FANDOM


Autowreckers

Kup w całej swojej okazałości

Kup – wioska w województwie opolskim w powiecie opolskim, w gminie Dobrzeń Wielki. Liczy ok. 1000 mieszkańców, z czego połowa pracuje. Mieszkańcy są tak dumni z nazwy swojej miejscowości, że bez przerwy odmieniają ją przez wszystkie przypadki.

Historia

Legenda o powstaniu Kupia jest bardzo dobrze znana. Otóż gdy król Kazimierz Wielki wizytował wsie, najpierw pojechał do Czarnowąs, potem do Dobrzenia. W wioskach tych panował dobrobyt, więc króla hojnie podejmowano. Na trzeci dzień król chciał udać się do kolejnej wioski, ale w podróży dostał biegunki. Niestety nie było jeszcze Stoperanu, toteż połowę dnia król spędził na wychodku w środku pola. Tak powstały kupy zwane później Kupiem. Teraz w tym miejscu mieszka sołtys Kupia.

Bezrobocie

Bezrobocie w wiosce jest największe w całej gminie. Wynosi aż 3,5%. To niewątpliwa porażka rządzących tą wioską.

Obiekty

  • Zespół Szkół w Kupiu – o tej szkole można powiedzieć, że nie ma wybitnych orłów pod swoimi skrzydłami. Zespół sportowy z szkoły regularnie przegrywa w gminie w każdej konkurencji oprócz grania w warcaby pod wodą i karty przez telefon.
  • Sklep – należy o nim tylko nadmienić, ponieważ dużo tam nie można znaleźć.
  • Boisko – leśna polana, na której odbywają się majówki okolicznych mieszkańców. Przeważnie na wiosnę zamienia się w ogródek.

Ciekawostki

  • Kup chciał sprowadzić na swój teren RAŚ, ale nie był dostatecznie śląski.
  • W Kupie ludzie chodzą do tyłu, bo są przesądni.
  • W Kupie mieszkają sami górale, pomimo że jest to najbardziej depresyjny obszar gminny.
  • W Kupie raźniej, bo kupy nikt nie ruszy.


Koniec autostrady Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.