak jest? Bo Io nie może się zdecydować. Zastanawia się już od 4,5 miliarda lat. Zaczekamy, mamy czas...

Nasze strony
Przyjaciele
W innych językach