Linia demarkacyjna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Korea DMZ

O, to to coś różowe tam

Linia demarkacyjna – najlepiej strzeżony rezerwat na świecie. Jest tak ważny, że każdy bez przepustki zostanie zastrzelony od razu. Najsławniejsza linia demarkacyjna znajduje się między Koreą Północną a Koreą Południową. Jest to pasek szeroki na 4 km i rozciągający się od morza do morza.

[edytuj] Korea

W 1953 roku po drobnej sprzeczce Koreańczycy postanowili, ze nie chcą być obok siebie i uznali, że taki sobie rezerwat może się sprawdzić. Wtedy granice rezerwatu zostały odpowiednio zabezpieczone murami, zasiekami, minami i wieżyczkami pilnującymi, aby nikt nie przeszedł z jednej Korei do drugiej, albo co gorsza, nie zerwał kwiatka.

[edytuj] Wietnam

Linia demarkacyjna pomiędzy imperialną dyktaturą Południowego Wietnamu, a fanatycznym, komunistycznym Wietnamem Północnym doprowadziła do innej drobnej sprzeczki. Po początkowych sukcesach dzielni Marines musieli podkulić ogony, a zwycięski Vietcong ogłosił ustalił obwieścił ustanowił Cenzura Wietnam bez linii demarkacyjnej, ku chwale rewolucji. Komuniści wietnamscy odrobinę się jednak ze swoim keine Grenze zagalopowali, bo z marszu obalili granice sąsiednich państw, jak Laos, czy Kambodża.


Crystal Clear app internet To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.

Society To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny polityki. Jeśli dostajesz wypieków na widok obrad Sejmu – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele