Kill Bill

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Killbill

Pai Mei! Jak żywy!

Kill Bill!

Motto linuxiarzy

Kill Bill (ang. Zabić Billa) – film sensacyjny Quentina Tarantino z 2004. Główną rolę odgrywa Uma Thurman (jako Beatrix Kiddo), chcąca zabić Billa, który na jej weselu przy pomocy swych kozackich podwładnych zabił wszystkich, a jej strzelił w łeb. Cechą charakterystyczną filmu jest niska jakość obrazu, bo operator zapomniał kamery i film został nakręcony telefonem komórkowym Nokia.

[edytuj] Chronologia

Film nie jest ułożony chronologicznie, dlatego przy oglądaniu trzeba się skupić, aby w ogóle złożyć to sobie do kupy. I jeszcze wszystko jest podzielone na dwa rozdziały, tak dla utrudnienia i wycyganienia większej kasy od widzów. To od pierwszego uwaga kurwa, będzie solidny spojler! :

[edytuj] Kill Bill V1

[edytuj] 2

Pod cukierkowy dom podjeżdża „Cipkowóz”, a z niego wysiada Panna Młoda (czyli Beatrix), i podchodzi do drzwi. Jej właścicielką okazuje się jedna z organizatorek wpierdolu podczas jej wesela, o śmiesznym kryptonimie którego nie sposób zapamiętać... Vernita Green. Panna Młoda, mimo obecności córki Vernity, spuszcza jej regularny wcir, czym z pewnością zasługuje sobie na zemstę. Ale, kontyngentujmy, bo będzie się działo...

PussyWagon1

Jedna z barwniejszych, aczkolwiek epizodycznych ról

[edytuj] Zakrwawiona Panna Młoda

Więc, Beatrix żeni się, będąc w ciąży z Billem, szefem Brygady Śmiercionośnych Żmii, co nie podoba się wyżej wymienionemu (Billowi, kołku!), i postanawia ją zabić. Zabija wszystkich na ślubie, nawet (Samuela L. Jacksona) Sama Beatrix dostaje od Billa headshota (Momomomonster Kill!).

Ale, zgadnijcie co? Przeżywa. I postanawia zemstę na Billu. Hmm. Właściwie to nie tak zaraz, bo jest w śpiączce. Podczas tej śpiączki jest molestowana przez Bucka (Mam na imię Buck, i zerżnę cię na wznak). W czasie śpiączki do Panny Młodej przychodzi jej stara przyjaciółka z Brygady, Elle Driver, z zamiarem czego, że niby przyniesieniem kwiatów? zabójstwa, ale uznano, że będzie to niepotrzebne. Beatrix budzi się chwilę przed aktem molestowania ze strony Bucka:

  • Buck: Kręci cię to?
  • Koleś: Tak.

Beatrix odgryza język kolesiowi, i, mimo iż ma sparaliżowane kulasy, przecina ścięgno Achillesa Buckowi, co ten komentuje krzykiem:

Aaaaaaaaaaaa!

Buck na temat podcięcia swoich więzadeł.

Następnie Buck ginie, przez przypadek wielokrotnie przytrzaskując sobie głowę drzwiami. Beatrix kradnie mu kluczyki do wozu, zabawnie nazwanego, Cipkowóz (ang. Pussy Wagon). Beatrix, z powodu paraliżu, siedzi w samochodzie przez pół dnia, niezauważona przez nikogo, i w końcu udaje jej się ruszyć palcem. Heroizm, normalnie.

[edytuj] Pochodzenie O-Ren

W tym rozdziale, jakże pięknie animowanym, możemy zobaczyć jak O-Ren Ishii, amerykańsko-chińsko-japońska suka (jap. Suka-Bura), traci rodziców przez jednego z bossów Yakuzy. No i zgadnijcie co? Mści się! No coś takiego... Potem zostaje zabójczynią, i zabija (no nie!?) dla Billa.

W końcu kiedyśtam zjawia się w kaplicy, gdzie ślub bierze Beatrix Kiddo... No i to już wiecie. W końcu zostaje szefową Yakuzy i trzęsie Japonią jak tsunami, albo inną-głupią-rzeczą-do-porównania.

[edytuj] Człowiek z Okinawy

Więc, Kiddo przyjeżdża po miecz na Okinawę. Ale nie byle jaki! Stworzony przez Hattoriego Hanzō, masterski miecz co zmiata wszystkie inne niczym Excalibur. Przydatny kawał żelastwa!

[edytuj] Wielka jatka w Domu Błękitnych Liści

Beatrix dociera do Japonii, gdzie ma zamiar skasować O-Ren. Jest problem. Wiecie jaki? O-Ren trzęsie Japonią, a jej życia chroni Szalona Osiemdziesiątka Ósemka. Cóż za prymitywna symbolika.

Beatrix napotyka w mieście francuską asystentkę O-Ren, i wymusza od niej (oczywiście w przyjaznej atmosferze) informację nt. pobytu jej przełożonej. Gdy dociera na miejsce, to jest właśnie do Domu Błękitnych Liści, odcina jej rękę. Oczywiście niehumanitarnie. O-Ren wysyła na nią swoich siepaczy. W tym momencie operatorowi kończy się kolorowa taśma, więc niestety scenę walki musimy podziwiać w dwóch barwach...

W tym momencie na czarno-białym ekranie rozpoczyna się rzeź połączana z kastracją nóg, rąk i innych organów, w której Beatrix radośnie wyrzyna szaloną 88, i zabija osobistą ochroniarkę O-Ren - Gogo Yubari, pochrzanioną siedemnastolatkę, walczącą za pomocą... nunczako. Oczywiście Beata wygrywa, ale jak! Wbijając jej gwóźdź w głowę.

W końcu, gdy operatorzy odnaleźli wreszcie podstawowy Technicolor, Beatrix walczy z O-Ren. Walczą, walczą, a operator skupia się na dziwnym drewnianym ptaku zbierającym wodę. Dziwactwo. W końcu Czarna Mamba, w imię najdawniejszych amerykańskich tradycji skalpuje O-Ren. Potem wyciska z asystentki (tej bez ręki) informacje o Billu. No i wraca do US i A.

[edytuj] Kill Bill V2

[edytuj] Masakra przy dwóch sosnach

Czarno-biały. Cięcia, niestety, tylko 44 miliony budżetu... Beatrix żeni się z jakimś żelusiem, i odbywa się próba wesela. Przychodzi Bill, podając się za jej ojca. Mimo, że zrobił jej bachora. Potem wpada pluton śmiercionośnych żmii i wyrzyna wszystkich. Bill strzela Beatrix w łeb. Koniec.

Nasze strony
Przyjaciele