Kali (bogini)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Disambug Ten artykuł dotyczy bogini. Zobacz też Kali.
Kali bogini

Kali w swej całej oczoCenzura2ści

Kali – bogini hinduska. Jest władczynią reinkarnacji, więc wyznawcy starają się ją przekupić ofiarami, żeby czasem nie odrodzić się jako pająk albo mrówka. Z racji, że wcześniej Hindusi nie umieli liczyć, nikt nie wie, ile dokładnie ma rąk. Obecnie uważa się, że od 2 do 1000, ale wciąż trwają spory na ten temat.

[edytuj] Wygląd i historia

Kali jest najpiękniejszą kobietą na świecie, według samej siebie oczywiście. Ma ciemną skórę, przez którą widać kości. Żeby móc wyssać krew swoich ofiar, musiała wydłużyć kły. Zazwyczaj nosi naszyjnik z czaszek, który jest dosyć ciężki i – aby solidaryzować się z biedotą – zamiast jedwabiów, zwykłą tygrysią skórę, przewiązaną pasem z odciętych rąk w losowym stadium rozkładu. Posiada również wiele innych zalet, między innymi długi na kilka kilometrów język.

Kali wyskoczyła z czoła Durgi, kiedy ta była zła na cały świat. Efekt widać, córka poprzysięgła walkę przeciwko siłom zła i była gotowa nawet zniszczyć świat, żeby zostało tylko dobro. Swój język wydłużyła po to, aby pokonać demona, który ciągle się klonował, czego nawet dzisiejsi naukowcy nie potrafili wywołać.

[edytuj] Ciekawostki

  • Jej wyznawcy zazwyczaj są wegetarianinami.
  • Jako jedynej, Kali składano ofiary z ludzi, aby nie czuła się smutna.
  • Jest jedną ze stosowanych zamiennie form żony Śiwy.
Nasze strony
Przyjaciele