FANDOM


Beniamin Fistinger-Cumshoter

Generał Drahrepus wygłasza przemowę na zlocie KOD-u

Kuf Drahrepus (ur. 31 grudnia 1978) – amerykański generał, znany krytyk Prawa i Sprawiedliwości, wróg Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza. Fan Komitetu Obrony Demokracji i Donalda Tuska.

W 2007 roku Drahrepus związał się z republikanami. W Stanach Zjednoczonych jest znany jako słynny mediator godzący Donalda Trumpa z resztą administracji. W 2014 roku padł ofiarą ruskich trolli. Internautom z Petersburga udało się znaleźć amerykańskiego chirurga Johnny'ego Sinsa (niezwykle podobnego do Drahrepusa), który w wyniku szantażu zagrał w filmie pornograficznym. Krążące po internecie filmy do dzisiaj dezorientują co naiwniejszych internautów, którzy wytykają generałowi haniebną przeszłość.

W 2017 roku generał wygłosił słynne przemówienie popierające działania opozycji. Przemówienie przetłumaczyła feministka i polityk Barbara Nowacka, która skomentowała całą wypowiedź jednym zdaniem: Wyjął mi to z ust.

W styczniu 2018 roku przeznaczył własny mundur na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uniform wykupiła firma Uranium za 2137 złotych.

20 listopada 2018 roku na łamach tygodnika NIE poseł Marek Jakubiak skrytykował Drahrepusa. Według niego, amerykański generał guzik wie i tylko obraża Polskę.