Kryptozoologia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Kryptozoologianauka zajmująca się wymyślaniem coraz dziwniejszych zwierząt, i wmawianem ludziom, że istnieją w ich ogródkach. Kryptozoolodzy często urządzają zjazdy, podczas których wymyślają nowe stwory i bawią się Photoshopem.

[edytuj] Kryptydy

Kryptyda to zwierzę wymyślone przez kryptozoologów. Występuje w fantazjach dzieci, dorosłych oraz ich twórców. Dzieci gdy wierzą w to nie śpią po nocach, tylko uciekają do rodziców. Zaś dorośli budzą się i uciekają do łóżek swoich pociech. Gdy dzieci obudzą się, idą do lasu i szukają jakiegoś zwierza, a potem mordują go i strzygą. Następnie wmawiają rodzicom, że to ich właśnie straszyło w nocy.

[edytuj] Przykłady

  • Wielka Stopa – wg kryptozoologów nieznany nauce hominid zamieszkujący lasy Ameryki Północnej. Wg. wersji nieoficjalnej pijany leśniczy, któremu ktoś zrobił zdjęcie.
  • Diabeł z New Jerseytajemnicza istota przypominająca niewielkiego, skrzydlatego demona, mordująca zwierzęta domowe przez 500 lat. Wg wersji nieoficjalnej nietoperz wzbogacony wyobraźnią ludzi i tanim winem.
  • Potwór Gable'adziwna, najwyraźniej zmiennokształtna istota, która zabiła pewnego gościa, co widać na średnio wyraźnym filmie. Nie trzeba było wersji nieoficjalnej, gdyż autor filmu sam stwierdził: „Haha, jakie n00by! Dali się nabrać na takiego głupiego fejka!”
  • Nessie – tajemniczy, gadopodobny stwór. Pływa sobie gdzieś w jakimś jeziorku, gdzie mężczyźni chodzą w spódnicach. Jego najlepsze zdjęcie obrazuje zabawkową łódź podwodną (bynajmniej nie żółtą) z przyklejoną głową brontozaura.


Crystal Clear app virus detected 2 To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny biologii. Jeśli się nie brzydzisz – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele
W innych językach