FANDOM


Mające Wszystko Gdzieś Księstwo Liechtensteinu
Flag of Liechtenstein
Złośliwi twierdzą, że flaga jest większa niż kraj
Stolica FC Vaduz
Król Hans-Adam II
Dewiza Mamy wszystkich gdzieś!
Hymn Hymn Liechtensteinu All rights reserved On loan to Great Britian.
Ludność Dużo. Dużo za dużo.
Powierzchnia Mało, bardzo mało.
Język urzędowy Alemanian Deutschland
Ustrój Monarchia półabsolutna
Religia Kraj ma to gdzieś
Waluta Frank lichtensztajński szwajcarski
 

Liechtenstein (niem. Liśtynsztajn lub Fürstentum Liechtensteinum) – mały bąbel powstały w miejscu ściskania się Austrii i Szwajcarii. Wstępuje także pod nazwą Gdzie to, kurCenzura1a, jest?.

Historia edytuj

Niewielu zauważyło kiedy Liechtenstein wyskoczył na mapy Europy, ale ci, co zauważyli, już nie żyją. Jednak ze względu na położenie, Liechtenstein mógł być z grubsza ignorowany przez całe stulecia.

Geografia edytuj

Liechtenstein-admin

Liechtenstein próbuje powiększyć się poprzez ogromną ilość części składowych. Ale i tak wszyscy wiedzą, że Liechtenstein jest taki malutki…

Liechtenstein, ta mała kropelka na mapie, składa się z dwóch części, Nadland i Podland. Te części dzielą się na jedenaście części, a niektóre z tych części na kilka kolejnych. Gmina Vaduz, gdzie mieści się stolica, dzieli się na sześć części. Tym samym Liechtenstein jest jedynym obecnie w Europie krajem feudalnym, gdyż każda z tych gmin bezpośrednio podlega seniorowi. Liechtenstein jest w strefie Schengen, ale nie otworzył przejść lotniczych i morskich, bo nie ma lotnisk ani dostępu do morza.

Polityka edytuj

Monarchia edytuj

W Liechtensteinie panuje książę. Nie jest królem, bowiem ONZ uznało, że Liechtenstein jest za mały na królestwo.

Monarchia jest półabsolutna. Z jednej strony książę może zawetować każdą ustawę w sposób absolutny, ale z drugiej może zostać absolutnie odwołany przez mieszkańców w referendum.

Parlament edytuj

Parlament istnieje, ale monarcha może go mieć w dupie i z grubsza robić co chce.

Unia Europejska edytuj

Unia Europejska siedemnastokrotnie prosiła Liechtenstein o możliwość przyłączenia się do tego małego księstwa, ale Liechtenstein za każdym razem miał to gdzieś konsekwentnie odmawiał.

Gospodarka edytuj

BilleteiNTER II

Pieniądze, główny towar importowy Liechtensteinu

Gospodarka Liechtensteinu opiera się na bankach, które zajmują 1/3 powierzchni kraju. Wszyscy przestępcy i politycy tego świata lokują tam swoje pieniądze w obawie przed fiskusem. Opłaty za prowadzenie kont stanowią większość dochodu narodowego kraju.

W Liechtensteinie nie ma podatków. Dlatego każdy chce być Liechtensteinczykiem, ale Liechtenstein nie pozwala być nim byle komu.

EFTA edytuj

Liechtenstein należy do EFTA, gdzie wraz z Norwegią, Szwajcarią i Islandią pokazuje fuck'a gospodarce Europy.

Hymn Liechtensteinu edytuj

Hymn Lichtensteinu jest znany na świecie i grany podczas każdego meczu piłkarskiego Anglii, gdyż Brytyjczycy gwizdnęli hymn Lichtensteinowi, który nie zdążył zastrzec praw. Tym samym melodia hymnu Wielkiej Brytanii i Liechtensteinu jest identyczna.

Sport edytuj

Sporty zimowe edytuj

Liechtenstein jest miejscem na ziemi, gdzie rodzą się dwa rodzaje ludzi. Zwykli śmiertelnicy i narciarze alpejscy, na których brak Liechtenstein nigdy nie narzekał. Obecnie najlepszy jest Marco Buchel. Jeśli ktoś uzna, że to nic, dodajmy, że Polska nie ma żadnego zjazdowca...

Sporty zespołowe edytuj

Liechtenstein jest najlepszą z najgorszych reprezentacji w Europie. Potrafi wygrywać i zdobywać punkty. Może mają dużo kasy i sypną jej przeciwnikom? A może nierówna murawa stadionu w Vaduz im pomaga?

Największym sukcesem reprezentacji Liechtensteinu jest zwycięstwo 4:0 z potęgą światowej piłki nożnej – Luksemburgiem.

FC Vaduz edytuj

W Liechtensteinie działa jeden profesjonalny klub piłkarski. Ale ponieważ nudziło im się i nie mieli z kim grać, przenieśli się do Szwajcarii. Vaduz ma gwarantowany coroczny start w Lidze Europa, gdyż rokrocznie zdobywa Puchar Liechtensteinu. Zrobił to już 40 razy.

FC Vaduz ma ustawowo zagwarantowany brak możliwości zdobycia Mistrzostwa Szwajcarii i miejsca w Lidze Mistrzów, nawet jak wygra ligę... jednakże może się do niej dostać jeśli wygra Ligę Europy, co jest tak mało prawdopodobne, że właściwie wciąż nie mają możliwości w LM zagrać.

Podsumowanie edytuj

Liechtenstein od lat ma całą Europę gdzieś. Interesuje go tylko kasa.