Karabin

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Ujednoznacznienie Ten artykuł dotyczy broni. Zobacz też Karabin (wino), karabin snajperski, Karabinek.

Karabin – nudne i powtarzalne żelastwo, czasami na tyle automatyczne, że można je porzucić, zjeść obiad, a po powrocie dalej będzie strzelać. Gospodarczo posiada znaczenie dla Rosji, ponieważ z eksportu karabinów na Bliski Wschód żyje co drugi Rosjanin po zawodówce dla mechaników.

Zasadniczym elementem karabinu jest lufa. Lufa zbudowana jest z nagwintowanego słupa powietrza o różnej średnicy (kaliber lufy), całość oblana jest metalem. Z tyłu karabinu jest zamocowana kolba, którą można komuś przyrżnąć.

Główną funkcją karabinu jest zacinanie się. Powód to prawdopodobnie fakt, iż są importowane głównie z kraju lubiącego mieć przewagę militarną.

[edytuj] Rodzaje karabinów

  • Automatyczny – Głównym atrybutem tejże broni jest fakt, iż można ustawić ją na ziemi tak, aby była wycelowana w pożądany obiekt i zostawić ją na parę godzin. Reszta zrobi się sama.
  • Ręczny – Zwany także archaicznym. Stary i od kilku tysięcy lat nie używany, dziś niepotrzebny i zbędny. Po co się siłować z jakimś magazynkiem i innymi dziwnymi rzeczami o których nikt nie ma pojęcia?
  • Samobójczy – Posiadający lufę z dwóch stron, niegdyś używany przez japońskich ninja.
  • Berserker – Staje się przedłużeniem ręki posiadającego, a także jego mózgiem. Zalecany głównie dla debili ludzi o mocnych nerwach. Posiadacz biegnie do przodu wykrzykując okrzyki bojowe i strzela w kogo tylko popadnie.
  • Samoistny – Wyrastający z drzewa lub krzewu (metoda stosowana głownie na Syberii). Wyjątkowo skuteczny, nigdy się nie zacina (w końcu stworzyła go matka natura).
  • Amerykański – Genialny wynalazek orangutanów naukowców z Ameryki. Broń sterowana pilotem lub przez szamanów z Sudanu Południowego, pędzi w szeregi nieprzyjaciela siejąc postrach i zniszczenie.
  • Rosyjski – Cały fenomen tego karabinu polega na tym, że jest z Rosji. No i chyba tyle.
  • Widmo – Pozostawiony bez opieki na noc, aktywuje się i zabije kilku (w porywach do kilkuset – zależnie od okolicznej amunicji) niewiernych potencjalnych przeciwników, którzy mogliby chcieć zepsuć polowanie. Rano wraca na swoje miejsce.
  • Zajebisty – Po prostu wymiatacz. Posiadacz staje się nie do wyjebania niewidzialny, nieśmiertelny i ogólnie pr0.
  • Wyborowy – Zwany potocznie snajperskim. Dobry operator potrafi trafić nim z odległości 2500 m w paczkę tic taców, bardzo dobry potrafi z tej odległości trafić w wybranego przez siebie tic taca znajdującego się w paczce, stąd nazwa wyborowy. Nie mylić z wódką wyborową.


Czolg.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny wojskowości. Jeśli lubisz wstawać o czwartej rano – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele