Kampowanie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Kamperhof.jpg

Miejsce spotkań kamperów

Jaka kCenzura2.svgwa!

Niezadowoleni gracze zabici przez kampera

Camping sucks.

Boty do CS-a o kampowaniu

Kampowanie, kampienie – zjawisko występujące w grach FPP, oznaczające branie dupy w troki i chowanie się za jakimiś krzaczkami, żeby nikt nas nie widział.

[edytuj] Miejsce

Najlepsze miejsce do kampowania to takie, gdzie nikt nas nie widzi, a my za to mamy otwór 1x1 cm, przez który wystawiamy gnata i wbijamy komuś headshota.

Początkujący kamperzy wybierają pierwsze lepsze miejsca (najczściej takie, że zostają sami i reszta przeciwnej drużyny szuka ich w celu unieszkodliwienia), ale już zaawansowani takie, w których osiągają więcej FPS-ów (frags per second).

[edytuj] Przyczyny

Przyczyną kampienia jest z reguły brak obydwu dłoni, przez co nie jesteśmy dobrymi graczami i nie potrafimy nikogo zabić.

Wyjątkiem jest, gdy jesteśmy pr0 i wiemy, że za rogiem czai się banda n00bów, więc wyciągamy nóż, bądź czekamy z pistoletem. Kiedy gromadka żwawo się wysypuje, my automatycznie zabijamy jednym pchnięciem z noża dwóch n00bów.

[edytuj] Rodzaje kamperów

O dziwo rodzajów kamperów jest kilka. Każdy z nich robi bardzo pożyteczną robotę, jednakże w inny sposób:

  • Sznajper – ten specyficzny rodzaj kampera potrafi niemalże godzinami siedzieć w jednym punkcie (przeważnie jest to spawn albo super kryjówka, którą każdy sprawdza). Jest wcelowany zawsze tak samo – zapamiętuje widok z ekranu tak dobrze, że jest w stanie go narysować z zamkniętymi oczami. Jeden z najbardziej znienawidzonych gatuków kamperów;
  • Szprytny – kolejna wersja kampera, równie irytująca co poprzednia. Jego gra polega na chowaniu się za skrzynkami, zza których wybiegają przeciwnicy. Kucanie to u niego chleb powszedni no bo to sniki i zawsze ma ze sobą stłumioną broń poniewasz frug mosze posnac mojom posycje; Wykonywane przez niego czynności to zazwyczaj rozglądanie się i stanie w tym samym miejscu – dzięki szczęściu wychyli lufę akurat wtedy, kiedy przechodzi jego potencjalny frag. Może także w ogóle się nie patrzeć – w obu przypadkach ginie od spritfire i wyzywa innych offaj wollfaka dzifko ;
  • Noob – noob, który kampi, co jednak odróżnia go od poprzedniego? Fatalne kryjówki? Zły dobór broni czy może to, że stara się jakkolwiek zrobić hałas, by wróg wiedział dokładnie, gdzie jest? Nie, celuje tam, gdzie przeciwnika nie będzie, ewentualnie tam, gdzie musi dojść, ale w międzyczasie zostanie oczywiście zabity. Nie potrafi w ogóle strzelać, zostawiając przeciwnika z 98hp i 20 kulami w ścianach. Ewentualnie zdarza się wersja extreme, która gdy tylko widzi przeciwnika, wybiera sobie broń zagłady, przeważnie w cyklu granat-karabin-nóż. Kończy się to zwykle robieniem pleców nożem zamiast wystrzelenia amunicji, której i tak praktycznie w ogóle nie zużywa. Niestety nie rozumie nawet, jak zabić tym nożem – wróg się odwraca i albo sam go owym nożem zabija, albo noob dostaje pięknego headshota.
  • Nie jezdem kamperem, grom defensyfnie!!! – jeden z takich mniej gorszych camperów, oczywiście do grania, bo potrafi godzinami dyskutować, że jego pięciominutowe stanie na spawnie to nie kampienie, tylko bronienie kluczowej pozycji. Ten kamper gra przeważnie po stronie mapy, która jest rzekomo jego drużyny, bo wszyscy tam idą i jego drużynie jest łatwiej dojść (tak, do nerwicy też). Nigdy nie wejdzie na spawn przeciwnika, a już na pewno się nie skampi gdzieś dalej. Czasami fartownie kogoś zabije, ale przeważnie ginie od granatów ze względu na swoje oczywiste pozycje;
  • Świąteczny – występuje tylko na świątecznych wersjach poszczególnych map, gdzie w niektórych miejscach znajdują się choinki, w których można się schować. Jeżeli grając na mapie świątecznej zostałeś zastrzelony przez niewidzialnego przeciwnika, a w pobliżu znajdowało się ozdobione drzewko – odpowiedź nasuwa się sama.
  • Pro-camper – chociaż rzadko kampi i poświęca swoim kryjówkom znacznie mniej czasu od reszty, potrafi zabić wszystkich strzałem w głowę najsłabszym pistoletem, albo nożem. Oczywiście wszyscy płaczą, jakim to jest przegrywem, i że potrafi tylko kampić, jednak admin zaczyna wtedy banować płaczków.
Nasze strony
Przyjaciele