FANDOM


♪ Kamerzysta - MAREK TO..

♪ Kamerzysta - MAREK TO... RMX

Hymn na cześć Marka

Lord Kruszwil (dawniej po prostu Kruszwil, właść. Marek Kruszel) – jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów. Początkowo był szerzej nieznanym dzieciakiem, jednak dzięki madkom (które oburzyły się filmem, na którym podpala świeżaki) Marek stał się popularnym youtuberem. Na YouTube gra bananowego dzieciaka, któremu każdy ma ochotę dać lepę na dziąsło. W rzeczywistości jest cwaniakiem, który znalazł sposób na zarobienie niemałej kasy na dwunastolatkach, którzy pomimo problemów z tabliczką mnożenia potrafią sprawnie policzyć, ile brakuje im kieszonkowego na T-shirt ze sklepu Lorda.

Lord Kruszwil reprezentuje nowe pokolenie szczecińskich młodych wilków, gdyż korzysta z życia oraz wydaje pieniądze na wszystko. Wśród piętnastolatek Marek cieszy się taką estymą jaką cieszył się Jarosław Jakimowicz wśród dziewczyn, które w 1995 roku kończyły szkołę podstawową. O ile jednak 20 lat temu fanki młodych wilków ograniczały się do plakatów z Cichym, tak fani dzisiejszego młodego wilka starają się upodobnić do swojego idola. W tym celu szukają na targowiskach podróbek ubrań od Calvina Kleina i ubierają się w nie. Warto wspomnieć, że według plotek Lord Kruszwil zarobił duże pieniądze dzięki scamom z SMS-ami premium. Jakimowicz z hicie Żamojdy także dorobił się nielegalnie.

Kamerzysta edytuj

Kamerzysta jest asystentem Marka. Jego obowiązki są podobne do tych, które miał Toadie z Gumisiów – pracuje jako popychadło i za nic myśli o rezygnacji z toksycznej relacji, gdyż stał się ofiarą syndromu sztokholmskiego. Niektórzy sugerują, że relacje Lorda Kruszwila a Kamerzysty przypominają relację Malfoyów i Zgredka. O ile Zgredek odszedł od Lucjusza Malfoya, gdy dostał od Harry'ego Pottera skarpetę, tak Kamerzysta uwolni się od Marka, kiedy dostanie od jakiekolwiek frajera nowy worek na głowę.

Testoviron a Lord Kruszwil edytuj

Wielu laików porównuje Lorda Kruszwila do Testovirona – człowieka sukcesu, który odniósł duży sukces dzięki ciężkiej pracy. Już samo to sprawia, że porównywanie pracowitego absolwenta UMK do szczecińskiego dzieciaka zakrawa o kpinę. Testoviron udowodnił, że można być obrzydliwie bogatym dzięki byciu sobą. Owszem, był chamski w swoich filmach, ale pod etykietką „wróg Polski” krył się inteligentny człowiek, który zmuszał wielu z nas do zastanowienia się nad naszymi przywarami. Testo kpił sobie z naszego nijakiego gustu, braku chęci do sportu, stawiania na ilość pracy, a nie jakość oraz rasistowskich zachowań wśród polskiego prawactwa. Filmy Kruszwila nie są żadną satyrą z wad narodu – powstały one tylko po to, by dwójka szczecińskich dzieciaków mogło sobie pozwolić na życie ponad stan.

Warto zwrócić uwagę, że Testoviron został słynnym youtuberem bez żebrania o subskrypcję czy kupowania lajków. Po prostu nagrywał swoje filmy (w przeciwieństwie do Marka samodzielnie, bez pomocy drugiej osoby), tworząc ciekawy content (z memem o małpie-Polaku na czele). Lord Kruszwil z kolei zachowuje się jak stereotypowy youtuber, którego jedynym sukcesem jest zniszczenie zabawek z Biedronki.

Niektórzy zaczęli zaliczać filmy Testo do dziedzictwa narodowego. Z kolei filmami Lorda Kruszwila co najwyżej może być katowany Alex z Mechanicznej pomarańczy.

Kruszwil a Asperger edytuj

Marek wykazuje wiele cech, które można przypisać osobom cierpiącym na zespół Aspergera. Podobnie jak ofiary tego zaburzenia, Marek nie potrafi nawiązać dobrych relacji z drugim człowiekiem (najlepiej to widać w rozmowach pomiędzy nim a Kamerzystą), cierpi na zaburzenia mowy i języka (jego mowa jest sztywna i monotonna), ma charakterystyczny głos (hybryda piętnastolatki, która za chwilę straci dziewictwo i Macaulaya Culkina w Richie milionerze), ma specjalistyczne zainteresowanie, na które poświęca dużo czasu (tutaj bogactwo), zachowuje się rutynowo (np. pije tylko „wodę z lodowca za 300 zł.” lub je tylko pizzę z Grubego Benka), jest niezdarny ruchowo oraz grał w Minecrafta. Być może hejterzy, którzy życzą Markowi jak najgorzej, tak naprawdę kpią sobie z człowieka, którego dotknęło poważne zaburzenie umysłowe.

Ciekawostki edytuj

  • Kiedy Gargamel dowiedział się o istnieniu Kruszwila, to zawiesił swoją działalność na YouTube.
  • Lord Kruszwil naprawdę wypił siedem napojów energetycznych.