Lotniskowiec

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
HermesSinking

Przykład nieumiejętnego użytkowania lotniskowca

Lotniskowiec – cholernie długi statek z namalowanymi na pokładzie pasami ruchu drogowego. Są one przerywane, jednak na lotniskowcach zazwyczaj nie można wyprzedzać. Lotniskowce służą do pływania w obstawie wielkiej floty, wyżywienia żołnierzy oraz przede wszystkim zużywania podatków (wykorzystywania podatników). Czasem służą też do startu samolotów, helikopterów bądź śmigłowców.

[edytuj] Rozmiar i wyposażenie

Większość lotniskowców jest nieco mniejsza od naszego lotniska Okęcie w Warszawie, jednak zdarzają się wyjątki takie jak USS Enterprise, który przewyższa rozmiarami naszą atrapę międzynarodowego portu lotniczego. Na statku tym poza kilkoma setkami samolotów i pięćdziesięcioma tysiącami marynarzy znajduje się 8 wysokoenergetycznych reaktorów jądrowych, które mogłyby spokojnie zasilić połowę Polski. Jak powiedział jeden z dumnych konstruktorów: Gdyby teraz Sowieci przyCenzura w ten okręt kilkoma rakietami, to by nikt już nie pamiętał o tym ich durnym Czarnobylu!.

[edytuj] Przykłady lotniskowców

Dobrym przykładem lotniskowca jest statek zwany potocznie ES, czyli oficjalnie USS-Essex. Zalicza się do tych, na których stojąc na jednym końcu nie zobaczysz drugiego bez odpowiednio dużego teleskopu. W budowie jest również lotniskowiec Polskiej Marynarki Wojennej ORP-PierogiZKapustą. Ponoć będzie on w stanie przewozić aż dwa helikoptery-zabawki i pół cywilnej awionetki.

[edytuj] Zobacz też

Nasze strony
Przyjaciele