Konstantynów Łódzki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Konstantynów Łódzki – miasto w woj. łódzkim, zwane popularnie Kanzasem. Położone w dolinie śmierdzącej (coraz mniej) rzeki Ner.

[edytuj] Przemysł

Przemysł w mieście charakteryzuje się strukturalnym bezrobociem. Pracy starczy dla każdego, w szczególności dla biednego.

[edytuj] Komunikacja miejska

Najpopularniejszym środkiem komunikacyjnym jest tramwaj nr 9 – w pełni funkcjonalna trumna na kółkach – z uwagi na prędkość karawanu pogrzebowego. Czasem też używa się nazwy „torpeda” (lub „drynda”), oraz linia 69 która dojeżdża do ulicy Janika, która jest taka niezwykła że nawet nie ma jej na mapie.... i liczne busy prywaciarzy.

[edytuj] Sport

Głównym sportem w mieście jest zbieractwo. Szczególnym uznaniem cieszą się puszki po piwie oraz wszelkiego rodzaju płyty, od kompaktowych poprzez chodnikowe.

Innym sportem jest siedzenie na czas z jednym piwem (co najmniej przez cały dzień) pod sklepem.

[edytuj] Polityka

Miastem rządzi zgrana ekipa znana pod nazwą „Kiepskich Porozumienie Samorządowe”, związana z Platformą Obywatelską. Grupa trzymająca władzę wybiera siebie nawzajem co cztery lata i jest z tego faktu bardzo zadowolona.


Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele