Julian Assange

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Disambug Ten artykuł dotyczy australijskiego aferzysty. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Julian Assange August 2014

Julian Assange wygląda czegoś, może kolejnej afery?

Julian Paul Assange (czyt. Żulian Pałl Asransz, ur. 3 lipca 1971 w Townsville) – programista oraz dziennikarz, którego wiadomości są wychwytywane przez niego z tzw. WikiLeaks, gdzie pracuje (albo jest agentem). Możliwe, że ma jakikolwiek kontakt z Atomówkami, które również urzędowały w Townsville (czyt. tałnzwil). W 2009 przyznano mu nagrodę za odszukanie kilku poszukiwanych trucheł.

[edytuj] Biografia

Urodził się we wspomnianym – Townsville, w 1971 r., następnie jego starzy wzięli rozwód. Jego matka wzięła ślub z muzykiem metalowym, który dołączył do satanistycznej sekty, choć nie skonkretyzowano do której. Sam Julian w imię tradycji został hackerem komputerowym, by potem stworzyć Wolne Oprogramowanie.

[edytuj] Przestępca

W 2010 r. wystawiono list gończy z jego gębą, gdyż (jak uważa sąd) dokonał końskich czynów na dwóch kobietach. Spowodowało to, iż jest przestępcą[1] i chciano go zamknąć w więzieniu. W końcu, w presji (7 grudnia 2010) udał się samodzielnie na komisariat, gdzie go przyjęto na 6 dni. Wkrótce po długich dyskusjach sądu – coś musiało go zatrzymać w domu[2], z którego od 16 grudnia nie wychodził.

[edytuj] Zobacz też

Przypisy

  1. Chociaż i tak był nim od początku, bo zadaje się z niewłaściwą witryną
  2. Sądzi się, że popadł w wikipedioholizm i do tej pory coś tam skrobie przy komputerze
Nasze strony
Przyjaciele
W innych językach