Kolor czerwony

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Red

a oto i on

YouTube logo (2013-2015)
Podstępny fałszerz

Czerwony to najlepszy kolor

Komunista o czerwonym

Czerwony – jeden z kolorów, często nazywany komunistą. Niektórzy ludzie widzą czerwony jako zapis: #FF0000. Jest ulubionym kolorem hippisów (miłość i pokój).

[edytuj] Powstanie

Na początku był Bóg[1]. To on wywołał Wielki Wybuch, z którego wzięło się wszystko, czyli również kolor czerwony. Od początku był on ulubieńcem Boga. Już w pierwszych sekundach Wszechświata to czerwony dyktował warunki. Założył własną sektę kolorów, która już wkrótce stała się najważniejszą we Wszechświecie. Oferowała ona wszelkim istotom możliwość widzenia, a bez widzenia ani rusz. Wkrótce czerwony się rozochocił, i zaczął pobierać opłaty od patrzenia. Wtedy Bóg się zdenerwował, i wziął go na dywanik. Treść rozmowy nie została ujawniona, ale wiadomo, że po tym wydarzeniu czerwony wrócił na drogę dobra.

[edytuj] Dalsze działania

Po powrocie na ścieżkę dobra, czerwony zaczął działania twórcze. Umocnił pozycję swojej sekty, tworząc tzw. kolory podstawowe (czyli 3 guru sekty), zwerbował wspaniałego żółtego, i młodego, ale bardzo zdolnego, i dobrze zapowiadającego się niebieskiego. On również ustalił, że światła mieszając się, dają światło białe. Stworzył też tęczę, jego wkład w jej budowę jest największy. Stworzył jeszcze wiele wspaniałych dzieł w całym Uniwersum, jednak nie wszystkie jeszcze poznaliśmy, gdyż nie doleciał do nas ich obraz.

[edytuj] Czerwony a Szatan

Satan-job

Szatan podczas wyszukiwania informacji o czerwonym. Uwaga! Z powodu mrocznego otoczenia nie do końca widać jego czerwoność.

Szatan od samego początku był zainteresowany czerwonym. Chciał go zwerbować na swoją stronę, gdy tylko zauważył, że czerwony zaczyna przeginać. Jednakże Bóg szybko zareagował, i czerwony stał się odporny na wszelkie szatańskie pokusy. Ale Zły nie chciał się poddać, więc stworzył piekło i samego siebie z koloru czerwonego. Od tamtego momentu czerwień często kojarzy się z piekłem, ogniem i samym Szatanem.

[edytuj] Na Ziemi

TVTrwam Turbo

Działania na Ziemi

Na Ziemi Bóg stworzył ludzi, a jaki główny przymiot ich podstawowej cechy dał właśnie czerwony. Była to nagroda najwyższa, jaką czerwony dostał za trud włożony w budowę świata. Tak więc, miłość jest czerwona, krew ludzka (i nie tylko) jest czerwona, serce jest czerwone, pomidory też są czerwone. Ważnym jest, że brat Ziemi, Mars, jest w całości wykonany przez czerwony.

[edytuj] Czasy najnowsze

Sierpimłot

Praktyczne zastosowanie czerwonego, czyli Flaga komunistów

Nawet coś tak wspaniałego, dobrego, nieskalanego i Boskiego jak czerwony też może być użyte do złych celów. Oprócz Szatana, udało się również tego dokonać komunistom. Już po krótkim czasie nikt nie lubił czerwonego. Jednakże komunizm upadł dzięki Solidarności (która też miała czerwony w logo). Czerwony, gdy zobaczył, do czego został wykorzystany, postanowił to wszystko naprawić. Czynnie wspomagał Solidarność, później został prezenterem wielu organizacji charytatywnych, np. Caritas czy Czerwony Krzyż.

[edytuj] Zastosowanie

Ppp

Komunizm

 • Jako oznaczanie ciepła (np. ciepłej wody w kranie).
 • Kolor nieistniejących linków.
 • Flaga Polski (oficjalna, nie różowo-buraczkowa).
 • Kolor światła na skrzyżowaniu.
 • Reklamy Heyah.
 • Owoce i warzywa.
 • Ubrania.
 • Krew.
 • Długopis nauczyciela.
 • Kolor czerwony ma także zastosowanie w muzyce („Czerwony jak cegła”)

[edytuj] Paradoksy

 • Pomimo, że czerwony jest taki wspaniały, w ruchu drogowym oznacza tylko zakazy.
 • Czerwony jako kolor miłości we fladze ZSRR (chociaż to daje się wytłumaczyć słowami: Wszyscy kochamy towarzysza Stalina, co ma usta słodkie jak malina).
 • Niektórzy postrzegają go jako zielony.
 • Rozlana krew (czyli dużo czerwonego) wcale dobrze się nie kojarzy.
 • Mimo, że czerwony jest najcieplejszym kolorem, to czerwone gwiazdy są najzimniejsze.

Przypisy

 1. A co myślałeś, poganinie?


Nasze strony
Przyjaciele