FANDOM


Kalosze

Niezwykła kolekcja kaloszy

Kalosze (niem. der Cullosh) – rekwizyt, który zakłada się na nogi, gdy leje jak z cebra. Teoretycznie kalosz wygląda jak kalosz, a nie jak gumiak, więc nie chodź w nim, bo też będziesz wyglądał jak kalosz. Należy pamiętać, aby nigdy nie chodzić w kaloszach do szkoły, jeśli nie chcesz zostać chujem, gdyż jest to odbierane jako przejaw skrajnego skarłowacenia.

Historia

Kalosz posiada gumowe okrycie i podeszwę, a także cholewę za kostkę. Poza tym nie różni się niczym od markowych najków. Został stworzony w roku 1932 przez radzieckiego naukowca Sergieja Panczeta, który osobiście zaprojektował je i uszył z gumy od kół samochodowych. Wówczas kalosz nie był jeszcze tak popularny jak 20 lat temu i wielu ludzi nie rozumiało wizji Panczeta. Początkowo rozpowszechnione były jedynie w kręgach chłopsko-rolniczych, zamiennie z gumofilcami. Jednak w latach 70', 80' i 90' XX wieku kalosze osiągnęły szczyt swojej popularności i były lansowane na paryskich wybiegach. Następnie nastąpiło załamanie na giełdzie kaloszy i nigdy później nie powróciły one już do swojej dawnej świetności. Z tego co wiadomo zostały jednak inspiracją dla projektantów tworzących obuwie dla marki Grejsland, którzy zaczerpnęli z ich klasycznej budowy i dodali kwiatowe motywy. Trend ów zyskał niezbyt liczne rzesze fanów wśród młodzieży w wieku 15-21,5 lat i aktualnie zszedł już ze sklepowych półek. Miejmy jednak nadzieję, że kiedyś kalosze powrócą w wielkim stylu i na dobre zagoszczą w naszym życiu codziennym.


Crystal Clear app ksirtet To jest tylko zalążek artykułu o jakimś przedmiocie. Jeśli nie boisz się tego dotknąć – rozbuduj go (artykuł, nie przedmiot).