FANDOM


Przenosimy się na nonsa.pl!

Po ponad trzynastu latach na serwerach Wikii, otrzymaliśmy niespodziewaną wiadomość – Wikia/Fandom zdecydowała o całkowitym usunięciu Nonsensopedii.
Czas na wyniesienie się stąd mamy do 21 kwietnia. Tego dnia strona nonsensopedia.wikia.com przestanie działać. Administracji nie zostało w takiej sytuacji zbyt wiele opcji. Doszliśmy do wniosku, że jedynym sensownym wyjściem jest przeniesienie się na nowy, niezależny hosting.

Ten artykuł znajdziesz na nowej Nonsensopedii tutaj.
Przenosimy się na nonsa.pl!

Po ponad trzynastu latach na serwerach Wikii, otrzymaliśmy niespodziewaną wiadomość – Wikia/Fandom zdecydowała o całkowitym usunięciu Nonsensopedii.
Czas na wyniesienie się stąd mamy do 21 kwietnia. Tego dnia strona nonsensopedia.wikia.com przestanie działać. Administracji nie zostało w takiej sytuacji zbyt wiele opcji. Doszliśmy do wniosku, że jedynym sensownym wyjściem jest przeniesienie się na nowy, niezależny hosting.
Ten artykuł znajdziesz na nowej Nonsensopedii tutaj.


Księga Mozilli (Pradawna Księga Mądrości Ludzkiej, Księga Jaszczurza) – internetowa księga, którą mogą czytać tylko dumni posiadacze Netscape Navigator i Mozilli Frajerfox. Jej Pradawne Strony Mądrości Ludzkiej są czerwone, natomiast Pradawna Czcionka Mądrości Ludzkiej jest biała i wyraźnie ozdobna. Żeby móc czytać zawarte w niej Pradawne Mądrości Ludzkie trzeba wpisać w wyżej wymienionych przeglądarkach about:mozilla. Prawdopodobnie jest to element propagandowy Onych. To na jej podstawie powstała Biblia. Potwierdzeniem może być budowa obu dzieł. Innym przykładem jest to, że w obu przypadkach podawane są sigla[1]

Księga Mozilli, rozdział 2, werset 10 edytuj

A Bestia nadejdzie otoczona gęstą chmurą wściekłości. Dom niewiernych zostanie zrównany z ziemią, a oni sami smażyć się będą w piekle. Ich znaczniki będą migać aż do końca świata.

Księga Mozilli, 12:10[2]

Bestią jest Mozilla, która wkurCenzura2 chce rozpieprzyć dom niewiernych, czyli Netscape za wprowadzenie znacznika <blink>, który wszystkich wkurCenzura2.

Księga Mozilli, rozdział 3, werset 31 edytuj

A imię Bestii niechaj będzie legion. Liczba jej niechaj tysiąc tysięcy razy zwiększona zostanie. Stukot milionów klawiatur niby burza ogromna niechaj obejmie ziemię, i niech zadrżą poplecznicy Mammona

Księga Mozilli, 3:31

Tu chodzi o to, że Navigator uwolnił swój kod źródłowy i liczył na to, że przez to dołączy do niego legion programistów. Z kolei Mammon to Micro$hit.

Księga Mozilli, rozdział 7, werset 15 edytuj

I tak oto w końcu upadła Bestia, a niewierni uradowali się. Nie wszystko jednak zostało stracone, albowiem z popiołów powstał ptak przeogromny. Ptak spojrzał z góry na niewiernych i uderzył w nich ogniem i gromem. Oto bowiem Bestia odrodziła się z mocą odnowioną, a słudzy Mammona przyklękli przerażeni.

Księga Mozilli, 7:15

Sednem cytatu jest to, że Mozilla odpadła od Netskejp Komunikejszyn Korporejszyn. Ptak i Ogień to Mozilla Firebird[3], a Ptak i Grom to Mozilla Thunderbird[4].

Księga Mozilli, rozdział 8, werset 23 edytuj

Żywioły walczyły i zesłały armię Mammona do wewnętrznego świata. Skryba ukończył mistyczny pergamin, pozwalający wierzącym zapłakać nad nową wizją Ziemi. Długo po gromie i ogniu, nadeszło słońce oraz długo wyczekiwana tęcza…

Księga Mozilli, 8:23

To tak, Żywioły i Armia Mammona to Internet Exploder i Microsoft Live, a Grom, Ogień i Słońce to kolejno Thunderbird, Firefox i Sunbird.Natomiast Długo wyczekiwana tęcza… jest największą zagadką ludzkości.

Księga Mozilli, rozdział 8, werset 20 edytuj

I tak spojrzał Stwórca na odrodzoną bestię i zobaczył, że była ona dobra.

Księga Mozilli, 8:20

Tutaj Netscape pojmuje, że Firefox to nie Zło Wcielone

Księga Mozilli, rozdział 11, werset 1 edytuj

I kiedy Bestia wzięła pod swe panowanie czwartą część Ziemi, ćwierć setki siarczystych ptaków wzleciało z Otchłani. Ptaki przeleciały nad setką gór i odnalazły dwudziestu czterech mędrców pochodzących z gwiazd. I tak oto zaczęło się. Wierni odważyli się słuchać, następnie chwycili pióra i odważyli się tworzyć. Na koniec znaleźli odwagę, aby zanieść swe dzieło całej ludzkości. Głosząc hasła wolności i krusząc kajdany, ptaki przyniosły wszystkim wyzwolenie.

Księga Mozilli, 11:1

Idzie o to, że kiedy Firebird miał więcej użytkowników niż Navigator to Wierni, czyli użytkownicy zaczęli tworzyć swoje strony. Otchłań to Internet, a Dwudziestu czterech mędrców to lud tworzący strony WWW.

Księga Mozilli, rozdział 11, werset 9 edytuj

Mammon spał. A odrodzona Bestia potęgę swą na Ziemi budowała, a liczby jej wyznawców rosły w legiony. I przemówili poprzez Czas i plony w gorejącym ogniu poświęcone, a z przemyślnością lisią to uczynili. I tak oto nowy świat zbudowali, na obraz swój i podobieństwo, jako w świętych słowach przyrzeczone było, a o Bestii owej dzieciom swym powiadali. A gdy Mammon zbudził się, nikim innym nie był niźli naśladowcą.

Księga Mozilli, 11:9

Microsoft nic nie robił. Coraz więcej ludu używa jeszcze Firebirda. Zmiana nazwy na Firefox. Jak Micro$hit zaczął coś robić, to się okazało, że robi plagiat.

Księga Mozilli, rozdział 15, werset 1 edytuj

Bliźnięta Mammona były skłócone. Ich wojowanie zanurzyło świat w nowej ciemności, a Bestia wstręt czuła do ciemności. Prędko poruszać się zaczęła i urosła w siłę, i rozeszła się po świecie, i rozmnożyła. I przyniosły bestie ogień i światłość, które rozjaśniły ciemność.

Księga Mozilli, 15:1

Internet Explorer i Microsoft Live miały spięcia. Wtedy jeszcze więcej ludu zaczęło ściągać już Firefoxa.

Przypisy

  1. Te małe literki i cyferki za cytatem
  2. Właśnie to są sigla
  3. Wczesna nazwa
  4. Czyli poczta