Lubiewo

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Lubiewo – wieś w województwie kujawsko-pomorskim, dokładnie w powiecie tucholskim, w gminie Lubiewo, w Borach Tucholskich.

Lubiewo jest wioską rolniczą, większość zamieszkałych tam ludzi posiada Ursusy C360 i pola wielkości 5 hektarów. We wsi znajduje się tzw. „Bałtyk” lubiewski, w którym nikt się nie kąpie. Wieś pełna jest turystów (między innymi z Cierplewa, Trutnowa Lubiewic oraz Klonowa), którzy tłumnie przychodzą do tutejszej knajpy. Przez Lubiewo przebiega 7 autostrad rolniczych, z których na trzech jest asfalt, a na jednej polbruk. Mieszkańcy Lubiewa prowadzą wojnę z pobliskim plemieniem, jakim jest Bysław, i spierają się, w jakiej wiosce powinna być siedziba gminy, na razie wygrywają. W Lubiewie znajduje się superstadion zwany „Wembley”, który posiada 50 miejsc siedzących, zajmowanych przeważnie przez tutejszych żuli oraz ich kolegów po fachu z Klonowa.

Hymnem wsi jest dźwięczna pieśń: 4 ulice, 2 kamienice i zajCenzura1.svg Bysław!.


Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele