Junikowo (Poznań)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Junikowo – dzielnica Poznania, miasta nie do poznania. Junikowo jest właściwie takim poznańskim przydupnikiem i jego główną rolą jest oddzielanie Poznania od Plewisk i ochrona przed dzikimi plemionami zamieszkującymi wyżej wymienioną wiochę, teraz częściej zwaną metropolią (w końcu mają Piotra i Pawła (wywodzący się z Poznania hipermarket) oraz Biedronkę). Istotną częścią Junikowa jest cmentarz, dzięki któremu utrzymać się mogą mieszkańcy tej dzielnicy, sprzedający na straganach znicze po 4,50 i kradzione kwiaty.

Na Junikowie są aż dwie pętle tramwajowe, co świadczy o tym, jakim zadupiem jest to miejsce.

[edytuj] Historia

W roku 1087 P.M. (przed Majkrosoftem) w głębokich czeluściach naszej planety, upadły bamber Staszko założył osadę. W wyniku ruchów tektonicznych, osada ta wysunęła się na powierzchnię i baby w gaciach z polaru zaczęły polować na ludzi. Na szczęście baby wymarły, ich jedynymi potomkami są baby ze straganów. Nadal jednak można spotkać tu wilkołaki, staniki oraz ludzi i parapety. Ważnym faktem historycznym związanym z Junikowem jest otwarcie pierwszej linii trolejbusowej, prowadzącej tu z Górczyna.


Koniec autostrady Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele