Jordania

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Jordania
المملكة الأردنّيّة الهاشمي
600px-Flag of Jordan
Flaga Jordanii
Stolica Al-Basket
Król Michael Jordan
Ludność Mniej niż 20 osób
Powierzchnia 92 300 km²
 

Jordania (właściwie: المملكة الأردنّيّة الهاشمي)państwo położone na Dalekim Wschodzie. Usytuowane między Syrią, Turcją, Irakiem, Libanem i Izraelem królestwo, rządzone od zarania dziejów przez Michaela Jordana.

[edytuj] Historia

Wiele lat temu Michael Jordan otrzymał mnóstwo pieniędzy, które zainwestował w 92 300 km² pustyń i piasku. Teren ten nazwał Jordanią na swoją cześć. Założył wtedy miasto Al-Basket i uczynił je stolicą swojego państwa. Sprowadził tam również swoją rodzinę i znajomych.

[edytuj] Czasy Obecne

Obecnie Jordania jest liderem w handlu piaskiem. Szacuje się, że Michael Jordan zarabia na tym 251mld USD miesięcznie. Rozwój rolnictwa jest w znacznym stopniu ograniczony, gdyż tylko 4% ziemi nadaje się pod uprawę. Reszta kraju jest zajęta przez boiska do koszykówki. Jordania utrzymuje dobre kontakty dyplomatyczne z Syrią, Izraelem, Chicago i NBA.

[edytuj] Przyszłość

Jordania jest systematycznie przerabiana na pole golfowe. W tym celu wynajęto 61 milionów Syryjczyków siejących ziarna trawy wśród pustyni Jordanii. Pole golfowe ma zająć powierzchnie całego kraju. Ma to przyciągnąć rzesze snobistycznej elity, która napędzi przemysł turystyczny.


Crystal earth To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.

Nasze strony