FANDOM


Disambug Ten artykuł dotyczy vlogera. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
James D. Rolfe

James sili się na uśmiech, ale wie że zaraz czeka go kolejny gniot do ogrania.

Co za pierCenzura2ne guCenzura2wo!

AVGN o wszystkim w co gra

Co oni sobie myśleli?

AVGN o autorach wszystkiego w co gra

James D. Rotfl Rolfe, od 8 kwietnia 2006 roku Angry Nintendo Nerd, a od 7 grudnia 2006 roku Angry Video Game Nerd (ur. Nerdziesiątego Nerdca Nerdsiąc Nerdset Nerdziesiątego roku w Nerd Nerdsey) – producent, reżyser, aktor, pisarz, kochający mąż, pracujący ojciec oraz psychicznie chory i wiecznie poirytowany vlogger recenzujący stare gry na NESa w swojej piwnicy. Twórca stereotypu nerda.

Wczesne życie edytuj

Kariera Jamesa zaczęła się w jego wczesnym dzieciństwie, kiedy dostał na święta pierwszą kamerę. Nagrywał filmy, podczas których noobił w najgorsze gry świata. Tymczasem koledzy się z niego śmieli, a James potem żalił się szkolnemu psychologowi na swoje ciężkie życie.

Kariera recenzenta edytuj

Zapadłszy na studiach na chorobę studencką, James zamknął się w piwnicy, zarzucił koszulę w kratę na plecy i nakazał swoim przyjaciołom z dzieciństwa nagrać go podczas gry w Castlevanię II. Lecz oni zamiast grzecznie oddać film w ręce właściciela, logiką stereotypowego wykopka założyli kanał na YouTube. Niestety, widzom się spodobało, a James rozpoczął karierę youtubera.

Dzięki posłaniu w świat filmu Jamesa, znalazł on lepszych przyjaciół w wirtualnej rzeczywistości, więc Nerd w celu nawiązania z nimi kontaktu, pozbył się pasożytów z domu i zorganizował wieczór gier, podczas którego powstało kilka nowych filmów oraz seria James & Mike Mondays. Kiedy wszyscy zobaczyli, ze można z tego czerpać pokaźną kasę, założyli kanał Cinemassacre, żeby mieć pretekst do kolejnych libacji i leczenia trzeźwości.

Wgląd w recenzje edytuj

Wszystkie recenzje Angry Video Game Nerda są nagrywane według tego samego schematu: zaczyna się chwytliwą piosenką, wycinkami z poprzednich i następnych odcinków oraz grafiką autorstwa Mike'a na haju. Każde nagrywanie poprzedzone jest kilkoma butelkami, co pomaga Nerdowi osiągnąć szczytową formę, rozbudować mięsień piwny i wspomaga stosowanie ordynarnych przekleństw o 25%. Po wstępie pojawia się James dając nam obskurny wgląd w grę, często mówiąc, że wolałby już zjeść odbyt nadgniłego skunksa niż grać w tę grę. Po komentarzu wytęża wszystkie swoje zmysły, by nie wypaść na nooba. Z czasem zaczyna mu iść coraz lepiej, więc dowiadujemy się dodatkowych informacji o grze. Często też są próby przeniesienia realiów z gry do realiów świata rzeczywistego, a Jamesa w wyniku roztrojenia jaźni odwiedzają postacie z gier, jeszcze bardziej irytując już i tak zdenerwowanego do granic wytrzymałości Nerda. Na koniec James w okrutny sposób mści się na biednym kartridżu, przewiercając go wiertarką lub paląc w piecu

Przyjaciele edytuj

AVGN bild

Typowy fanart, zaśmiecają one skrzynkę pocztową Jamesa do tego stopnia, że nie musi już płacić za opał.

Standardowo przyjaciółmi Nerda jest zespół kanału Cinemassacre, do którego należą:

 • Kyle Justin a.k.a Ziom z Gitarą – specjalista od ścieżki dźwiękowej. Przez pierwsze 54 odcinki Nerd wpychał go za kanapę siłą, a w 55 odcinku z powodu dobrego humoru zagrał z nim w jedną z gównianych gierek. Po niezbyt przyjemnym zajściu zdecydował, że woli siedzieć za tą kanapą niż grać.
 • Mike „będą mnie plecy boleć” Matei – inny nerd, jednak ubrany w sweterek w romby i bardziej wyluzowany. Wynika to z tego, że gra w dużo lepsze gry. Często przychodzi na libacje odbywające się w poniedziałki zwane „James & Mike Mondays”.
 • Bullshit Man – wieśniak z masą czekolady na łbie, ekspert od wszystkiego i niczego. Na razie pojawił się w rekordowej liczbie odcinków, bo aż jednym

Oprócz wyjadaczy z Cinemassacre, Nerd ma innych przyjaciół. Należą do nich między innymi:

 • Fani starych NES-ówek – grupa hipotetyczna. Oglądają go, by wiedzieć, w co NIE grać.
 • Fani Angry Video Game Nerda – grupa stanowiąca ok. 21% widowni, od wydania gry Angry Video Game Nerd Adventures systematycznie się powiększa. Ludzie ci cierpią na padaczkę, gerontofilię, wzdęcia, zaawansowane stadium nerdozy, upośledzenie wyczucia estetyki i wiele innych schorzeń psychicznych.
 • Fani komedii – średnio połowa widowni Cinemassacre. Oglądają Angry Video Game Nerda tylko dla śmiechu.
 • Producenci gier komputerowych i konsolowychmetodą odwróconej implikacji szukają wskazówek, jakie powinny być dobre gry. Nie wiadomo, jak liczna jest ta grupa, ale powszechnie pożądane jest powiększenie się jej liczebności.
 • Super Mecha Death Christ – czasem wpada do Nerda w trakcie melanżu, by wyżyć się na demonach w ramach odreagowywania niepowodzeń w życiu.

Przeciwnicy edytuj

Oczywiście, niczyje życie nie jest idealne, więc nie można mieć samych sympatyków. Oto niektórzy wrogowie Angry Video Game Nerda:

 • Fani Mike'a Matei – ci ludzie to prawie 19% subskrybentów Cinemassacre. Oni oglądają tylko i wyłącznie filmy, gdzie występuje tylko i wyłącznie Mike. Jedynym powodem oglądania nagrań na kanale są obrazki Mike'a rysowane na haju lub recenzje dobrych gier. Często pytają w komentarzach, dlaczego Mike nie ma własnego kanału. Niektórzy czasem oglądają serię James & Mike Mondays, ale inni uważają ich za bluźnierców.
 • Fani Nostalgia Critica – zło wcielone i najgorsi ludzie z tych nienawidzących Jamesa. Ich działalność ogranicza się do pisania paszkwili i spamowanie skrzynek e-mailowych.
 • Konserwatyści a.k.a Korwiniści – wbrew pseudonimowi są to ludzie innej narodowości. Często wytykają Jamesowi brak znajomości zasad savoir-vivre. Czasem wszyscy trzej łączą się ze sobą w koalicje anty-AVGN-owskie zamierzające pozbyć się go, przejąć władzę nad światem i wprowadzić obowiązkowy pastafarianizm.
 • LJN toys spółka z.o.o. – klątwa istnienia Jamesa. Firma, która wyprodukowała największą ilość beznadziejnych gier w historii wszechświata. Są głównym celem do rzucania w nich mięsem. W przeszłości napsuła młodemu Jamesowi najwięcej krwi.
 • Diabeł – kolejna klątwa Jamesa. Diabeł znalazł sposób wydostania się z piekła, by szerzyć zło w prawdziwym świecie; mianowicie przez ucieczkę do kartridża z grą Super Mario Bros. 3. Wykorzystał więc szansę, po czym przejął kontrolę nad konsolami Angry Video Game Nerda, przy okazji robiąc mu rozpierdol na chacie. Na szczęście pojawił się Super Mecha Death Christ[1] i udało się powstrzymać Lucjana.
 • Joker – pomylił Nerda z Batmanem przez jego strój, wparował mu na chatę, przywiązał go do sofy i kazał mu grać w całą serię gier o Batmanie. Skończyło się na tym, że Joker dostał zasłużoną nagrodę rodem ze Śląska.

Neutralni edytuj

Myślałeś, że da się mieć tylko przyjaciół i wrogów? Otóż Angry Video Game Nerd, niczym TurboDymoMan zawstydził cię, gdyż jest tak kontrowersyjną postacią, że ma też takich, którzy okresowo są albo jego przyjaciółmi, albo wrogami!

 • Glitch Gremlin – zwykle denerwuje Nerda swoją umiejętnością psucia gier i wysokim, wkurzającym głosikiem, ale w grze Angry Video Game Nerd Adventures jest zupełnie inaczej – pomaga mu w unikaniu niebezpieczeństw!
 • Kałniszon – mieszanka gówna z ogórkiem piklowanym, którą stworzył Nerd, by pomógł mu recenzować jedną z gier. Niestety, później się już nie pojawił, ponieważ poznał Glitch Gremlina i razem denerwują Jamesa. Jest wszędzie i nigdzie, dlatego też radzę ci sprawdzić szczelność słoików.

Przypisy

 1. A mianowicie model 2000 p.n.e., wersja 4.0”