Jagodno (Wrocław)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Jagodnowrocławskie osiedle, większe od dzielnicy Krzyki, choć niektórzy twierdzą inaczej. Zbudowane jeszcze przed wojną, z tamtych czasów przetrwało jednak tylko kilka domów i zbudowany dwadzieścia lat temu kościół parafialny.

[edytuj] Charakterystyka Jagodna

Tak naprawdę Jagodna są dwa:

  • Jagodno II – paradoksalnie, ta stara część, zabudowana w większości w latach '80 XX w. Kiedyś miała tam być Biedronka, skończyło się na monopolowym u jednego z mieszkańców.
  • Jagodno I – paradoksalnie, ta nowa część. Punktem centralnym jest mała budka przy wjeździe na osiedle – zasiedlona, ale bez adresu. Podobno w środku zamontowany jest ochroniarz. Po obu stronach ulicy wyrastają obklejone plastikiem domki, w których mieszkają profesorowie pobliskiego Uniwersytetu, sędziowie, przedsiębiorcy, ludzie odznaczeni Orderem Orła Białego i cała reszta plebsu. Jest jeszcze pole, na którym miał być park, ale wszystko pieprzło, kiedy jakiś idiota zbudował tam dom.

Jagodno słynie w całym Wrocławiu z gładkich, nieskalanych nierównościami dróg. Od czasu do czasu jakiś samochód zakopie się na środku osiedla, ale wynika to tylko z jego nieuwagi, a nie z jakości błota asfaltu.

Bardzo bogate są jagodzieńska fauna i flora. Gdzie okiem sięgnąć – mimoza. A mimozami jesień się zaczyna. Z mieszkańcami zgodnie współżyją lokalne bażanty i sarny. Z tego powodu nikt na nie nie poluje, choć może byłby to lepszy sposób na zdobycie pożywienia niż piesze wycieczki na Gaj.

Jagodno jest również jednym z ulubionych miejsc schadzek młodzieży z pobliskiego Brochowa, zwłaszcza odkąd kursuje tam 133.

Nasze strony
Przyjaciele