Laptop

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Laptopobójca03:19

Laptopobójca

Egzekucja

MMlaptop

Laptop po kąpieli w morzu i eksplozji na skutek nasłonecznienia

– Czy ty wiesz chociaż co to jest laptop?
– Babka, ty nie klnij.

Teściowa i zięć o laptopie
MaleS


Laptop (komputer przenośny, ew. komputer nieznośny)zminimalizowany komputer, zazwyczaj o wymiarach dużej teczki grubo napchanej dokumentami. Ma też to do siebie, że niezbyt wygodnie pisze się za pomocą jego wbudowanej klawiatury (nie mówiąc już o graniu). Ekran laptopa bywa też niewygodny, bowiem obraz widziany pod różnymi kątami wygląda różnie, często niezbyt ciekawie.

Laptopa wymyślono pierwotnie dla wspinaczy wysokogórskich i astronautów, bowiem, jak wiadomo, im wyżej tym więcej energii potrzebuje duży komputer i tym trudniej go ze sobą zabrać. Laptop umożliwia logowanie się do sieci w najbardziej ekstremalnych warunkach. Przydatny też w samochodzie (np. do zwiększania szansy zdobycia nagrody Darwina). Laptopy są intensywnie używane w warunkach trudnych, np. w górach, na morzu, na orbicie, w szkołach i uniwersytetach na rozmaitych testach, więc są stale podatne na uszkodzenia (patrz przykład po prawej).

Laptop jest także celem ataków niektórych posłów. Po udanych akcjach laptopy często lądują w wannach, albo tez są dewastowane za pomocą młotka poruszanego ręką.

Kolejne z zastosowań to używanie laptopa w przypadku zlotów członków forów internetowych, gdy zlot odbywa się w jakimś egzotycznym miejscu, a członkowie nie mogą się porozumieć „na żywo” i muszą wejść na forum lub czat, by pogadać.

Największą wadą laptopa jest jego bateria. Jednak każdy system operacyjny jest wyposażony w czujnik baterii. W przypadku całkowitego zużycia baterii wyświetla się czarny ekran.

Nasze strony
Przyjaciele