Kristen Stewart

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Kristen Stewart by Gage Skidmore

Bad Kristen

Kristen Jaymes Stewart (ur. 9 kwietnia 1990 w Los Angeles) – amerykańska aktorka, najbardziej znana z roli Belli w kasowym przeboju, Zmierzchu. Cierpi na niesłychane ciągoty do kloszardów i stale usiłuje się do nich upodabniać, m.in. zaniedbując higienę osobistą. Jest rozpoznawalna dzięki swoim króliczym zębom, wystającym zza wiecznie otwartych ust[1]. Ma minę wiecznej cierpiętnicy spowodowaną przez zaburzenia czynności jelita grubego, których konsekwencją są nieustające zaparcia.

[edytuj] Dzieciństwo

Kristen spędziła większość dzieciństwa w stanie Kolorado. Jej ojciec jest producentem filmowym, a matka to scenarzystka, zatem wkręcali Kristen do szoł-bizu na dwa fronty[2].

[edytuj] Cechy szczególne

Cierpi na rzadką chorobę: zamkniętoustofobię. Objawia się ona niemożliwością zamknięcia ust oraz połykaniem wszystkiego co się w nich znajdzie (wiem, o czym myślisz).

[edytuj] Życie dorosłe i kariera

Najwspanialszą kreacją Kristen, która zmieniła bieg jej aktorskiej kariery, była rola dziewczyny otwierającej drzwi w filmie Jumper. Potem przyszedł czas na role zagubionych w życiu szarych myszek, za co Kristen pokochały miliony nastolatek, gdyż wreszcie zyskały jakąś postać, z którą mogłyby się utożsamić. Jest znana także ze sparodiowania Joan Jett w filmie The Runaways.

Przypisy

  1. Teraz wiadomo, jak dostaje role…
  2. Bo nikt inny jej tam nie chciał
Nasze strony
Przyjaciele
W innych językach