Linus Torvalds

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Linus.gif

Linus w geście przyjaźni.

Linus Torvalds (ur. 28 grudnia 1969 w Helsinkach) – fiński informatyk, erotoman, wielki przedwieczny (informatyki), prorok i założyciel Kościoła Linuksa (a za czym idzie pierwszy linuksiarz).

[edytuj] Dzieciństwo Linusa (47 rok przed erą Linuksa)

Linus niestety miał ciężkie dzieciństwo. Żył on w biednej helsińskiej dzielnicy, przez kolegów był upokarzany z powodu pasji do komputerów. Inni ludzie wokół niego nie podzielali jego zamiłowań, gdyż o takim cudzie jak informatyka nie słyszeli w ogóle i woleli pić wódkę sprowadzaną z ZSRR. Z braku zrozumienia przez rówieśników postanowił, że zostanie emo, ale nigdzie nie mógł zdobyć emowskiej muzyki. Więc olał to i poszedł na uniwersytet studiować informatykę.

[edytuj] Czasy nowożytne (1 rok ery Linuksa)

Lata mijały, a Linus dalej zagłębiał się w swojej pasji, nie posiadając żadnych przyjaciół. Lecz nadszedł kres jego nudnego życia. Pewnego dnia objawił mu się sen. Zobaczył wielkiego pingwina na niebieskim niebie. Rzekł on: Linusie, nazywam się Tux. Przybywam tu, by oznajmić ci, iż musisz założyć nowy kościół! Twoja dotychczasowa religia upadnie! Jesteś prorokiem, musisz okazać ludu twemu prawdziwą drogę. Napisz nowy system operacyjny, nazwij go Linux. Rozpowszechnij go w internecie za darmo, każdy kto zobaczy blask jego będzie wielbił go po niebiosa[1]. Linus wstał, biegnąc z krzykiem do ojca: Jehowi mnie we śnie napadli! Ojciec jego, pukając się w czoło odpowiedział: Sąsiedzi mówili mi, że prawdopodobnie matka cię z listonoszem zrobiła, ale teraz jestem tego pewny na 100%. Linus zwątpił w przepowiednie, lecz zaczął wierzyć ponownie, gdy nie mógł skupić się na programowaniu. Z racji że potrafił napisać „Hello world” w C postanowił, że wysłucha wielkiego pingwina i zrobi to, co mu nakazał.

[edytuj] Współczesność (666 rok ery Linuksa)

Bóg Tux, Linus (a obecnie Prorok Linus Torvalds) jak i jego Kościół zdobywają coraz większe rzeszę oddanych wśród zakompleksionych informatyków, jakim był kiedyś sam Linus. Wyznawcy kościoła nie są nazywani „Moherowymi beretami”, lecz linuksiarzami. Ubierają i stylizują się na wzór swojego proroka.

[edytuj] Ciekawostki

  • Linus Torvalds jest erotomanem, który nie lubi płacić za uciechy. Może to potwierdzić cytat: Oprogramowanie jest jak seks – lepsze, jeśli nie trzeba za nie płacić.;
  • W młodości był wokalistą blackmetalowego składu Satan's Penguins, który w pamięci fanów zapisał się głównie utworami „Frost i Moc” (poprzestawiajcie literki…) oraz „Eternal Suffering in Spreadsheet Abbys ov Exel”.

Przypisy

  1. od autora: aż nie spróbuje skonfigurować Neostrady
Nasze strony
Przyjaciele