FANDOM


Krab – zła i nienawistna istota, potocznie zwana zwierzęciem, anagram słowa „bark”.

Budowa edytuj

Pospolity krab tak, jak każdy stawonóg, składa się ze stawów i nogów. Dokładniej zaś, krab jest skorupiakiem i ma dzięki temu uprawnienia na piśmie do używania niezniszczalnego pancerza oraz mocarnych szczypiec. Zdarzają się jednak kraby takie jak krab pustelnik, które mają tak miękki odwłok, iż potrzebują do ochrony muszli. Muszlę takową krab pustelnik dziedziczy po jakimś menelu oceanicznym i bezwstydnie umieszcza tam swój odwłok. W dodatku krab takowy potrzebuje do ochrony swojego prywatnego goryla którym jest ukwiał, parzydełkowiec.

Miejsce występowania edytuj

Pojawia się zwykle na plażach, ale w pewnych miejscach na świecie, jak na Wyspie Bożego Narodzenia[1], egzystują również na środku lądu, co kosztuje miejscowych ludzi utratą odzienia górnego, dolnego, a nawet w przypadku występowania całej armii zawziętych skorupiaków, całego domu.

Hodowla edytuj

Niektóre kraby zgadzają się zamieszkać u człowieka w aquaterrarium, tylko po to, by później z niego uciekać. Potrafią one w tym czasie zwiedzać dom, chować się pod meblami, podjadać zapasy z lodówki czy walczyć z innymi zwierzętami domowymi. Przebywanie w nienaturalnych warunkach, powoduje u krabów zmiany osobowości. Często myślą one, że są psami, żółwiami czy pająkami.

Galeria edytuj

Zobacz też edytuj

Przypisy

  1. Nazwa wskazuje dokładnie, że jest to wyspa tropikalna


Crystal Clear app bug To jest tylko zalążek artykułu o zwierzętach. Jeśli należysz do świata zwierząt – rozbuduj go.