FANDOM


Jarocin Festiwal – trzydniowy festiwal muzyczny dla żuli i meneli, odbywający się w Jarocinie od 1970 roku. Dopiero w 1980 roku przybrał bardziej popularną formę, co przyciągnęło jeszcze więcej młodych metali, punków, rockmenów i ludzi z marginesu społecznego. Grana była tam różnego rodzaju muzyka rockowa i inne darcia, które nawet nie pasowały do linii melodycznej.

Historia

Jarocin Festiwal powstał dlatego, że władze komunistyczne chciały zadowolić żuli i meneli, by ta grupka nie sprawiała im nigdy problemów, gdyż czasach PRL-u i nawet później była to najliczniejsza grupa społeczna.

W 1995 roku pierwszy raz Festiwal w Jarocinie się nie odbył, bo władze komunistyczne nie miały już ochoty go finansować. W późniejszych latach było wiele prób odratowania tego festiwalu, no ale cóż… sponsorów nadal brakowało. Czasem jednak się coś tam odbyło, ale tylko wyłącznie z inicjatywy zespołów, które zgodziły się tam występować za free.

Ostatni raz Festiwal w Jarocinie odbył się w 2005 roku. Może w przyszłości znów zostanie wznowiony, tylko trzeba znaleźć sponsorów. No bo na pomoc finansową od największego państwa komunistycznego raczej nie ma co liczyć.


HKstubicon To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny kultury. Jeśli lecisz z nami w kulki – rozbuduj go.