Kula (raper)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Clippy

Kula daje fula!
Disambug Ten artykuł dotyczy polskiej parodii rapera. Zobacz też Kula.
Mckula1

MC Kula we własnej osobie

Kulapapier

Kula reklamuje papier toaletowy

Dajefula

Gdzie są moje brwi?

JP

Ulubione hasło Kuli – „Jestem Pulpetem”, skrót – „JP”

Mówię, co się ma dziać, a nie stać

Fragment freestyle'u Kuli

Zarabiamy dla niego na brwi!

Użytkownik serwisu YouTube o Kuli

Kula (znany także jako Jimi, bądź JiMi) – polski raper, król gimnazjalnego podziemia, prawdziwe dziecko ulicy. Jeden z pulpetów firmy Pudliszki, który uciekł ze słoika, by zrobić rozpierdziel na polskiej scenie rapowej. Członek duetu RzK (Rapuję za Kotlety albo Rumuny z Krynicy), który współtworzy z Omenem. Mieszka w pięknej Krynicy, jego ulicy, gdzie przybył po ucieczce z Pudliszek.

[edytuj] Kariera

Kula miał możliwość nawiązania współpracy z MCDonaldsRecords. Strony nie doszły jednak do porozumienia. Powodem konfliktu była jego mama, która mu tego surowo zabroniła.

[edytuj] Styl

Styl Kuli jest inspirowany oldschoolowym rapem z lat dziewięćdziesiątych, zarówno pod względem muzycznym jak i techniki nawijania. Zamiłowanie rapera do tego nurtu przejawia się w jego nagraniach: wszystko jest nagrywane na raz, w domowych warunkach (w studio to komercha) na chCenzura2ym majku, bez miksu i masteru. Wśród trzasków słychać oryginalny styl rapowania Kuli, mianowicie nawijkę szeptem. Najprawdopodobniej wynalezienie tej techniki przez naszego pulpecika jest spowodowane tym, że mamusia zabroniła mu przeklinać, więc lepiej, żeby nie słyszała wulgaryzmów od swojego synka, bo dostanie gówniarz za swoje!. Lubi też wykonywać niepokojące bardzo oryginale ruchy głową i palcami jednocześnie, podczas raczenia naszych uszu swoją wspaniałą muzyką. W wywiadzie udzielonym KrynicaTV powiedział, że na jego rap wpływ wywarł Hemp Gru.

[edytuj] Teksty

Główny przekaz tekstów Kuli, to… No dobra! Jego teksty nie mają przekazu. Chodzi w nich głównie o to, że lepiej z nim nie zadzierać, bo może się to źle skończyć.

[edytuj] Przykładowy tekst Kuli

Teraz, kCenzura2y, wy zapamiętacie mnie na zawsze, bo nienawidzę kCenzura2a dissowania i kCenzura2a rymów wymyślania. Ale teraz ja powiem wam raz… dwa… trzy… Kulka w łeb i będzie kCenzura2a dead! Bo to ja jestem ziomem kCenzura2a, a nie ty!

Fragment dissu na hejterów

Jak widać, JiMi dobrze zna zasady ulicy. Dożywotni szacun za to!

[edytuj] Największe hity Kuli

 • Kula daje fula – freestyle Kuli, a zarazem początek jego wielkiej kariery.
 • Diss na dziada – pierwszy oficjalny diss Kuli.
 • Diss na skCenzurali – Kula dissuje hejterów.
 • HWDP – …i też JP!
 • Ganja song – Kula jak każdy dobry chłopak z bloków pragnie legalizacji drzewka szczęścia, specjalnie z tej okazji postanawia nagrać kawałek w stylu reggae.
 • Pocisk (Omen DISS) – przyjaźń Jimiego i jego ziomala zostaje wystawiona na próbę poprzez beef i kradzież snickersa przez Omena.
 • Jesteś ty – jedna z dwóch sensownych piosenek Kuli, opowiadająca o potrzebie miłości (oczywiście nie brakuje ckliwych przenośni).
 • Nieosiągalne – druga sensowna piosenka, Kula mówi o marzeniach, które się nie spełnią, jak na przykład jego występ w Eurowizji.
 • Diss na Tede – nawet Kula o tym wie, że Tede kCenzura2ą jest.

[edytuj] Debiutancki album

Kula

15 stycznia 2013, kiedy wylądował na w poprawczaku za rap jako zbrodnię przeciw ludzkości napad z użyciem broni palnej. Nie przeszkodziło mu to w wydaniu 1 kwietnia tego roku debiutanckiego mixtejpu 4/3πr^3 (matematyczny wzór na objętość… cóż, kuli), gdzie oprócz niego możemy usłyszeć także Omena, Lecha Rocha Pawlaka, Waszkę G, Wilka oraz Sowę. Na płycie znajduje się 12 utworów:

 1. Rap Za Kotleta
 2. Kula Daje Fula
 3. Solo (feat. Omen)
 4. Pi Er Sześć (czyli tytułowe 4/3πr^3)
 5. Iks Iks El
 6. Moja Kariera (feat. Wilku, Lech Roch Pawlak)
 7. Zgłaszam Nieprzygotowanie
 8. Krynicki Wiadukt (feat. Omen)
 9. Znajomy Znajomego (feat. Wilku)
 10. Tylko Podziemie (feat. Sowa)
 11. Zdejmuję Bluzę, Zakładam Kominiarę (feat. Waszka G)
 12. Dissy zebrane
 13. Jestem Pulpetem

Nieźle, jak na pudliszkowy pulpet.

[edytuj] Brwi Kuli

Oprócz pulchnej buzi, jednym z głównych czynników mających wpływ na rozpoznawalność Kuli są jego brwi, a dokładniej ich brak. Nikt nie wie, gdzie podziały się brwi naszego pulpecika, ale każdy ma swoją teorię na ten temat. Jedni mówią, że kiedyś głodny Kula nie znalazł w lodówce nic oprócz światła, ponieważ ojciec zapomniał zabrać ze sklepu zapakowane już zakupy, a matka tymczasem odpoczywała po ciężkiej pracy. Biedny Kula postanowił wtedy zaspokoić swój głód własnymi brwiami razem z cebulkami. Jeszcze inni twierdzą, że jego brwi uciekły, bo nie mogły już dłużej wytrzymać słuchania jego koncertów pod szkołą granych na prośbę kolegów (bo chcieli poprawić sobie humor po klasówce). Jeszcze jedni natomiast mówią, że to niemożliwe, żeby pulpet miał brwi.

[edytuj] Wielki powrót

Pewnego dnia Kula postanowił przypomnieć wszystkim o swojej twórczości i na nowo raczyć nią fanów. Ku ich zadowoleniu wydał płytę Moje Zdanie, w której to razem z MC Omenem dawał przekaz o tym, że daje przekaz. Niestety przez nierówny podział pieniędzy z ogromnej sprzedaży nasz pulpecik podziękował Siwemu (alternatywna ksywka Omena). Chwilę przed zajściem JiMi zapowiedział nową płytę Wielki Progres genialnym tekstem Progres tu jest wielki, chCenzura2 w dupę tym co są jak wafelki kruche i słabe, mam z nich bekę i sławę. Płyta jednak nie została wydana z powodu nadmiaru progresu czołowego rapera. Aktualnie mają zgodę, bo chcą połączyć siły. W międzyczasie do RZK dołączyli wielce utalentowani raperzy, by zniszczyć każdego, kto jest hejterem. Oto oni:

 • Szefu - mafijny boss, nie igra z niebieskimi.
 • Bungel - edukacyjny raper, który uczy nas m.in. jak należy poprawnie myć zęby.
 • Suchar - jak sama nazwa wskazuje, opowiada genialne żarty swoim rapem. Ma świetny mikrofon, którym się chwali.
 • MC Format - Urodzony psychol. Codziennie wita ziomali i kulturalnie z nimi rozmawia. Jest prawdziwym dresiarzem. W jego utworach jest więcej przekleństw niż normalnych słów co świadczy o jego "ogromnej" inteligencji.
 • Dziurek, Hiriszkan, Cwany - Dołączyli do RZK nieświadomie, gdyż JiMi pożyczył ich utwory.

[edytuj] Ciekawostki

 • Kula stosuje dietę „im więcej zjesz, tym bardziej schudniesz”, jednak mu to raczej nie wychodzi.
 • Nie ma brwi.
 • Jest uciekinierem z Pudliszek.
 • Miał bójkę z McOmenem, jednak i tak ideologia RZK (Rapujemy Za Kotlety) trwa w najlepsze.
 • Wielokrotnie zmieniał tożsamość.
 • Jest hitem internetów, jednak Pudliszki nie mogą go nadal znaleźć.
 • Występuje na okładce albumu Gruby Brzuch rapera Grubsona.
 • Jest dyktatorem Krynicy.
 • Lepiej do niego nie podchodzić, bo spuści ci takie wpierdol że ja pierdolę.
 • Według ideologii „krynicyzmu” jest geniuszem.
 • Ulubionym powiedzeniem Kuli jest jakie życie taki rap! jaka świnia taki schab!.
 • Kula ogłosił oficjalny powrót na YouTube do lutego 2015 roku.
Nasze strony
Przyjaciele