FANDOM


MaleS
Zobacz w słowniku:
koc

Nie być zimno teraz

Komentarze jaskiniowców po użyciu protoplasty koca

Daj mi ten koc, ten jeden koc

Bolter o kocu

Koc – przedmiot wykonany z niezidentyfikowanego materiału (dawniej wełny), służący do utrzymywania temperatury ciała na poziomie umożliwiającym podtrzymywanie procesów życiowych.

Geneza edytuj

Historia koca sięga epoki lodowcowej. Jaskiniowcom nagle z jakiegoś niewyjaśnionego powodu (może przez ten lód), ich własna skóra przestała starczać za źródło ciepła. W skrajnej desperacji, znaleźli więc chudego mamuta, zatłukli go kawałkami kamienia i wcisnęli mu się pod brzuch. Pierwszy raz zaznali takiego ciepła. Wkrótce cała wioska skupiła się wokół martwego zwierzęcia, i żyliby pewnie tak do dziś, gdyby nie fakt, że martwe zwierzęta szybko się psują, po czym gniją. Dlatego też zostali zmuszeni do pocięcia mamuta na kawałki, i rozpoczęcia szczegółowych badań. Jak się okazało po ekspertyzie rzeczoznawcy, sama sierść z mamuta jest złym przewodnikiem ciepła. Tak było rozpoczęcie ery koców.

Historia najnowsza edytuj

Pomimo, iż przez wieki zachowano podstawową funkcję koca, we współczesnych nam czasach koc stał się również niebezpiecznym narzędziem stosowanym do mordowania dzieci przez doprowadzenie ich do hipertermii lub wyślizgnięcie w trakcie noszenia (kazus małej Madzi).


Crystal Clear app ksirtet To jest tylko zalążek artykułu o jakimś przedmiocie. Jeśli nie boisz się tego dotknąć – rozbuduj go (artykuł, nie przedmiot).