FANDOM


Liebe ist für alle da
Wykonawca Rammsztajn
Wydany 16 października 2009
Gatunek industrial metal
Długość 46 minut i kilka sekund
Wytwórnia Universal
Producent Jacob Hellner
Następny Album Made in Germany 1995–2011
Poprzedni Album Völkerball
 

Liebe ist für alle da – szósty i jak na razie ostatni album studyjny niemieckiego zespołu Rammstein, przeznaczony dla zakochanych par, dzieci w wieku przedszkolnym i pensjonariuszy sanatoriów i domów spokojnej starości. Okładka płyty przedstawia słynny renesansowy obraz „Lekcja anatomii doktora Mengele”.

Tracklista

 1. Rammlied – przerobiony utwór „Rammstein” z pierwszej płyty, którego wykonywanie na każdym koncercie znudziło się zespołowi. Następna aktualizacja hymnu za 10 lat.
 2. Ich Tu Dir Weh – opowieść o uroczym życiu w sadomasochistycznym małżeństwie i o posiadaniu przykrej choroby układu moczowego, polegającej na obecności drutu kolczastego tam, gdzie go być nie powinno.
 3. Waidmanns Heil – hymn kłusowników, nucących ją podczas wielogodzinnego sterczenia w leśnych chaszczach.
 4. Haifisch – singiel opowiadający o rekinie z depresją, w teledysku tradycyjna polska stypa, na której bójka wybucha jeszcze przed podaniem alkoholu. Podczas grania tego utworu na koncercie gitarzyści mają możliwość udać się na kawę.
 5. B******** – **** * *******, *** *****. ***** ******* * ****, ** ****** * ***.
 6. Frühling In Paris – młodzież w wieku przedszkolnym stwierdziła, że ten miłosny utwór jest za delikatny i odmówiła jego słuchania, przez co nie wiadomo o czym on konkretnie jest.
 7. Wiener Blut – przerobiona pioseneczka Arki Noego. W tym przypadku ojciec nie trzyma za rękę...
 8. Pussy – niemiecko-angielski utwór o „Blitzkriegu mięsnym orężem”. W teledysku wszelkie możliwe zboczenia, od transwestytów po monstrualnych rozmiarów niemiecką flagę.
 9. Liebe Ist Für Alle Da – kolejna miłosna piosenka, co ciekawe, ostrzejsza niż niejeden utwór na tej płycie.
 10. Mehr – opowieść o tym, jak bardzo skromność przydaje się w życiu.
 11. Roter Sand – dzieci w wieku przedszkolnym definitywnie odmówiły współpracy i złożyły pozew do trybunału w Strasburgu.
 12. Führe Mich – piosenka o fantazjach wokalisty dotyczących dwóch dusz w jednym ciele i prowadzenia (czy coś takiego).
 13. Donaukinder – kiedy przedszkolaki zerwały pracę z zespołem chłopcy nie mogli się pozbierać i powstał ten utwór.
 14. Halt – smutna historia prześladowanego gimnazjalisty, odebrana oczywiście jako nazistowska propaganda.
 15. Roter Sand (Orchester Version) – ten sam tekst co Roter Sand jedynie w tle jakieś jęki, możliwe, że utwór nagrywano w miejscu nagrywania teledysku do "Pussy".
 16. Liese – zespół stwierdził, że płyta jest za mało zboczona i postanowili napisać tekst do "Liese", jednak nie chciało im się nagrywać nowych dźwięków i dodali kolejne "Roter Sand" tylko z innym tekstem.