Karabinek AK

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Ujednoznacznienie Ten artykuł dotyczy broni. Zobacz też AK.
Kac-sr47-01-1-.jpg

Kałasznikow w całej okazałości

AK-47.svg

Schemat tejże zacnej broni

Vodka Kalashnikov.jpg

Niezbędnik każdego Rosjanina

Kalashnikov vodka.jpg

Niestety pusta butelka „Kałasznikowa”

Karabinek z klocków.JPG

Kałasznikow używany przez polskich antyterrorystów.

AK-47 ( ros. Автомат Калашникова, potocznie kałach, kałasznikow) – niebywale proste, a zarazem skuteczne połączenie kutego metalu i sklejki udającej drewno.

[edytuj] Budowa

Budowa jest prosta jak konstrukcja czołgu T-34. W książeczce serwisowej przewidziana jest tylko naprawa w wyspecjalizowanych serwisach, zrzeszonych w stowarzyszeniu „u pana Tadzia za stodołą”. Główne wyposażenie mafii, przede wszystkim ruskiej, a także wszelkiej maści instytucji pozarządowych (m.in. Al-Kaida). Obok wódki główny towar eksportowy krajów byłego ZSRR.

[edytuj] Obecnie

W dobie dzisiejszej kałasznikowy można kupić na targu u ludzi pochodzenia wschodniego: Ukraińców, Rosjan i Białorusinów. Obecnie służy do obezwładniania nieprzyjaciół, np. strzałem w głowę.

[edytuj] Cena

Aktualna cena to ok. 400 zł; cena ta obejmuje zardzewiałe wiadro amunicji z czasów schizmy wschodniej oraz opakowanie w postaci wora kartofli gratis. Można go również kupić za kilkadziesiąt dolarów na bazarku w Ukrainie, lub za 6–8 butelek spirytusu i kiełbasę. Osobno wiadro naboi kosztuje ok. 50 zł, z czego ponad ⅓ amunicji ma ponad 20 lat i strzela przy mocniejszym walnięciu o coś. Ewentualnie jeśli chcemy zrobić dobry interes, możemy udać się na Czarny Ląd i kupić egzemplarz za ok. 90 lub (takie promocje tylko w Kenii) za 4 krowy.

[edytuj] Zastosowanie

Używany również jako niezwykle skuteczny środek czyszczący wszystko i wszystkich, głównie przez gospodynie domowe i ciemnych panów w białych turbanach. Można nim zabić brata, siostrę, teściową, sąsiada, mamę, kota, psa i cokolwiek innego co się rusza. Można go zabrać na dyskotekę i sterroryzować nim DJ'a, jeśli nie puści tego co chcemy. Można nim zabić nauczycielkę od matmy. Jeśli masz możliwość wyboru typu – wybieraj te z kolbą drewnianą – kiedy zabraknie amunicji jest nadal skutecznym narzędziem.

[edytuj] Kontrowersje

Sztab Armii USA, wbrew wieloletnim prośbom szeregowych Marines, zapowiedział, że nie ma zamiaru zamienić M-16 na kałachy ze względu na niestandardową amunicję i konieczność ładowania broni wiadrami, a nie, jak w większości broni, magazynkami. Jako dodatkowy argument szefowie sztabu USA podali fakt, że użycie bomb elektromagnetycznych podczas operacji wyzwolenia Iraku ostatecznie udowodniło, że AK nie zawiera mikroprocesorów.

Amerykańscy dowódcy cały czas podkreślali wyższość M-16 nad kałachem, aż w końcu wysłano żołnierzy gdzieś na zadupie. Żołnierze ci, pewni niezawodności bojowej M-16, ochoczo ruszyli przeciwko terrorystom uzbrojonym w „te tandetne, stare, kałaśnikofy”. Ci, którym udało się ujść z życiem, umieli potem poprawnie wymówić „Kałasznikow”. Faktem jest również to, że podczas wojny w Wietnamie Amerykańscy żołnierze zakopywali swoje ultra-nowoczesne M-16 i brali Kałasznikowy, a dowódcom mówili, że się zgubiły.

Powstała specjalna, super taktyczna wersja AR-10 (prototypy m16) SR-47 zasilana z wiader od kałacha.

Dodajmy, iż karabin często mylony jest z jego synem AKM lub AKMS i tak naprawdę poprawna nazwa to AK a nie AK-47.

[edytuj] Zobacz też

Nasze strony
Przyjaciele