FANDOM


Bang
Bang away with my Chang
Always know that I can
Get your knee's on the floor
Absinth make you may whore

Najromantyczniejszy tekst zespołu

Kasabian – brytyjski zespół grający indie rock, elektronikę i tzw. alternatywę. Założony w 1997 roku. Największą sławę przyniosło im nazwanie Eltona grubasem, za co zresztą otrzymali w 2007 roku nagrodę na NME Awards. Kolejnym wydarzeniem, które przysporzyło im sławy było nazwanie szanowanego i cieszącego się sympatią zespołu szamponem. W Polsce cieszą się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie prawilnych dresów, a to ze względu na upodobanie do różowego koloru na okładkach albumów. Synoptycy zwiastują rychły wpCenzura1l. Muzycy chcą być najlepszym zespołem świata i prawie im się to udało.

Nazwa zespołu

Członkowie Kasabian chcieli być mhroczni i dlatego nazwę zespołu wzięli od nazwiska zabójcy żony Polańskiego. Zauważyli jednak bardziej mhroczny zespół – My Chemical Romance, popłakali się, nazwali ich dziećmi emo i postanowili grać coś innego.

Teksty

Autorem tekstów, jest ulubieniec dziewcząt Sergio Pizzorno. Główne wątki, jakie porusza w swych tekstach to podrywanie lasek, bycie cieniasem i ogień.

Koncerty

Koncerty Kasabian są bardzo żywiołowe. Tak żywiołowe, że przy ostatniej piosence, którą zawsze jest „Fire” wszyscy siadają lub śpią. Podczas występów słychać tylko piski dziewczyn, na co wokalista (Sergio) odpowiada „AAAA…” Udało im się nawet supportować The Rolling Stones, Oasis i U2.

Sergio

Główną atrakcją zespołu jest gitarzysta i wokalista Sergio, a konkretniej jego włosy. To on wyrywa najwięcej lasek, dlatego ciągle o tym pisze. Wszyscy chętnie komentują wyczyny muzyka, szczególnie wysyłając mu serca na fejsbuku oraz zapraszając na kolację ze śniadaniem, tylko, że bez kolacji i śniadania.

Członkowie zespołu

  • Tom Meighan – główny wokalista. Ma niewyparzony język.
  • Sergio Pizzorno – jest przystojny. Oprócz tego gra na gitarze i podśpiewuje.
  • Christopher Edwards – gitara basowa
  • Ian Matthews – perkusja. Podczas gry robi głupie miny.

Występy w Polsce

Wystąpili parę razy, czym pokazali, że mają mocną głowę, oraz, że nie boją się wpierdolu.