Lidzbark

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Lidzbark – zwany Welskim (od górskiego potoku Wel przepływającego przez tę nizinną miejscowość) – ośmiotysięczna metropolia będąca kwintesencją Polski BE. Nieustannie nazwany Lidzbargiem ze względu na groźniejsze brzmienie.

[edytuj] Położenie

Pomimo tego, że miasto posiada strategiczną lokalizację, 96% mieszkańców nie wie gdzie leży ich miejscowość. Podobno Lidzbark geograficznie leży na Pomorzu, jednak został wcielony pod przymusem do Warmii i Mazur. Sąsiednie województwa: mazowieckie i kujawsko-pomorskie nie chciały przyjąć Lidzbarka w swoje granice z obawy przed rozprzestrzeniającą się plagą bezrobocia. Niewiele brakowało, a Lidzbark zostałby jedynym miastem w Polsce nie należącym do żadnego województwa.

[edytuj] Gospodarka

Głównym źródłem utrzymania w mieście jest zasiłek dla bezrobotnych oraz hazard. Między mieszkańcami istnieją bardzo silne więzi społeczne. Jak wieść gminna niesie, istniejące firmy (nieliczne) zatrudniają wyłącznie po znajomości, a miejscowy Urząd Pracy zajmuje się głównie dopłatami dla osób chcących wyjechać do mniej zacofanych miejscowości. Połowa populacji wyemigrowała do innych miast z powodu plotek o możliwości znalezienia pracy. Skutecznym sposobem walki z bezrobociem okazało się coroczne malowanie krawężników.Cquote2

OdCenzura2ałeś się jak krawężnik na 3 maja
Cquote2

— Usłyszy osoba ubrana lepiej niż zwykle

[edytuj] Transport

Włądze miasta dążą do budowy portu lotniczego. Puki co przez Lidzbark przebiegają drogi wojewódzkie do sąsiednich wsi: Działdowo, Brodnica, Żuromin, Lubawa. Pasażerskie przewozy kolejowe zostały zlikwidowane z powodu zemsty władz wojewódzkich (część mieszkańców postulowała przyłączenie do Mazowsza).

[edytuj] Turystyka

Lokalne władze ze wspaniałym skutkiem nastawiają się na ściągnięcie najbogatszych turystów z Warszawki. Średnia wieku przeciętnego turysty wynosi 15 lat. W mieście znajduje się kilka znanych w całym kraju ośrodków wczasowych. Najważniejsze atrakcje turystyczne to plaża z darmową zjeżdżalnią, promenada, najczystsza w Polsce rzeka Well, lasy i kilka kościołów. W 2012 roku w plebiscycie zorganizowanym przez jedną z regionalnych gazet mieszkańcy Lidzbarka wybrali swoje miasto na Letnią Stolicę Warmii i Mazur. Fakt że Lidzbark nie leży na Warmii czy Mazurach nie miał najmniejszego znaczenia.

[edytuj] Rozrywka

Popularnym zajęciem tubylców są posiadówki w parkach. Raz w roku władze miasta zezwalają na spożywanie alkoholu w jednym z parków nad jeziorem pod pretekstem Dni Lidzbarka. Ulubionym zajęciem miejscowych wyrostków są bójki przed jednym z barów.

[edytuj] Handel

Miejscowe elity zaopatrują się na targowisku organizowanym w każdy czwartek. Na placu przy ulicy Targowej można zaopatrzyć się w krew na czarninę, oryginalny dres z pięcioma paskami, czy najnowsze składanki disco-polo. Największe hipermarkety to Biedronka i Stokrotka. W Lidzbarku działa 5 aptek, 3 stacje benzynowe i kilkanaście lumpeksów.

Nasze strony
Przyjaciele