Kaczor Donald

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Disambug Ten artykuł dotyczy postaci z bajki. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Angrydonaldbrownmiddle

Czekam już pięć sekund! KWA!

NaziDonald

Donald w wolnym czasie

Duckukrewnych2

Tajemnica znerwicowania Kaczora Donalda – rodzina

Kwa ha ha, jaki śmieszny artykuł napisałem na Nonsensopedii! He… Co? Usunięty?! KWA!

Kaczor Donald o Nonsensopedii

Kaczor Donald (ur. w piątek, trzynastego[1]) – najsłynniejszy kaczor dwudziestego wieku, spłodzony przez Walta Disneya. Pierwszy i jedyny dotychczas ekshibicjonista w historii animacji (za wyjątkiem Kubusia Puchatka). Znany z noszenia moherowego marynarskiego beretu i wściekania się na wszystko.

[edytuj] Relacje

[edytuj] Rodzinne

Jest siostrzeńcem Sknerusa, u którego zwykle pracuje za 30 centów na godzinę aby spłacać długi, czyszcząc monety w skarbcu. Stale pracuje w fabryce margaryny jako kiper. Wychowuje trzech siostrzeńców – Hyzia, Dyzia i Zyzia, z czym kompletnie sobie nie radzi, ale nieustannie próbuje. Jest zakochany w Daisy, podobnie jak jego kuzyn Goguś, którego nie cierpi za jego niewiarygodne szczęście. Oprócz tego ma jeszcze kuzyna Dziobasa, czasem jedzie na wieś swoim gruchotem (zwanym trzystatrzynastką, od rejestracji) do Babci Kaczki.

[edytuj] Pozostałe

Donald mieszka w sąsiedztwie Jonesa, którego nie cierpi (i wzajemnie), zatem w wolnym czasie może mu uprzykrzać życie, np. wyrzucaniem śmieci do jego podwórka. W Kaczogrodzie swoją pracownię ma Diodak, typowy kaczy naukowiec – Donald z miłą chęcią mu pomaga, co grozi katastrofą.

[edytuj] Charakter

Postać Donalda ma wiele wspólnego z typowym Polakiem – za pensję poniżej średniej krajowej musi utrzymać dom i trójkę siostrzeńców oraz spłacać długi. Co jest jednak nietypowe dla tej grupy, Donalda cechuje niezwykła przedsiębiorczość. Na potrzeby wymyślonych przedsięwzięć jest on w stanie (pomimo braku budżetu) zbudować nawet rakietę i polecieć nią na Księżyc. Mimo iż na co dzień chodzi w samej koszuli i marynarskiej czapce, to po wyjściu z prysznica owija się ręcznikiem wokół pasa.

[edytuj] Podwójna osobowość

Kiedy nikt nie patrzy, pod osłoną nocy Donald wchodzi do swojej magicznej windy[2], gdzie zmienia się w Superkwęka, kolejnego zbawiciela ludzkości (kaczości?). Rozprawia się ze złem, chroniąc przy tym Sknerusa przed Braćmi Be, przez co często zasypia do roboty.

[edytuj] Potrójna osobowość

Jakby mało było kłopotów kaczorowi, Donald pewnego dnia orientuje się, że nie pamięta, co pił robił przez ostatnie trzy dni. Ponadto zaczyna prześladować go tajemnicza Kay K[3], która przekazuje mu kasetę. Oglądając film, kaczor widzi, jak on sam, w stroju tajnego agenta Trzeciej Rzeszy, po tajnej misji poddaje się procesowi prania mózgu. Kilka dni później Donald zostaje porwany i trafia do siedziby Agencji[4], gdzie od Feldmarszałka dyrektora Jay J dowiaduje się, że ostatnio pełnił służbę tajnego szpiega. Teraz musi powrócić do akcji i rozszyfrowywać wrogą Organizację[5]. Poznaje również Reichministra sekretarkę Liz Zago, kolejnego Feldmarszałka Head H[6], a nawet Kanclerza Wielkiego Szefa[7]. W międzyczasie odkrywa, że w Agencji działają zdrajcy, Daisy podejrzewa go o zdradę, a ktoś próbuje go zabić.

[edytuj] Zobacz też

Przypisy

  1. Według niektórych wykluł się 9 czerwca 1934 roku, ale to zwykłe kłamstwo!
  2. W domu jednorodzinnym można co najwyżej zjechać do piwnicy
  3. Czyżby kolejny romans? A może coś więcej?
  4. Według Donalda pełna nazwa brzmi: Agencja tak tajna, że nie ma nazwy
  5. Burżuazja! Komuniści! Oszuści z zachodu! Dodali tutaj za dużo przypisów!
  6. Tęga z niego głowa, gdyż później w tajemniczy sposób przejmie stanowisko Jaya!
  7. Czyli siebie! Hajl!
Nasze strony
Przyjaciele
W innych językach