FANDOM


Maidenbergen2

Janick wraz z kolegami z wojska

Maidenbergen1

Janick podczas codziennej przechadzki

To coś ma grać w naszym zespole? Bierzemy!

Członkowie Iron Maiden o Janicku Gersie

NAPIERDALAJ!

Przeciętny Polak na widok Janicka

Janick Robert Gers (ur. 27 stycznia 1957 w Hartlepool) – brytyjski solowy wymiatacz, członek Żelaznej Dziewicy o polskich korzeniach.

Biografia edytuj

Jego ojciec był Polakiem, ale spieprzył do Wielkiej Brytanii po kampanii wrześniowej. Za młodu interesował się wszystkim, czym się da, szczególnie piłką nożną, jak prawie każdy członek zespołu. Grał we wielu zespołach, ale swoje prawdziwe powołanie, czyli udawanie, że się gra, znalazł dopiero w Iron Maiden, gdzie dołączył dzięki wstawiennictwu Bruce'a Dickinsona. Generalnie w IM nie robi prawie niczego, czasem coś zagra, ale częściej lata po scenie jak opętany, podrzuca gitarę, obraca się wokół Bruce'a emitując pole siłowe wywołujące sprzężenia i skacze. Mimo, że najmniej tam robi, jest jednym z najbardziej lubianych członków. Plotka mówi, że Janick jest osobą próżną, ale lekarze obalili ten mit, gdyż jego serducho chodzi szybciej niż Gołoty na ringu.

Osobowość edytuj

Jeszcze bardziej roztrzepany niż Steve Harris, dużo więcej biega, skacze i wyprawia gitarowe akrobacje. Jest raczej nieagresywny i kontaktowy, przez co został wyrzucony ze Stowarzyszenia Mrocznych Gitarzystów.

Ciekawostki edytuj

  • Potrafi biegać po scenie z prędkością przekraczającą 150 km/h
  • Jest solowym wymiataczem, a mimo to w IM prawie nie gra solówek
  • Podczas pierwszego grania solówki z Dance of Death, jego palce wytworzyły ciepło, które spowodowało pożar jego ulubionej gitary