FANDOM


Kwiat

Prawda, że piękny?

Kwiatek – inaczej zwany kwiotem, badylem lub chabaziem; materiał genetyczny stawiany masowo na parapetach, zazwyczaj w kolorze zielonym, zdolny do kwitnienia.

Pielęgnacja kwiatka

Kwiatkiem teoretycznie należy zajmować się tak, aby nie był zbyt żółty oraz by liście miał oklapnięte zawsze stroną do okna. W praktyce nie zajmujemy się nim w ogóle, a matkom pozostawiamy kupno kolejnych genetycznych ozdób.

Należy także podlewać go nawozem rozcieńczonym, najlepiej wodą święconą. Ponieważ nie wszyscy mają do takowej dostęp, kwiatki uprawiane są najczęściej przez mohery, które dostają wodę święconą od Ojca Rydzyka w nagrodę za różne akcje (np. obrona krzyża).

Cel posiadania kwiatków

Cel osób stawiających kwiatki na parapecie nie jest ustalony do tej pory, trwają jednak badania. Prawdopodobnym powodem jest dekoracyjność podczas kwitnięcia. Aby jednak dotrwać do kwitnięcia, trzeba pamiętać przez cały rok o podlewaniu go... Kolejną możliwością może być chęć dodania sobie powietrza w domu lub dla szpanu koleżankom przy herbacie.

Rodzaje kwiatków

Kwiatki w zasadzie nie mają podziału, ale jeśli bardzo się chce, można je podzielić na:

  • kwiatki zielone, będące w tym kolorze przez cały rok;
  • kwiatki kolorowe, które nazywają się tak, bo jeśli będą miały dobry humor w okresie kwitnienia mogą zrobić się kolorowe.


Flickr - Nicholas T - Devil's Elbow Natural Area (Revisited) (3) To jest tylko zalążek artykułu o roślinach. Jeśli zielono Ci – rozbuduj go.