Jan Paweł II

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Ujednoznacznienie Ten artykuł dotyczy papieża. Zobacz też Jan.
Obejrzyj ten film na YouTubie
Jan Paweł II lubił rozrywkę
Obejrzyj ten film na YouTubie
Jan Paweł II o swoich niecodziennych pasjach
Obejrzyj ten film na YouTubie
Sinead O'Connor obraża papieża
Patron.gif

Twój papież tańczy

Papiezhardkor.jpg

Niektórzy mijają się z powołaniem (lub zbyt pochopnie mu ulegają)

Ktoś się pomylił i krzyknął „Niech żyje łupież!”

Jan Paweł II o Janie Pawle II

No proszę państwa… w jaki sposób Bóg może Aleksandrowi zapłacić? Moi ukochani, zadajmy sobie to pytanie raz jeszcze. I spróbujmy na tak postawione pytanie odpowiedzieć, mianowicie… w jaki sposób Bóg może Aleksandrowi zapłacić, skoro wiadomo, że nie ma u Niego Aleksandra na liście?

Jerzy Kryszak jako Jan Paweł II

W ZSRR dajesz błogosławieństwo tłumowi papieży.

Radziecka inwersja o Janie Pawle II

Serdetschnje posdrawjam Polakuf.

Benedykt XVI w zastępstwie Jana Pawła II

A po maturze poszliśmy na kremówki.

Jan Paweł II po niezdanej maturze

Janusz Pawlacz Drugi zajebał wszystkim szlugi.

Dzieci neo o Janie Pawle II

Breżniew Watykanu

Jerzy Urban o Janie Pawle II

Adamu, Adamu, cały czas ma długi
Nowa powieść science-fiction: Jan Paweł 202

Kazik obraża papieża

Jan Paweł 2.0 (łac. Ioannes Paulus II, właśc. Karol Józef Wojtyła, Papież Polak, Janusz Pawulon II, DJ Janusz Pawlak, Jan Pawlacz Trzeci, Habemus papam, Człowiek, który został papieżem, Papież, który pozostał człowiekiem, JP II na 100 %, (nazwany także przez Bronka Janem Pawłem Trzecim), ur. 18 maja 1920 w Wadowicach, zm. 2 kwietnia 2005 w Watykanie) – polski święty, duchowny katolicki, arcybiskup Krakowa, kardynał, papież, aktor, dramaturg, pedagog, podróżnik, filozof, przedstawiciel personalizmu chrześcijańskiego, agent CIA, narciarz, taternik, kajakarz, mistyk, piłkarz, koneser kremówek, DJ, atleta.

Przed pontyfikatem

Młodość

W młodości Karol Wojtyła przygotowywał się do bycia papieżem, chodził na długie spacery, grał w gry zespołowe i w teatrze, ćwiczył parkour, zostawał prezesem kółka ministranckiego aby mieć kontakt z małymi dziećmi, a nawet zdobywał górskie szczyty.

Kapłaństwo

Po tygodniu od czasu, gdy został subdiakonem, awansował na diakona, a potem zarzucił węzełek na ramię, wyszedł na drogę i ruszył spacerem przed siebie, bo wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Po drodze nawracał milicjantów, potem polizei'ów, potem police'ów, potem polizia'ów, a na koniec taryfę, bo taksówkarz nie wyhamował przed Watykanem.

Kiedy Eugeniusz Baziak przyszedł, aby zgrać terminy, Wojtyła zapytał: W czym mogę pomóc? i tak został biskupem pomocniczym Krakowa. W drodze na konsekrację nawrócił autobus pełen zupełnie przypadkowych przechodniów – bo co niby robili przechodnie w autobusie?

Pontyfikat

Wybór na papieża

Jan Paweł II popełnił faux pas, kiedy w dniu wyboru złamał tradycję i przemówił po włosku, chociaż 300 000 Włochów przyniosło ze sobą turystyczne słowniczki łaciny. Zrobił to z przekonania, że nikt się nie zorientuje, że nie jest Włochem, choć potem pomylił się z nadzieją, że komunistów, którzy mieli kablówkę, czym prędzej krew zaleje.

Kanonizacja

27 kwietnia 2014 roku został ogłoszony świętym. Było to ważne wydarzenie dla katolików, gdyż otwierało szereg nowych możliwości, takich jak:

  • możliwość modlenia się do JP II na 100 %
  • wzmocnienie się wiary i arsenału obrońców świętości;
  • możliwość zadawania dzieciom większej ilości materiału do nauki przez nauczyciela/ki religii;
  • możliwość rozpętania bitwy o relikwie.

Galeria

Nasze strony
Przyjaciele