Liroy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Ujednoznacznienie Ten artykuł dotyczy polskiego rapera. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Scyzor.PNG

Słynny scyzoryk

Liroy peruka.png

Już nie na serio

Scyzoryk z Kielc? Skąd ten kutas się urwał?

Owal o Liroyu

Takie małe, grube.

Prawdziwi fani o Liroyu

Liroy posłem! KCenzura2.svga no nie!

Przeciętna reakcja na karierę polityczną Liroya

Liroy (właśc. Piotr Marzec, ur. 12 lipca 1971 w Busku-Zdroju) – polski raper znany jako scyzoryk rapierek z Kielc. Piosenkarz ustny, który tańczy gangsta rap i nosi czapkę na oczach. Jego piosenki zawierają słowa „kukułka”, „o ja fanzolę”, „goła baba” oraz „fakin fak”. Ma 160 cm wzrostu i zgrywa twardziela. Poza tym jest szefem gdyńskiej mafii chuliganów Arki Gdynia i ma największego bejsbola ze wszystkich.

Największy w Polsce fanclub rapera mieści się przy ulicy Ciasnej na poznańskim Dębcu.

[edytuj] Kariera

„Przygodę” z rapem zaczął w wieku 11 lat, drąc mordę do mikrofonu przyklejonego na czoło. Początkowo nagrywał to na kasetach przemyconych zza wschodniej granicy, później przerzucił się na CD. W 1991 nagrał pierwszą polską płytę hip-hop, którą dopuścili do sklepów z artykułami niskoprocentowymi. W 1995 dorobił się albumu, będącego przełomem polskim rapie. Sprzedał się on bowiem w 500 tys. egzemplarzy. Kontynuował karierę, jednak widocznie nie został już nigdy natchniony Duchem Świętym i nie udało mu się powtórzyć sukcesu z dawnych lat.

[edytuj] Polityka

W październiku 2015 Piotr postanowił kandydować do sejmu z listy partii Pawła Kukiza, i nawet się tam dostał! Poza tym, by wyborcy go rozpoznali, zmienił swoje dane osobowe na Piotr Liroy-Marzec. Teraz w sejmie będzie rapowanie Panie Marszałku, wysoka izbo, jeCenzura2.svgć mi się chce.

[edytuj] Zobacz też

Noncytaty
Zobacz cytaty:
Liroy
Nasze strony
Przyjaciele